در خبر ها نیامده بود

نکند دیگران خبر راست بگویند و ما خبر دروغ

ایرنا: رئیس جمهور حسن روحانی در مراسم گشایش مسابقات بین المللی قرآن کریم: باید به عمق آیات قرآن دست یابیم و در زندگی خود آثار عملی قرآن را مشاهده کنیم. نکند دیگران خبر راست بگویند و ما خبر دروغ. نکند روزی فرا برسد آن هایی که در مسجد و خانه خدا اجتماع می کنند، بدترین انسان ها روی زمین باشند! نکند روی یک جنسی در کشور غیرمسلمان چیزی نوشته شده باشد و ما به آن اعتماد کنیم، اما در یک کشور اسلامی به گونه ای باشد که به آن نوشتار اعتمادی نباشد. نکند اجناس تقلبی در دنیای اسلام رواج داشته باشد، اما در جامعه دیگر که غیرمسلمان هستند تقلب و فساد راه نداشته باشد. باید معیاری ایجاد شود که نشان دهد در یک جامعه صداقت در چه حد وجود دارد، شاخصی که نشان دهد در جامعه اسلامی و میان مسلمانان ادای امانت در چه حدی است و خدای ناکرده فساد تا چه حد وجود دارد و مبارزه با فساد و مفاسد در چه حدی است.

متاسفانه مبارزه با تحجر، بعد رحلت امام روی زمین ماند

ایسنا: حجت الاسلام سید حسن خمینی در سخنانی اظهار داشت: یکی از بحث های بسیار مهم امام در سال پایانی عمر شریفشان مبارزه با تحجر است که متأسفانه با رحلت ایشان روی زمین ماند. اساسا اغلب انقلابیون مسلمانی که وارد مبارزه شدند، از طیف سنتی نبودند، بلکه نوعی نواندیشی و پویایی فقهی در نگاه شان بود و با همین نگاه وارد جهاد شدند و ساختار انقلاب را نیز همین جریان نواندیشی دینی شکل داد و تا آخر نیز امام روی این جریان فکری تأکید داشتند. یادگار امام به یکسال پایانی عمر امام اشاره کرده و یادآور شد: ایشان در آن سال سدهای بزرگی را شکستند که بعضا اکنون هم بحث از آنها غیر ممکن است.

مگر می شود تصویر محبوبی را از دل مردم پاک کرد؟

پویش: حجت الاسلام مجید انصاری معاون پارلمانی روحانی در مراسم چهلم مادر رئیس جمهور دولت اصلاحات از ممنوعیت انتشار سخنان و تصویر ایشان در رسانه ها انتقاد کرد و گفت: مگر می شود تصویر محبوبی را از دل مردم پاک کرد؟ مگر می شود با غبارافکنی بر ساحت نور، تردید ایجاد کرد و جلوی نور را گرفت؟ خانم ضیایی اگر هیچ کاری نکرده باشد، تربیت همین هفت فرزند برای او کافی است، فرزندانی که در عرصه های مختلف به مردم خدمت کرده اند که گل سرسبد آنان، رئیس جمهور دولت اصلاحات است. ایشان مایه افتخار جامعه روحانیت و مدیریت خرد بنیان و مایه فخر همه کسانی است که به انقلاب عشق می ورزند. وی توانست چهره ای رحمانی از اسلام و ایران در جهان مطرح کند. چهره ای که توانست روحانیت اصیل را آنگونه که هست، معرفی کند. وی تاکید کرد: امروز که غبار کینه ها کم و بیش فرو نشسته است و آمار و ارقام خود را نشان می دهد، می توان گفت یکی از پر افتخارترین دولت ها بلحاظ شاخص های بهره وری، اقتصادی، فرهنگی، اخلاقی، دیپلماسی فعال و عزت مدارانه، دولت اصلاحات بوده است. معاون رئیس جمهور در پایان سخنان خود با انتقاد از بداخلاقی رسانه هایی که از جیب ملت تغذیه می شوند، گفت: نباید اجازه داد بر ساحت نورانی الگوهای انقلابی و اسلامی ما غبار کینه بنشیند.

