در نشست خبری به بهانه هفته سلامت عنوان شد:

میوه های خوش ظاهر و جذاب، ممکن است آلوده به سم و رنگ باشند

ضرورت تست سرطان پروستات و سینه برای افراد میان سال

غذاهای سنتی چون اشکنه و آبگوشت ارزش غذایی کامل دارند

الهام صادقی/ محمد رضا تقوی معاون بهداشتی دانشکده علوم پزشکی نیشابور در نشستی خبری به مناسبت هفته سلامت که هر ساله از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه برگزار می شود گفت: هفته سلامت امسال با عنوان «دولت و ملت؛ همدلی و همزبانی برای ارتقای عادلانه سلامت» و شعار «ایمنی غذا، از مزرعه تا سفره» آغاز به کار می کند.

وی در حاشیه این نشست و در پاسخ به سوال خبرنگاران در مورد مساله سبوس نان ها که با شعار هفته ی سلامت نیز همسو بود گفت: آرد بدون سبوس آرد خوبی نیست و سبوس گیری از نان باید بین ۷ تا ۲۳ درصد باشد که کمترین سبوس گیری مربوط به آرد نان سنگک است، تلاش ما این است که حداکثر سبوس گیری را به ۱۲ درصد کاهش دهیم چرا که تا این حد هیچ تغییری در کیفیت نان به وجود نمی آید.به طور مثال آرد ۷درصد یعنی ۹۳ درصد سبوس دارد.همچنین در نانوایی های نیشابور از جوش شیرین هم استفاده نمی شود و میزان نمک مصرفی نیز بسیار پایین است.

تقوی همچنین در رابطه با رتبه دوم سرطان در نیشابور گفت: عوامل متعددی منجر به سرطان می شوند که شامل موارد ژنتیکی و محیطی می شودکه عوامل محیطی هم شامل روش های تغذیه ای، آلودگی های آب و هوایی و …میشود و نمی توان کتمان کرد که سرطان های گوارشی فراگیرتر است و عوامل محیطی نیز آن را تشدید می کند. از جمله استفاده از سموم نابجا و کودهای مضر، که بهتر است فرهنگ تغذیه ای مردم به سمت محصولات ارگانیک یا به اصطلاح «محلی» و بدون سموم برود و از محصولات فراوری شده ی کاذب مانند سیب هایی که پارافین زده میشوند و پرتقال هایی که با تزریق رنگ خوش رنگ می شوند و مردم جذب رنگ و زیبایی آن ها می شوند، بپرهیزند.

وی با اشاره به این که خانواده های امروزی روش صحیح تغذیه را رعایت نکرده و در نتیجه فرزندانشان نیز به عادات غذایی ناصحیح رو می آورند، افزود: رواج استفاده از سوسیس و کالباس و فست فودها، مشکلات متعددی را به علت به کاربردن نیترات فراوان که بسیار زیانباراست را سبب می شوند و اگر بتوانیم فرهنگ فست فود را به سمت غذاهای سنتی برگردانیم که کامل بوده اند و استاندارهای امروزی را داشته اند بسیاری از مشکلات کاهش می یابد. به عنوان مثال اشکنه ها، آبگوشت و امسال آن غذاهایی با ارزش غذایی کامل می باشند.

این مقام مسئول تأکید کرد: بهترین راه مبارزه با تولید کالاهای غیراستاندارد و غیر بهداشتی نخریدن آن توسط مردم است چون وقتی تقاضا پایین باشد، تولید به صرفه نیست. وقتی کالا یا غذایی از حد معمول ارزانتر بود و کیفیت آن نیز مورد تردید بود باید آن را نخرید و از محصولات معتبر در مراکز مجاز عرضه استفاده کرد.

علی اصغر راستگو معاون درمان این دانشکده نیز افزود: بسیاری از همشهریان برای درمان به مشهد مراجعه می کنند در حالی که ما در راستای طرح تحول نظام سلامت اقدام به جذب پزشکان متخصص و فوق تخصص کرده ایم.به طور مثال ما متخصص آنکولوژی (سرطان شناسی) و متخصص رادیوتراپی و فوق تخصص غدد اطفال را جذب کرده ایم اما مردم هنوز هم به مشهد مراجعه می کنند.

وی افزود: تست سرطان پروستات برای مردان بالای ۵۰ سال الزامی می باشد، همچنین بانوان نیز باید برای پیشگیری از سرطان سینه آزمایش مراقب باشند.

راستگو با اشاره به مزایای زایمان طبیعی نسبت به سزارین اظهار داشت: حجم خونریزی در سزارین دو برابر زایمان طبیعی است و سزارین مخاطرات زیادی دارد. همچنین نخستین شیر پس از زایمان بسیار مهم است که در صورت سزارین مادر قادر به این کار نمی باشد.

در ادامه جلسه مدیر روابط عمومی دانشکده علوم پزشکی نیشابور برنامه های هفته سلامت را که بیشتر بر مسائل آموزشی مانند نحوه ی نگهداری از مواد غذایی در خانه تاکید دارد تشریح کرد و از برگزاری نمایشگاه هفته سلامت خبر داد.

گفتنی است: این نمایشگاه در صد غرفه دایر می باشد و دو گروه برنامه آموزشی را به صورت آموزش چهره به چهره و گروهی، به این ترتیب که هر روز یک مبحث مطرح خواهد شد، ارائه می دهد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.