در گفتگو با رییس شورای اسلامی شهرستان : روزمرگی آفت مدیریت کشاورزی در نیشابور

 

mazraeenemoone4خیام نامه– رئیس شورای اسلامی شهرستان نیشابور گفت: توسعه کشاورزی شاکله توسعه روستایی است، در بحث کشاورزی باید مطالعه و مدیریت ویژه ای اعمال و از روزمرگی خارج شود.

سیدحسین علوی نسب، در گفت و گو با خیام نامه در رابطه با اهمیت طرح های مطالعاتی کشاورزی عنوان کرد: توسعه کشاورزی شاکله توسعه روستایی است و توسعه کشاورزی باید با طرح و برنامه انجام بگیرد و آن را مدیریت کنیم.

وی افزود: رونق توسعه روستایی موجب توسعه یافتگی فرهنگی می شود، وقتی به روستاها آب و برق و تلفن و… برده می بریم به توسعه روستایی که همان توسعه کشاورزی است بی توجهی می کنیم، اتفاقات ناگواری می افتد؛ بر عکس توسعه کشاورزی در روستاها از مهاجرت روستائیان جلو گیری می کند و اثرات مثبت دیگری را در پی دارد.

علوی نسب، اظهار کرد: در بحث کشاورزی مسئولین ما دچار روزمرگی شدند، به همین جهت است که با وجود امکانات و پتانسیل ها، گام مناسبی در شهرستان برداشته نشده است و این مایه تاسف است؛ باید شهرستان در راستای این طرح های مطالعاتی گام بردارد.

رئیس شورای اسلامی شهرستان نیشابور، ادامه داد: برگزاری همایش آب و از این دست برنامه ها بیشتر شعارگونه است، آب را باید مدیریت کرد و کشاورزی نباید دچار تزلزل شود. بهترین کار این است که مسئولین طرح مطالعاتی داشته باشند و از تخصص متخصصان استفاده شود؛ متولی این کار هم جهاد کشاورزی است، که باید مشاور گرفته، اتاق فکر تشکیل دهد و از مباحث دانش بنیان استفاده کنند.

وی افزود: در صورتی می توان اعتبار گرفت که طرحی موجود باشد و این باعث تاسف است که در نیشابور به فکر طرح مطالعاتی و عملیاتی نبوده اند.

وی ادامه داد: ما مشکلات را بررسی کرده و آن را به دستگاه های ذیربط ارائه می کنیم. شورای شهرستان با همفکری، کمیسیون مشارکت های مردمی و کمیسیون توسعه روستایی را راه اندازی کردیم و مسئولیت آن هم مشخص شده که بتوان به دنبال آن بانک اطلاعاتی را داشته باشیم و افرادی که در این راستا تخصص دارند، شناسایی شوند؛ اما اصل کار بر می گردد به جهاد کشاورزی و همفکری و همگرایی که با متخصصین در هر بخش دارند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.