وجود قطب منتقد و مخالف در اجتماع نعمت است

مهر: علی مطهری نماینده مردم تهران: متاسفانه رویه ای در نظام جمهوری اسلامی باب شده که برخی منتقدان را در حصر قرار می دهیم و از حقوق اجتماعی محروم شان می کنیم و نمی گذاریم حرف بزنند و از خودشان دفاع کنند و اگر جرمی مرتکب شده اند و محاکمه شوند و اگر نه آزاد شوند. وی افزود: بحث من این دو نفر نیست و اگر این دو نفر زمانی که آقای منتظری در حصر بود اعتراض می کردند الان وضعیت خودشان این گونه نبود. وی با بیان اینکه هیچ کس را نمی توانیم بدون محاکمه و بدون اینکه دفاعیات او را بشنویم متهم کنیم، افزود: باید همه عوامل دخیل در حوادث ۸۸ و علت اینکه کار در انتخابات ۸۸ به اینجا کشید مشخص شود. وی با تاکید بر اینکه اگر قرار است برای آقایان میرحسین موسوی و کروبی مجازاتی در نظر گرفته شوند باید محاکمه شوند، گفت: برخی از زندانیان سیاسی همانند تاج زاده، یک روز قبل از انتخابات ۸۸ دستگیر شده اند که تنها جرم آنها را می توان در حضور در ستاد فلان کاندیدا دانست.

وی در ادامه با اشاره به اتفاقات چند ماه اخیر و رویدادهای پیرامون خود، اظهار کرد: کل اتفاقات مربوط به این است که عده ای می گویند شما نباید صحبتی در رابطه با رفع حصر داشته باشید؛ در حالی که ما معتقدیم این تفکر غلط است و هر فرد عادی می تواند آزاد باشد و حرف خودش را بزند و اساساً وجود قطب منتقد و مخالف در اجتماع نعمت است و باعث پیشرفت جامعه می شود. حق نباید از مواجهه با باطل بترسد و باید این تفکر ایجاد شود که از انتقادها استقبال کرده و فکر نکنیم با جلوگیری از بیان نظر مخالف، از انقلاب دفاع کرده ایم.

۹۰درصد بودجه فرهنگی کشور را می گیرند و پاسخگو نیستند

پویش: دکتر صادق زیباکلام در نامه ای خطاب به علی مطهری نوشت: اخیرا بودجه سازمان ها و نهادهای فرهنگی کشور در سال جاری را مطالعه می کردم و از آنجا که حضرتعالی عضو کمسیون فرهنگی مجلس هستید، یکی دو پرسش در خصوص این حجم هزینه فرهنگی برایم پیش آمده که انشاالله ارشاد می فرمایید. بنده ارقام را از بالاترین شروع کرده و بتدریج پایین آمده ام:

۱- سازمان صدا و سیما ۱۱۴۰ میلیارد تومان( به اختصار م.ت) / ۲-سازمان بسیج مستضعفین ۱۰۳۵م.ت / ۳- وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ۷۷۰م.ت / ۴- مرکزخدمات حوزه های علمیه قم ۵۲۸ م.ت / ۵- شورای عالی حوزه های علمیه ۳۲۹ م.ت / ۶- کمک به بازسازی عتبات عالیات ۳۱۳ م.ت / ۷ -کمک به اشخاص حقوقی غیر دولتی ۲۸۹ م.ت / ۸ -جامعه المصطفی العالمیه ۲۱۸ م.ت / ۹ -اجرای منشور توسعه فرهنگ قران ۲۰۰ م.ت / ۱۰ -شورای سیاستگزاری حوزه های علمیه خواهران ۱۹۳ م.ت / ۱۱ -سازمان تبلیغات اسلامی ۱۱۵ م.ت / ۱۲ -نهاد مقام معظم رهبری دردانشگاه ها ۱۰۲ م.ت / ۱۳ -دفترتبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم ۹۲ م.ت / ۱۴ -کمک به آستان های مقدس تحت نظر مقام معظم رهبری ۸۰ م.ت / ۱۵ -کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ۷۸ م.ت / ۱۶ -شورای برنامه ریزی ومدیریت حوزه های علمیه خراسان ۵۷ م.ت / ۱۷- موسسه نشر آثار امام(ره) ۵۷ م.ت / ۱۸ -دفترنمایندگی ولی فقیه درسپاه پاسداران ۵۶ م.ت / ۱۹ -شورای عالی انقلاب فرهنگی ۵۰ م.ت / ۲۰ -احداث وتکمیل مساجدکشور۵۰ م.ت / ۲۱ -بنیاد حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس ۳۹ م.ت / ۲۲ -شورای سیاستگزاری ائمه جمعه ۳۷ م.ت / ۲۳ -مجمع جهانی اهل بیت ۳۶ م.ت / ۲۴ -شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی ۳۵ م.ت / ۲۵ -سازمان مطالعه وتدوین کتب علوم انسانی دانشگاه ها ۲۲ م.ت / ۲۶ -موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی ۲۰ م.ت / ۲۷ -ستاد اقامه نماز ۱۹ م.ت / ۲۸ -سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی ۱۲ م.ت / ۲۹ -بیمه هنرمندان (فعالان قرآنی،مداحان وسایرهنرمندان) ۱۰ م.ت / ۳۰ -موسسه پژوهشی و فرهنگی انقلاب اسلامی ۸ م.ت / ۳۱ -کتابخانه آیت الله مرعشی نجفی ۶ م.ت / ۳۲ -بنیاد سعدی ۶ م.ت / ۳۳ -وزارت فرهنگ و ارشاداسلامی توسعه بازی های رایانه ۴ م.ت / ۳۵- شورایعالی انقلاب فرهنگی بابت تحول علوم انسانی در دانشگاه ها ۳ م.ت / ۳۶-دانشگاه اهل بیت ۳ م.ت

