در موضوع سلامت مردم، با هیچ‌کس تعارف نداریم

سرپرست علوم پزشکی در بازید سرزده از مراکز تولید نان فانتزی:

در موضوع سلامت مردم، با هیچکس تعارف نداریم

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور به همراه تعدادی از معاونین، مسئولین حوزه بهداشت و درمان و خبرنگاران از مراکز تولید و توزیع نان‌های فانتزی بازدید کردند.

دکتر محسن عظیمی‌نژاد با حضور در مرکز بهداشت شماره پنج به همراه معاون بهداشت و کارشناسان بهداشت محیط این دانشکده به‌صورت سرزده به مراکز تولید و توزیع نان‌های فانتزی، کیک‌ها و تافتون‌پزی‌های زیر نظر این مرکز بهداشتی درمانی رفت و از نحوه تولید، سطح کیفی و بهداشتی این مراکز آگاه شد و دستورات لازم را داد.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور با حضور در این مراکز سطح بهداشتی کل کارگاه ، وجود مجوز بهداشت کارکنان، مواد اولیه استفاده‌شده، نظافت و بهداشت وسایل تولیدی، انبار و محل استراحت کارکنان را به‌صورت دقیق بازرسی کرد.

دکتر عظیمی‌نژاد در ابتدا گفت: تمام مواد و وسایلی که سلامت مردم را به خطر می اندازد، جمع‌آوری و به مرکز منتقل خواهد شد.

وی در حین بازدید با اشاره به اهمیت نظارت بر بهداشت سطح کارگاه و وسایل تولیدی بیان داشت: افراد فعال در این مراکز باید بدانند در صورت بروز هرگونه بیماری که این مواد در آن دخیل باشند در افرادی که از محصولات آنها استفاده می کنند، گناهی مرتکب شده‌اند و باید در دادگاه الهی پاسخگو باشند.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در حین بازدید از این مراکز به مسئولین و خبرنگاران خاطرنشان کرد: هیچ‌کدام از این مراکز اجازه استفاده از مواد اولیه فله را ندارند و تمام مواد باید دارای برچسب شرکت‌های دارای مجوز و به‌صورت بسته‌بندی با درج تاریخ تولید و انقضا باشد.

دکتر عظیمی‌نژاد با مشاهده تجمع ضایعات نان دریکی از این مراکز پس از اطلاع از اینکه این‌ها به دامداران فروخته می‌شود گفت: فروش ضایعات نان باعث به وجود آمدن مشکلات زیادی در محصولات دامی مثل شیر و گوشت می‌شود که در آینده و پس از استفاده انسان به ‌صورت سرطان و بیماری‌های دیگر اثرات خود را نشان خواهد داد.

وی با حضور دریکی از این مراکز تولید و توزیع در حاشیه یکی از خیابان‌های اصلی شهر، با توجه به عدم رعایت بهداشت و وجود مشکلات عدیده دیگر، دستور داد به مقامات قضایی معرفی شود.

سرپرست دانشکده علوم پزشکی نیشابور در پایان استفاده از مواد اولیه فله بدون تاریخ تولید و انقضا، عدم نگهداری صحیح مواد اولیه، عدم رعایت بهداشت محیط کارگاه، استفاده از روغن به‌صورت مکرر و نگهداری روغن‌ها در ظروف غیراستاندارد را بیشترین مشکل در بازدید امروز خود دانست.

دکتر عظیمی‌نژاد خاطرنشان کرد: بازدیدهای مستمر تیمه ای بازرسی بهداشت از مراکز تولید مواد غذایی در طی شبانه روزادامه خواهد داشت.

وی خاطرنشان کرد: در موضوع سلامت مردم، با هیچ‌کس تعارف نداریم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.