در کارگروه آب، کشاورزی ومنابع طبیعی نیشابور عنوان شد: ظرفیت های واحدهای صنعتی به کمک تقویت کشاورزی بیاید

 

IMG15453929کارگروه آب ،کشاورزی ومنابع طبیعی با حضور معاون استانداروفرماندارویژه، نماینده مردم درمجلس شورای اسلامی، بخشداران، اعضای کارگروه ونمایندگان کشاورزان ودامداران درواحد صنعتی تولیدی صنایع نوین ساختمانی  پرین بتن برگزار و پس از آن اعضای کارگروه از نیروگاه بادی بینالود بازدید داشتند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری، معاون استاندار و فرماندارویژه این شهرستان دراین جلسه باتشکر از اقدامات وفعالیت های اعضای کارگروه اظهارکرد: بعد از کشاورزی؛صنعت به عنوان دومین محور تولید درشهرستان مورد اهمیت وتوجه مسئولان است.

غلامحسین مظفری به تبیین مهمترین سیاست های اقتصادی دولت تدبیر و امید برای کاهش اتکا به درآمدهای نفتی و رونق کسب و کار درشهرستان پرداخت وبا تأکید برحفظ این ظرفیتهای تولیدی از سوی دست اندرکاران ونیز مشارکت تشکل ها ولزوم همکاری بیش ازپیش تصریح کرد: توانمندی تشکل های تخصصی درکنار تجربیات وظرفیت بخش دولتی می تواند به رفع بسیاری از مشکلات کمک کند.

وی با تاکید بر لزوم ارجح دانستن منافع ملی بر خواست های شخصی با هدف حفظ اتحاد، انسجام، وحدت اسلامی و حراست از ارزش های انقلابی، گفت: تلاش برای اجرایی شدن سیاست های اقتصاد مقاومتی به عنوان یک فرهنگ فراگیر از جمله راهکارهای تحقق این مهم در جامعه است.

رئیس کارگروه آب ،کشاورزی ومنابع طبییعی شهرستان ضمن معرفی ظرفیت های موجود در حوزه کشاورزی با تأکید بر حمایت از کشاورزان ودامداران اظهار داشت:  رفع موانع ومشکلات کشاورزان ودامداران از وظایف این کارگروه است ولازم است به صورت استانی وکشوری پیگیری شود.

مظفری با اشاره به استفاده واحدهای صنعتی ازظرفیت های خود جهت پرداختن به امور کشاورزی وشیلات  اذعان داشت: توجه به کشت متراکم، کشت گلخانه ای و تکمیل زنجیره تولید بسیار با اهمیت است به طوری که همین واحد صنعتی با احداث گلخانه واستخر پرورش ماهی توانسته است این موضوع را ثابت کند.

فرماندار به فعلیت رساندن قابلیتها وتوانمندیهای کاری را از سوی مسئولان ومتولیان این کارگروه خواستارشد وتأکید کرد: با ارائه فکر،ایده ونظرات  سعی شود مانند این واحد صنعتی از ظرفیت ها استفاده شود وقابلیت های شهرستان به فعلیت برسد.

همچنین دراین جلسه؛ عمده مشکلات ونقطه نظرات دامداران وکشاورزان توسط نمایندگان حاضر آنان دراین جلسه بیان شد.

گفتنی است پس از این جلسه؛ اعضای کارگروه ضمن دیدار با مسئولان وکارشناسان نیروگاه بادی بینالود از نزدیک با امکانات، تجهیزات وتوانمندی های این مجموعه آشنا شدند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.