جمع ۶۰۱۲ میلیارد تومان

همانطورکه ملاحظه می شود سهم وزارت ارشاد از این ۶۰۰۰ میلیارد تومان کمتراز۱۳درصد می باشد و ۸۷درصد مابقی در اختیار نهاد ها، سازمان ها، بنیاد ها و ارگان هایی است که نه تنها کاملا مستقل از مجوعه دولت قراردارند بلکه اساسا هیچ پاسخگویی نیز نه در قبال مجلس دارند و نه در قبال قوه مجریه. مع ذالک و علیرغم این واقعیات، منتقدین و مخالفین دولت آقای روحانی علی الدوام دولت و بالاخص وزارت ارشاد را مورد مواخذه قرار می دهند که چرا وضعیت فرهنگی کشور اینگونه است؟ جالب است که حتی یک بار هم نشده که مخالفین دولت کوچکترین انتقاد و گلایه ایی نسبت به این سی ، چهل تشکیلات دیگری که نزدیک به ۹۰درصد بودجه فرهنگی کشور را بخود اختصاص داده اند بنمایند.

از شما خواهش می کنم در حضور مجددتان دیگر از امام زمان(عج) سخن نگویید و از دین مایه نگذارید!

بهارنیوز: یک طلبه با ارسال متنی برای سایت بهارنیوز اظهارات اخیر محمود احمدی نژاد را مورد نقد قرار داده است. متن این نوشته را بخوانید: آقای احمدی نژاد، سلام، گوشه هایی از سخنرانی تان در بابل را می خواندم. از قول شما نوشته اند: «دشمن درصدد است جلوی ورود امام(عج) را در منطقه بگیرد، زیرا حضور امام(ع) مرگ دشمنان است». حضور در بابل و سخنرانی در این شهر می تواند نشانه ای از عزم شما برای ورورد مجدد به قدرت باشد. نه آمدنتان را می ستایم و نه با آن مخالفتی دارم. شما و همفکران تان مانند هر ایرانی دیگر حق دارید برای حضور در نهادهای قدرت تلاش کنید، اما از شما خواهش می کنم در حضور مجددتان دیگر از امام زمان عج سخن نگویید و از دین مایه نگذارید.

شما یک سیاستمدارید نه یک رهبر دینی، شما یک کارشناس ترافیک و عمرانید نه یک کارشناس مذهبی، پس شانیت سخن گفتن درباره این امور را ندارید. شما صاحب دولتی هستید که در آن بیش از میلیاردها سرمایه مردم به یغما رفت. شما صاحب دولتی هستید که هنوز خبری تازه از فسادهای آن منتشر می شود و بی شک سخن گفتن تان از دین و حضرت حجت می تواند سبب شکل گیری مغالطات زیادی در اذهان برخی شود و ممکن است در برخی از ذهن ها عملکرد شما و دولت تان به دین و مهدویت گره بخورد و گروهی از خود بپرسند « دین این است؟» و سوال های مشابهی که از ما پرسیده می شود و در اینجا از انتشار آن خودداری می کنم.

اصلا مگر سخنان قبلی شما چه کمکی به اشاعه فرهنگ مهدویت کرد و مایه گذاشتن های سابق تان از دین چقدر در گسترش اسلام موثر بود که همچنان بر این روش تاکید دارید؟ لطفا به روش همه سیاستمداران از برنامه هایتان بگویید و اشاعه فرهنگ مهدویت و گسترش دین را به کارشناسان این امر بسپارید. این بزرگترین خدمتی است که به دین می کنید.

