در پیام مدرسه ساز نیک اندیش نیشابوری عنوان شد: آرزوی «وکیلی» در آستانه بهره برداری از هشتادمین مدرسه اش

عبدالرضا وکیلی، که او را باید بانی بلندبالاترین فهرست مدارس نوسازی شده در ایران نامید، در آستانه بهره برداری از ۶ مدرسه جدید در نیشابور، که عدد مدارس «وکیلی» را در این شهر به ۸۰ می رساند، در پیامی این مدارس را هدیه به فرزندان امروز و نسل فردای نیشابور و فیروزه نامید.

در آیینی که ششم بهمن ماه امسال برگزار شد و هم زمان با آغاز بهره برداری ۶ مدرسه از ۱۴ مدرسه ای که امسال به دست وکیلی ساخته شده ، پیام این نیشابوری نیک اندیش قرائت شد.

در پیام آقای مدرسه ساز خطاب به حاضران در مدارس آمده است:

«درود بی پایان بر همه ی مهمانان گرانقدر، میزبانان ارجمند، دانش آموزان خوب مدارس وکیلی و اولیای محترم، به ویژه جناب آقای دکتر خدابنده، مدیر کل محترم آموزش و پرورش استان خراسان رضوی، هیئت همراه و مسئولین شهر فیروزه که امروز در غیاب من، کنار هم جمع شده اید تا ۶ واحد از ۱۴ واحد مدارسی که امسال ساخته و آماده تحویل نموده ام و جمع مدارس وکیلی را به عدد ۸۰ می رساند ، افتتاح نمایید .

من افتخار می کنم ‌به این که به نیشابور و نیشابوریان خدمت می کنم و شکرگزار پروردگارم هستم که این توفیق بزرگ را به بنده عطا نموده که مال خود را صرف خدمت به همشهریان م بنمایم. من دل از دنیا و ظواهرش بریده و بر طبق توصیه کلام آسمانی با مال خود در راهش به جهاد بر خاسته ام. امیدوارم که تا پایان عمرم  توفیق انجام این جهاد مقدس و افتخار خدمت به زادگاهم را به ویژه به بخش آموزش و پرورش که به اعتقاد من مملکت ساز است، داشته باشم.»

 

وکیلی در ادامه این پیام آورده: «آرزو دارم  روزی برسد که مدرسه فرسوده ای را در نیشابور نبینم و همه دانش آموزان نیشابوری در مدارسی همانند مدارس وکیلی تحصیل کنند. در این راستا از همه خیرین عزیز استدعا دارم، به هر شکل ممکن، مرا یاری کرده و در ساخت مدارس جدید با من همراهی نمایند.»

بنیانگذار مدارس وکیلی می افزاید: «امیدوارم در همین مدارسی که می سازم، همانند خودم کسی یا کسانی  که قادر به ادامه راه م باشند تربیت شوند و خود را وقف خدمت به مردم خوب نیشابور نمایند. این‌ ۶ باب مدسه ای را که ساخته و آماده کرده ام به بچه های خوب نیشابور و شهر فیروزه تقدیم می کنم. من عهد کرده ام که فقط در نیشابور مدرسه بسازم و از سال ۱۳۷۴ که نهضت بازسازی مدارس فرسوده را در پیش گرفته ام متوسط در هر ده سال ۳۵ مدرسه ساخته ام و در این سال ها فراز و نشیب زیادی را پشت سر گذاشته ام. از همه کسانی که در این راه کمکم کرده اند صمیمانه تشکر می کنم.

شاد و سر بلند باشید.

تهران ، ششم بهمن ماه ۱۳۹۷

عبدالرضا وکیلی»

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.