دستاوردهای پژوهشی و فناورانه سال در دانشگاه آزاد نیشابور

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور مهمترین فعالیت های این حوزه در سال ۱۳۹۵ را تشریح کرد. وی ضمن تشکر از مهرآذین معاون قبلی حوزه پژوهش گفت: تعداد ۱۱ عنوان کتاب در سال ۹۵ توسط اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد به چاپ رسیده که ازاین تعداد ۳ عنوان توسط انتشارات واحد صورت گرفته است.

احمد زنده دل با اشاره به قراردادهای پژوهشی برون دانشگاهی که شامل قرارداد با قطار شهری مشهد، شرکت ذوب فلزات خلیج فارس و قرار داد با شهر داری مشهد در سال گذشته بود افزود: تعداد تفاهم نامه های پژوهشی با شرکت ایران خودروی خراسان و چندین شرکت دیگر جهت همکاری های متقابل به امضاء رسیده که بازدیدها و جلسات متعددی بین مسئولان دانشگاه با شرکت های مختلف دراین خصوص برگزار شده است که از جمله می توان به بازدید و جلسه با مسئولان شرکت اگزوز خراسان، نیروگاه سیکل ترکیبی خراسان و شرکت فولاد خراسان نام برد.

زنده دل به طرح های پژوهشی در سال ۹۵ اشاره کرد و خاطرنشان کرد: درسال گذشته ۱۲ طرح پژوهشی خاتمه یافته و ۷ طرح تصویب شده و در حال اجرا داشته ایم.

وی به فعال شدن ۴ شرکت اقتصاد دانش بنیان ، ۴ هسته فناوری و ۳ واحد فناوری توسط مرکز رشد دانشگاه در مدت کوتاه تاسیس مرکز رشد اشاره کرد و ادامه داد : حوزه پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در برنامه های پژوهشی بیرون از دانشگاه حضور فعال داشته است به عنوان مثال می توان از مشارکت فعال در برگزاری نمایشگاه بزرگ کتاب ناشران ایران که به عنوان بزرگترین رویداد فرهنگی سال ۹۵ استان خراسان رضوی در شهرستان نیشابور و مشارکت در برگزاری نمایشگاه هفته پژوهش درتهران و مشهد و شرکت درنمایشگاه دستاوردهای پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی تهران در سال گذشته نام برد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور درادامه افزود: چهارمین دوره مسابقات ملی روباتیک خیام که بزرگترین رویداد فرهنگی سال ۹۵ درسال گذشته به میزبانی دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزار شد ، این دانشگاه شرکت فعال در مسابقات روباتیک معتبر ملی داشته که کسب عناوین برتر از جمله قهرمانی مسابقات ایران اپن ۲۰۱۶، قهرمانی در مسابقات دانشگاه امیرکبیر در سال ۲۰۱۶ در لیگ پرنده ، قهرمانی در مسابقات سپاه درلیگ پرنده ، قهرمانی در مسابقات ملی رباتیک خیام در لیگ پرنده، سرعتی و مین یاب و کسب مقام سومی مسابقات روباتیک خرم آباد از جمله مقام هایی است که تیم های رباتیک کسب کرده اند.

زنده دل افزود: دانشگاه آزاد نیشابور با در اختیار داشتن به روز ترین و مجهز ترین آزمایشگاه های شناسایی و آنالیز مواد مختلف غذایی، معدنی ، فلزی و راه اندازی میکروسکوپ الکترونی روبشی (SEM)گامی باند در جهت تکمیل ساختار لازم جهت ارائه خدمات به دانشجویان و صنایع بزرگ منطقه برداشته که دوکارگاه ملی با عناوین Real Time pcr وکارگاه ایمنی در کارگاه ها و آزمایشگاه ها برگزار شده است.

وی برگزاری مسابقات سازه ماکارونی و برگزاری بیش از ۱۸ سخنرانی.. ، همایش ها و کارگاه ها آموزشی با مشارکت اساتید و موسسات آموزش عالی شهرستان و همایش پویش ملی مبارزه با سرطان با مشارکت دانشکده عاوم پزشکی نیشابور را از دیگر فعالیت های پژوهشی در سال گذشته بیان و تصریح کرد: درهفته پژوهش و فناوری در سال گذشته برنامه ای ….در دانشگاه برگزار گردید که به مهمترین آن می توان به برپایی نمایشگاه هفته پژوهش که درآن توانمند سازی دانشجویان درقالب انجمن های علمی و باشگاه پژوهشگران جوان به نمایش گذاشته شده و مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر دانشگاه با حضور اعضای هیئت علمی و معرفی و تقدیر از پژوهشگران برتر….بخش اساتید و دانشجویان اشاره کرد.

زنده دل برگزاری ۱۶ برنامه علمی شامل همایش ها ، سخنرانی ها و کارگاه های آموزشی….علوم انسانی، فنی و مهندسی ، علوم پایه ، هنر ، علوم پزشکی و کشاورزی را از دیگر فعالیت ها درهفته پژوهش بیان کرد و افزود :  این برنامه ها با همکاری حدود نفر از اعضای هیئت علمی ، سایر مراکز علمی شهرستان و روئسا و معاونین دانشکده ها با هدف دانش افزایی اساتید، دانشجویان و ارتباط علمی با سایر مراکز آموزش عالی شهرستان و ارتباط با جامعه و صنایع در حوزه های سلامت، صنایع غذایی، کشاورزی، مهندسی و علوم انسانی برگزار گردید.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.