هیچگاه انتظار این همه بی حرمتی را نداشتم

انتخاب: محسن رضایی، دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارسال نامه سرگشاده ای به حسین شریعتمداری در خصوص یادداشت اخیر مدیر مسئول روزنامه کیهان واکنش نشان داد. متن نامه دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام به این شرح است:

برادر شریعتمداری، سلام علیکم؛ هیچگاه فکر نمی کردم افرادی در جبهه انقلاب پیدا شوند که نسبت به برادران خود این همه بی حرمتی کنند. جنابعالی و بعضی از دوستانتان قریب به ۱۵ سال، بویژه در سال های اخیر اینجانب را با ده ها توهین و افتراء همراهی کرده اید، مخصوصاً مجموعه بی حرمتی های اخیر و زنجیره ای شما در مورد مصاحبه بنده با شبکه المیادین لبنان که از حد تحمل عبور کرده است. به هر حال این مواجهه ضدارزشی و غیراخلاقی، غیر قابل پذیرش است. بگذارید این قبیل مسائل پایان یابد و بیش از این پیش نروید. ان شا الله که جبران نموده و سر مقاله خود را اصلاح خواهید کرد.

نامه به رئیس جمهور درباره

وزرای فرتوت!

عصرایران: دکتر محسن رنانی اقتصاددان در همایشی در باره بررسی اقتصاد پساتحریم گفته: دولت خیلی کارها را شاید نتواند به تنهایی انجام دهد اما می تواند پیکر فرتوت مدیران خود را اصلاح کند. این را قبلا در نامه ای برای آقای روحانی نوشتم که دولت با ژنرال های فرتوت کارایی نخواهد داشت. مدیران دولت ریسک پذیر نیستند. البته شکی در بحران های به جای مانده از دولت قبل وجود ندارد اما باید ریسک پذیر بود. متأسفانه وزرای دولت، به اندازه رییس دولت هم جسارت ریسک را ندارند. نگرانم بعد از تحریم ها با یک آشفتگی بی نظیر در واردات روبه رو شویم. زیرا هرگاه که درآمد ارزی بالا رفت با آشفتگی واردات رو به رو شدیم و هرگاه واردات آشفته شد یک بخش یا بخش هایی از تولید ملی از بین رفت.

آمار مدیران «بی اعتقاد» روی

میز دولت

ایلنا: محسن مهرعلیزاده، فعال سیاسی اصلاح طلب گفت: ادامه حضور مدیران ناکارآمد، کشور را با مشکلاتی مواجه می کند برای همین دولت، و در راس آن روحانی، باید به ناچار در مورد برخی مدیران سیاسی خود تجدیدنظر کند. با اطلاعاتی که این روزها دریافت می کنیم، من هم معتقدم درصد بالایی از مدیران هنوز به این دولت اعتقاد ندارند، حتی شنیده ام آمار این مدیران با عدد و درصد به دولت رسیده است. وی افزود: افرادی از دولت قبل باقی ماندند که همراهی لازم را با دولت روحانی ندارند، اگر قرار باشد وضعیت به همین منوال پیش برود، موضوع تعارف بردار نیست؛ چراکه این مسأله مشکلات زیادی را برای دولت ایجاد می کند.

در عملِ دولت ، تبلور صحبت های آقای روحانی دیده نمی شود!

شرق: عبدالله رمضان زاده سخنگوی دولت اصلاحات گفت: دولت احمدی نژاد که از نظر من فاجعه ملی بود و نباید هیچ مقایسه ای با آن انجام گیرد. در واقع دولتی نبود و نوعی آنارشیسم در کشور حاکم شده بود. شخص رئیس جمهور یا هرکسی، هرکاری دلش می خواست انجام می داد. شرایط دولت آقای روحانی از نظر من، قابل درک است. میزان اختیارات دولت را هم باید دید؛ اما آقای روحانی به هرحال دل مشغولی های خاص خودش را دارد. مسئله هسته ای و اقتصادی زمانی برای آقای روحانی نگذاشته است که به دیگر موضوعات بپردازد. مشکل آقای روحانی این است که تیم او سیاسی نبوده و پشتیبان دولت نیستند؛ یعنی دولت آقای روحانی به طورکامل از مواضع آقای روحانی دفاع نمی کند. ما تبلور صحبت های آقای روحانی را باید در عملِ دولت ببینیم؛ که در عملِ دولت چنین چیزی نمی بینیم. اگرچه نقدی جدی به خود آقای روحانی نداریم، طبیعتا به دولت ایشان خصوصا در حوزه سیاست های داخلی، نقدهای جدی وارد است. در هر حال در خصوص صدور مجوز فعالیت حزب اتحاد ملت باید از همه ارکان نظام تشکر کرد.

