دستگاه‌های آنژیوگرافی، لاپاراسکوپی، آندوسکوپی در راه نیشابور

دستگاههای آنژیوگرافی، لاپاراسکوپی، آندوسکوپی در راه نیشابور

کسب رتبه سوم کشوری در تجهیزات پزشکی

دکتر محسن عظیمی‌نژاد در نشست هیئت رئیسه دانشکده علوم پزشکی نیشابور با پزشکان متخصص جدید الورود طرح تحول سلامت و خانواده های آنان، با اشاره به اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور بیان داشت: این طرح اقدام بسیار خوبی است که توسط دولت برای کاهش درد و آلام مردم آغازشده است. دولت همت کرده تا از محل پول‌هایی که در کشور بوده، طرح تحول نظام سلامت را ایجاد و هزینه‌های آن را تأمین کند.

دکتر عظیمی‌نژاد گفت: تا حدود دو ماه دیگر ۴۰ تخت در بیمارستان ۲۲بهمن اضافه خواهد شد که قسمت کمی از کمبود تخت بیمارستانی ما را پوشش خواهد داد، ولی کماکان توجه داریم که کمبود تخت بیمارستانی در نیشابور پیکره بخش درمان را به شدت آزروده است.

وی همچنین ادامه داد: تعداد ۸ مانیتورینگ برای بیمارستان حکیم تهیه‌شده است که به‌ زودی این بیمارستان نصب خواهد شد و دستگاه‌های آنژیوگرافی، لاپاراسکوپی، دو عدد فیکو( جهت عمل‌های چشم)،آندوسکوپی و کولونوسکوپ جزء لیست تجهیزاتی است که وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مردم نیشابور در پایان سال ۹۳ عیدی خواهد داد.

دکتر عظیمی‌نژاد افزود: قبل از اضافه شدن شما جمع متخصصین پزشکی شهرستان بین ۸۵ تا ۹۰ نفر در تغییر بوده که امسال ۲۶ نفر به این تعداد اضافه‌شده است که تقریباً یک‌سوم به داشته‌های قبلی شهرستان اضافه‌شده که این افراد برای مردم و مسئولین بسیار مهم و ارزشمند هستند.

همچنین به گزارش روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور، معاون درمان این دانشکده از کسب رتبه سوم دانشگاههای علوم پزشکی کشور در امور تجهیزات پزشکی طرح تحول نظام سلامت خبر داد. دکتر علی اصغر راستگو گفت: در این اجلاس دانشکده علوم پزشکی نیشابور با کسب ۹۳ امتیاز از مجموع ۱۰۰ امتیاز رتبه سوم را در بین دانشگاه­های منتخب کشور،در اجرای طرح تحول سلامت در امور تجهیزات پزشکی کسب کرده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.