«در مورد جنایت خیابان اندیشه فرضیه هایی وجود دارد که در حال پیگیری است»

فرمانده انتظامی خراسان رضوی:

«در مورد جنایت خیابان اندیشه فرضیه هایی وجود دارد که در حال پیگیری است»

باید مسئولین اجرایی شهرستان از پدیده حاشیه نشینی جلوگیری کنند، این مسئله زیبنده هیچ شهری نیست

در حاشیه حضور فرمانده انتظامی خراسان رضوی در نیشابور خبرنگاران پاسخ پرسش های خود را از این مقام مسئول جویا شدند.

فرمانده انتظامی استان در جواب این نکته که متاسفانه اتفاقات ناگواری که در سطح شهرستان روی داده است به خصوص جنایت خیابان اندیشه، در شهر احساس نا امنی ایجاد کرده است، چه تدبیری در این خصوص اتخاذ کرده اید؟ با بیان اینکه نیشابور از شهرستان های قابل توجه ما است، تصریح کرد: این اتفاقات در همه جای دنیا می افتد ولی همکاران من باید زبده باشند و این مسائل را دنبال کنند و به نتیجه برسانند، در این مورد هم موضوع در دست بررسی است و فرضیه هایی هم وجود دارد که چون در حال پیگیری است، اجازه دهید به سرانجام برسد تا به اطلاع مردم برسانیم.

وی افزود: نباید با آمارهایی که ارائه می دهیم احساس نا امنی در مردم به وجود آوریم. شهر نیشابور شهر کاملا امن و فرهنگی است در عین حال در این شهرستان افزایش سقف سازمانی و افزایش نیرو صورت گرفته است، تا به حال هم موردی که شهرستان را زیر سوال ببرد نداشته ایم.

سردار امیری مقدم در پاسخ به این دغدغه که شهر نیشابور در حال گسترده شدن و حاشیه نشینی در حال افزایش است و انتظار افزایش تعداد کلانتری ها برای امنیت شهرستان می رود و مشخصا کلانتری ۱۴ مدتی است که راه اندازی آن طولانی شده است، اظهار داشت: باید مسئولین اجرایی شهرستان از پدیده حاشیه نشینی جلوگیری کنند، این مسئله زیبنده هیچ شهری نیست، ما باید تلاش کنیم کار را قانونمند اجرا کنیم، اگر قرار باشد قسمتی به شهر اضافه شود چرا تحت عنوان حاشیه نشینی؟ وی افزود: حاشیه نشینی به دنبال خود بی قانونی، عدم توجه به ساخت و سازها و کاهش ایمنی مردم را به وجود می آورد و اگر اتفاقی بیفتد چه کسی پاسخ می دهد؟ خواهشم این است که مسئولین شهرستان اجازه پدیده حاشیه نشینی را ندهند ودر بحث گسترش قانونی شهرها نیز هرچند در سیستم دولتی با مشکل مواجهیم ولی تلاش می کنیم خواسته های مردم را برآورده کنیم. امیری مقدم در پاسخ به خبرنگار ما به این سوال که چه کسانی مجازند خودرو با شیشه دودی داشته باشند، آیا حراست ادارات این اجازه را دارند؟ تصریح کرد: شیشه دودی در حدی که داخل خودرو پیدا باشد یعنی کمتر از ۳۰ درصد برای همه مجاز است و با هر خودرویی چه مربوط به ادارات و چه مردم، در صورتی که شیشه دودی آن مانع از پیدا بودن داخل خودرو باشد برخورد قانونی صورت می گیرد و باید شیشه را از آن حالت در بیاوردند تا بتوانند در سطح شهر تردد کنند در عین حال توصیه ما این است که در حد ۳۰ درصد برای کاهش مصرف سوخت و بهینه سازی سرمایش و گرمایش خودرو، در صنعت خودرو سازی ما به کار برده شود.

خبرنگار ما همچنین از تخلفی که در یکی از آموزشگاه ها صورت گرفت و فرد متخلف به دلیل روابطی که داشت تبرئه شد، صحبت کرد و خواستار پاسخ شد، که سردار امیری مقدم با اشاره به اینکه در نظارتی که بر آموزشگاه ها داریم و با وجود بازدید بازرس ها به صورت محسوس یا غیر محسوس خدمات و تخلفات بررسی می شود، افزود: اگر یک مربی تخلف کند که نباید به حساب راهنمایی رانندگی گذاشت، هر آموزشگاهی تخلف کند و به کمیسیونی که خودم مسئولیتش را دارم بیاید محال است که برگردد و از خبرنگار ما خواست نام آموزشگاه و فرد خاطی را ارائه کند.

نویسنده :آزاده مهدیار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.