خدایا؛ آقا را نجات بده از دست

این جماعت!

تابناک: حجت الاسلام محمدرضا زائری درباره دیدار رهبری از نمایشگاه کتاب نوشت: خدایا، امروز شنیدم رهبر انقلاب در نمایشگاه کتاب از غرفه هایی متنوع و متعدد بازدید کرده اند و مدتی طولانی در غرفه های نشر نی، چشمه، ثالث، ققنوس و حضور داشته اند و درباره کتاب هایی هم صحبت کرده اند که نمی توانم اسم ببرم و کتاب هایی هم خریده اند که مصلحت نیست ذکر کنم. اولش باورم نمی شد چون دیشب تلویزیون فقط حضور ایشان را در غرفه سوره مهر با آقای مؤمنی نشان می داد. امروز که مطمئن شدم داغ دلم تازه شد. خدایا تو را به حق موسی بن جعفر، آقا را نجات بده از دست جماعتی که تصمیم می گیرند کدام بخش از سخنان ایشان پخش بشود و کدام کار از برنامه های روزانه ایشان اعلام گردد. خدایا آقا را از اسارت چند نفر محدود آزاد کن و به صاحبانش که همه مردم هستند برگردان. خدایا این آدم های بی شعور را که فکر می کنند بهتر از رهبری می فهمند و تعیین می کنند که مثلا خبر نشر نی نباید اعلام شود و خبر فلان موسسه فقط باید منتشر شود هدایت کن. خدایا ظاهرا این ها را نمی توانی کاری بکنی بس لطفا شعور ما را بگیر و ما را راحت کن!

جامعه ای که به حاکمانش اعتماد نکند به خودش هم نمی تواند

اعتماد کند

اعتماد: احمد شیرزاد با اشاره به حادثه مبهمی که در هفته پایانی بازی های لیگ برتر فوتبال پیش آمد نوشت: جامعه نیاز به آن دارد که مسایل مختلف برایش به روشنی بیان شود برای مثال اگر روابط شان با دولتی رو به تحول گذاشت این را به روشنی بیان کنند و برای جامعه توضیح دهند این تغییر موضع برای منافع ملی انجام شده است. در واقع بیان اینگونه مسائل باعث می شود تا دمای جامعه پایین بیاید و از آن نقطه جوشی که تنش آفرین است فاصله بگیرد. بزرگترین دستاورد روراستی با جامعه، اعتماد جامعه به حاکمیت و مدیران کشور است. یادمان نرود جامعه ای که به حاکمانش اعتماد نکند به خودش هم نمی تواند اعتماد کند. این نقد به دولت و حاکمیت ایران وارد است که دایره محرمانه هایش بسیار وسیع است. در سال های گذشته حتی انتشار نتایج برخی نظرسنجی ها از جامعه ایران محرمانه تلقی می شد. شاید برخی بر این حرف من خرده بگیرند و بگویند در هر صورت یک سری مسائل محرمانه برای هر دولت و نظامی وجود دارد. در حالی که اگر در همه مسائل صداقت و شفافیت وجود داشته باشد در برخی مواردی که واقعا محرمانه است، جامعه پذیرای این واقعیت است که این مورد محرمانه است و به دولت اعتماد می کند و دیگر درگیر شایعات ریز و درشتی که می تواند منجر به آغاز بحران های اجتماعی و شکاف بین حاکمیت و ملت شود، نخواهد شد.

انصراف عارف از خودگذشتگی نبود، بلکه یک تصمیم عاقلانه بود

آرمان: محمد عطریانفر می گوید: آقای عارف اگر بخواهد توفیق داشته باشد، نباید فراموش کند که باید ذیل جبهه اصلاحات فعالیت کند تا از او حمایت شود. اگر کسی بگوید من کاری با شورای راهبردی ندارم، قطعا رقیب تلقی خواهد شد؛ بنابراین، آقای عارف هم برای ادامه فعالیت شان باید خودشان را با شورای راهبردی هم افق کنند. درباره انصراف آقای عارف از کاندیداتوری ریاست جمهوری در سال ۹۲ هم باید گفت کار او از خودگذشتگی نبود، بلکه یک تصمیم عاقلانه بود چرا که او جز این مسیر، مسیر دیگری نداشت. آقای عارف بر سر یک سه راهی خوب، بد و راه وسط نبود. او بر سر دوراهی خوب یعنی خروج و بد به معنای ماندن و تقبل شکست بود. بنابراین اینگونه نبود که اگر او در صحنه می ماند نفرین اصلاح طلبان نصیب فرد دیگری به جز او می شد. از این جهت ما آقای عارف را ستایش می کنیم که به فهم درست دست پیدا کرد و از صحنه خارج شد. اگر آقای عارف انصراف نمی داد چه می شد؟ قطعا برای آینده سیاسی ایشان هم بد بود و سخت تر از همان بلایی که سال ۸۴ بر سر آقای هاشمی آوردند او را مورد نقد قرار می دادند. از این حیث تنها راه منطقی ایشان همین بود.

ساخت مستندهای «خودم راضی، خودم قاضی» برای مذاکرات!

فرارو: حسن بهشتی پور، تحلیل گر مسائل هسته ای و مدیر سابق شبکه العالم، مستندهای هسته ای صدا و سیما را مصداق «خودم راضی و خودم قاضی» دانست و گفت: برنامه های تلویزیونی در ارتباط با موضوع هسته ای که این روزها از رسانه ملی پخش می شود، کاملا غیر حرفه ای، جانبدارانه و دارای قضاوت های سیاسی و جناحی است که ناامیدی و شکست در مذاکرات را به بینده القا می کند. وی با تأکید بر اینکه مستند نباید دارای قضاوت باشد و تنها باید روایت یک موضوع باشد تا بیننده خود به قضاوت بنشیند، گفت: مستندهایی که تاکنون در رسانه ملی پخش شده است با پیش داوری غلط تلاش داشتند معجونی را تهیه کنند تا مخاطب را دچار استیصال کند و امکان قضاوت صحیح و دقیق را آن بگیرد.

کشته شدن مسلمانان و اعراب به دست خودشان، بسیار بیشتر از تعداد کسانی از آنان است که به دست دیگران کشته می شوند!

اعتماد: در یکی از سرمقاله های خود به جنگ سعودی و یمن و سنت ماه های حرام در بین مسلمانان اشاره کرده و نوشته این سنت تاریخی در حال فراموشی است. مشکل از اینجا آغاز می شود که کشته شدن مسلمانان و اعراب به دست خودشان، بسیار بیشتر از تعداد کسانی از آنان است که به دست دیگران کشته می شوند. اعراب از آنجا که به دلایل روشنی امروز نمی توانند بر وجود اسراییل به عنوان یک دشمن تاکید کنند، چرا که گمان می کنند هزینه های سنگینی برای آنان دارد، در نتیجه تاکید را بر ایران گذاشته اند و در برنامه ایران هراسی تا آنجا پیش می روند که در ماه حرام جنگ را علیه هم زبان، هم مذهب و هم نژاد خود شدت می بخشند و با بمب و هواپیما بر سر آنان فرود می آیند. جالب اینکه اطلاعیه های ضدایرانی را در روی شهرهای یمن پخش می کنند. جایی که بسیاری از مردم آن با این موضوع آشنا نیستند!

اینکه یک کشور فقط به واسطه پول نفت هواپیما بخرد و با آخرین تجهیزات نظامی روی مردم بی دفاع وغیرنظامی بمب بریزد و حتی بترسد از اینکه یک گردان پیاده نظام عازم میدان نبرد کنند به دور از حداقلی از اخلاقیات جنگی است و با ویژگی های اخلاقی که اعراب خود را متصف به آن می دانند هم خوانی ندارد و از همه بدتر سکوت جوامع عربی در برابر این کشتار است. گویی که هیچ احساس مسوولیتی در برابر مردم یمن به عنوان یکی از اصیل ترین جوامع عربی ندارند.

سیاست «پول چاپ کنی» برای ساخت زمان جنگ هم طرح سه فوریتی نداشتیم!

برنا: محمدرضا خباز گفت: طرح بحث توافق مذاکرات هسته ای که حدود هشتاد نفر از نمایندگان آن را امضا و به هیات رییسه تقدیم کردند وجاهت ندارد. طرح سه فوریت آنقدر مهم است که بعد از گذشت سی و شش سال از انقلاب و سی و پنج سالی که مجلس داریم حتی یک دفعه طرح سه فوریتی به مجلس نیامده ، زیرا طرح سه فوریتی در شرایط خاص و ویژه وقتی فرصت بسیار کم است و باید فورا طرح در مجلس مطرح و بلافاصله همان جا شورای نگهبان اظهار نظر کند و اگر همان جا مصوب شد به دولت ابلاغ شود استفاده می شود، چنین شرایطی تاکنون به فضل و کرم خدا در کشور ما به وجود نیامده است. در صورتی که ما شرایط بسیار حادی در زمان جنگ داشتیم ، زمانی که تمام قدرت های دنیا در مقابل ما ایستاده بودند و هیچ گاه نیاز به طرح سه فوریتی پیدا نکردیم.

این آدم متوجه نان خریدن نسیه و مشکلات مردم نیست!

بهارنیوز: محمد دامادی نماینده ساری: بر روی درهای بعضی از نانوایی ها خواندم که نان نسیه نمی دهیم، این نشان می دهد که مردم نان نسیه می خرند. چطور مدیران می توانند راحت بخوابند در حالی که یک کارگر تنها ۵۲۰ هزار تومان حقوق دریافت می کند؟ کارخانه چوب و کاغذ بیش از ۱۸ هزار و۶۰۰ نفر کارگر داشت و امسال پرسنل خود را به ۱۸۰ نفر رسانده است و این موضوع در اکثر کارخانه های مازندران نیز وجود دارد. مسئولان باید بدانند که حرف های شان اثر مستقیم بر روند زندگی مردم می گذارد. یکی در مجلس طرح دو فوریتی آورده که مذاکرات را متوقف کند، این آدم متوجه نان خریدن نسیه و مشکلات مردم نیست!

آغاز لغو غیر رسمی تحریم های نفتی

مهر: یک مدیر ارشد در شرکت ملی نفت از بازگشت قابل توجه کشتی های نفت کش خارجی برای حمل و بارگیری نفت خام صادراتی ایران به پایانه های نفتی کشور در منطقه خلیج فارس خبر داده است. این مقام مسئول با بیان اینکه از حدود یکسال گذشته تاکنون با توافق انجام گرفته با ژاپن، کشتی های نفت کش طرف قرارداد با پالایشگاه های ژاپنی قدام به ورود به پایانه های نفت ایران و حمل طلای سیاه صادراتی کشور شده اند، تصریح کرد: با این وجود در طول چند ماه اخیر پایانه های نفتی کشور شاهد بازگشت کشتی های نفت کش طرف قرارداد با پالایشگاه های ترکیه و چین است.

هر که حاشیه دارد کم کم از اصولگرایی جدا می شود و اصلاح طلب می شود!

انتخاب: امیرحسین قاضی زاده، نماینده مشهد در مجلس و عضو جبهه پایداری گفت: هر اصولگرایی با اصلاح طلبان ائتلاف کند دیگر اصولگرا نیست و وارد جریان اصلاحات شده است. آقای روحانی و هاشمی رفسنجانی نیز عضو شورای مرکزی جامعه روحانیت مبارز هستند ولی الان می توانیم این دو را در چهارچوب اصولگراها بدانیم؟ قطعا اینها مواضعشان به اصلاح طلبان نزدیکتر است. وی در خصوص ریزش های رخ داده در جریان اصولگرا طی سال های اخیر و گرایش برخی افراد منسوب به این جریان به سمت اصلاح طلبان اظهار کرد: پایداری، حفاظت و مقاومت بر اصول هزینه دارد و خیلی ها نمی خواهند هزینه بدهند، پایبندی بر اصول عاداتی چون زندگی ساده و بی حاشیه را می طلبد. قاضی زاده تصریح کرد: هر که حاشیه دارد کم کم از اصولگرایی جدا می شود و اصلاح طلب می شود. اصلاح طلبان باید فکری به حال خودشان کنند و ببینند چرا ریزش های این طرف به آن سمت می رود!

زیرمیزی پزشکان هزار میلیارد تومان بالاتر رفت!

ایسنا: محمد حسین میردهقان، مدیر کل نظارت بر درمان و اعتباربخشی وزارت بهداشت، رقم جدیدی برای زیرمیزی پزشکان اعلام کرده و گفته: آماری که ما داریم نشان می دهد حجم پول های زیرمیزی سالانه بین ۸ تا ۱۰ هزار میلیارد تومان است. این در حالی است که پیش از این، وزیر بهداشت حجم این رشوه دریافتی توسط اقلیتی از پزشکان متخلف را هفت تا ده هزار میلیارد تومان دانسته بود.

نارضایتی از بدحجابی غرفه داران!

تابناک: حجت الاسلام سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس از بازدید اعضای این کمیسیون از نمایشگاه بین المللی کتاب تهران خبر داد. وی نمایشگاه کتاب را بزرگترین اتفاق فرهنگی کشور عنوان کرد و بدحجابی غرفه داران خانم نمایشگاه کتاب را از نقاط ضعف نمایشگاه عنوان و خاطرنشان کرد: مسئولان برگزاری نمایشگاه در سال های گذشته درباره بدحجابی مراجعین می گفتند که نمی توان مراجعه کننده را کنترل کرد، در حالی که ما امسال در اکثر غرفه ها شاهد پوشش های بد خانم های غرفه دار بودیم.

انتقاد امام جمعه تهران از وضعیت حجاب در هواپیماها!

تابناک: کاظم صدیقی امام جمعه تهران با انتقاد از وضعیت عفاف و حجاب در هواپیماها، گفته: وضع هواپیماها خیلی بد است و مناظری در آن دیده می شود که دل انسان را خون می کند، خیلی بی حیایی دیده می شود؛ در برخی از هواپیما ها آن چنان وضع را به سمت بد حجاب ها پیش برده اند که اگر یک طلبه بابت آن تذکر دهد عصبانی می شوند.

 

 

 

مرسی اعدام، مبارک آزادی!

قانون: آیدین سیار سریع: طنزنویس با خبر از صدور حکم اعدام در مصر برای محمد مرسی از قاضی مصری سووال هایی کرده و جواب هایی شنیده:

قاضی مصری: مبارک مبارک! / بی قانون: لااقل خوشحالی تان را این قدر علنی بروز ندهید!

قاضی مصری: خوشحالی نبود. داشتم حسنی مبارک را صدا می زدم. / بی قانون: حسنی مبارک رو برای چی؟

قاضی مصری: بگم بیاد بره بیرون. / بی قانون: مگه حسنی مبارک رو آزاد کردین؟

قاضی مصری: بله / بی قانون: چرا؟ مگه حسنی مبارک دیکتاتورِ خودکامه ظالم وابسته نبود؟

قاضی مصری: ما به این نتیجه رسیدیم که همه این هایی که گفتی محمد مرسی بود. / بی قانون: بابا مَرده با ۵۲ درصد رئیس جمهور شده بود خیر سرش.

قاضی مصری: همین شما هستید که دیکتاتوری اکثریت رو که از آفات دموکراسی است ترویج می کنید. مخالفان ایشون هم ۴۸ درصد بودن. ۴۸ درصد نسبت کمی نیست! بالاخره آنها هم حق داشتند کودتا کنند.

ژنرال سیسی: چیه درصد مرصد می کنین؟ من خودم ۹۶ درصد رای داشتم. / احمدی نژاد: منم ۶۳ درصد رای داشتم. / بی قانون: آقا بنده به شما علاقه مندم ولی اصلا بحث ایران نبود که شما وارد شدید.

احمدی نژاد: بنده در همه جا وارد می شوم. در مردم، در کشور، در جهان. اصلا مدیریت جهانی ایجاب می کند که بنده همه اش وارد شوم.

یارانه من چی شد؟

قانون: آیدین سیار سریع: با اشاره به این که دولت عزیز مدتی است یواشکی و به طوری که زیاد درد نگیرد در حال حذف یارانه افراد پردرآمد است گفت گوی خود را در وزارت کار شرح داده که در آن به قطع یارانه خود اعتراض می کند و می پرسد: اای وزارت کار! چرا یارانه من را قطع کردی؟ / وزارت کار: حتما جزو آن پنج گروه پردرآمد بودی.

من: ای وزارت کار! من نه دارای خودروی لوکس هستم نه پزشک هستم، نه صاحب صرافی و اعضای هیات مدیره بانک و شرکت خصوصی و فرد مقیم خارج از کشور. / وزارت کار می گوید: به این ترتیب هیچ دلیل قانع کننده ای برای حذف یارانه شما وجود نداره. شما برو تو خلوت خودت فکر کن ببین چه کار اشتباهی در زندگی ات انجام دادی که الان داری به این شکل نتیجه اش رو می بینی.

من: درست میگی. حالا که فکر می کنم می بینم یک ماه پیش واسه خنده به یکی از دوستامون که عاشق یه دختره شده بود گفتیم دختره ام اس داره، آخرش رفیقمون سکته کرد دختره هم ازدواج کرد رفت. / وزارت کار: واقعا کار زشتی کردین. با این کار شنیع انتظار داشتین یارانه تون هم قطع نشه؟

من: حق با شماست. من از دولت ممنونم که اینقدر پاسخگو است. از قول من از همه ارکان دولت تشکر کنید. / وزارت کار: خواهش می کنم. وظیفه ماست.

من: اوکی. بای. / وزارت کار: بای.

تنظیم: رسول بخشعلی

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.