در خبرها نیامده بود که:

علی رغم اخطار وزارت کشور؛ فعالیت های گسترده و زودهنگام تبلیغاتی کاندیداهای احتمالی، مجلس که معمولا با صرف هزینه های هنگفت، دادن وعده های تو خالی و پهن کردن سفره های رنگارنگ همراه است، در نیشابور آغاز شده است. البته در این میان جای خالی کاندیداهای اصلاح طلب و حامی دولت بسیار به چشم می آید. تلاش های خبرنگارخیام نامه برای کسب اطلاع از کاندیدا و یا کاندیداهای احتمالی مورد حمایت این طیف اثر گذار در فضای سیاسی  شهرستان به این نتیجه ختم شد که: اولا فعالین رعایت قانون اولویت اول این طیف است. زیرا نه مثل دیگران مصونیت دارند و نه چنین روشی را می پسندند و از طرف دیگر چون دیگران از بودجه های میلیاردی با منشا پول های مشکوک برای تبلیغات انتخاباتی برخوردار نیستند. دوم: تشویق مردم برای شرکت در تعیین سرنوشتشان و ثبت نام گسترده ی افراد واجد شرایط  هدف دیگر آن هاست. سوم: پس از طی شدن مراحل قانونی و اعلام نظر شورای نگهبان اصلاح طلبان و حامیان دولت قطعا با جدیت  و با معرفی کاندیدا و یا کاندیداها وارد رقابت های نفس گیر انتخاباتی خواهند شد. البته پر واضح است که در این شرایط این گروه ناچار به رقابت در شرایطی کاملا نابرابر به لحاظ مالی و زمانی؛ با رقبا خواهد بود و به نظر می رسد نقطه ی برتری آن ها گفتمان صادقانه ، پایگاه اجتماعی قوی و مطالبات گسترده و تحول خواهانه ی نسل جدید است که باید از آن بهره ببرند.

 در خبرها نیامده بود که:

احتمال حضور «حسین انصاری راد» در نیشابور در آستانه ی انتخابات؛ خواب برخی گروه های سیاسی انحصارگرا و کاندیداهای مورد حمایت شان را سخت آشفته نموده است. برخی اقتدارگرایان که خود را وارث کشور و انقلاب می دانند  و در انتخابات مجلس پنجم و ششم شکست سختی را از کاندیداتوری او تجربه کرده اند، هر چند این بار خیالشان از رقابت مستقیم با وی به دلیل کِبَر سن، راحت است اما در محافل آنان با توجه به حضور و حمایت احتمالی«انصاری راد» از فرد یا افراد کاندیدا ی مجلس؛ ابراز نگرانی کرده و تلاش هایی را برای فضاسازی علیه حضور پیشکسوت سیاسی اصلاح طلبان کلید زده اند تا حضور وی را در شهر خودش، را منتفی کنند.

 در خبرها نیامده بود که:

مسابقه ی دوچرخه سواری که در هفته ی گذشته توسط سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری برگزار شد، یک مهمان ویژه هم داشت. سبحانی نیا که ظاهرا شان نزول وی برای حضورش در این حرکت ورزشی، ارتباطاتش با مدیران تازه منصوب شده ی سازمان فرهنگی ورزشی شهرداری است،  در آستانه ی انتخابات از هر فرصتی برای حضور در مجامع و همایش ها استفاده می کند . نکته ی تاسف بار این است که هزینه ی تبلیغاتی آقایان را باید مردم زجر کشیده ای بپردازند که عوارض شهرداری را با مشکلات زیادی پرداخت می کنند. باید به اعضای شورا و به ویژه شهردار برای انتصاب افرادی که دغدغه ی حیات سیاسی یار از مال مردم برایشان اهمیت بیشتری دارد؛ تبریک گفت. البته پیش از این برخی افراد دوراندیش در خصوص شائبه سیاسی رفتارهای سازمان فرهنگی  ورزشی شهرداری و احتمال بهره برداری از امکانات آن هشدارهایی لازم را داده بودند.

در خبرها نیامده بود که:

سیستم اتوماسیون اداری شهرداری برای «دومین بار» افتتاح شد! خبرهای رسیده حکایت از این دارد که این سیستم یک سال پیش مورد بهره برداری قرار گرفته است، اما ظاهرا مسئول فناوری شهرداری که از قضا از نزدیکان یکی از اعضای شورا هم هست، تصمیم به «افتتاح» دوباره آن گرفته است.

در خبرها نیامده بود که:

در پی بر کناری مدیر مسئول نشریه ی شادیاخ از جانب شهردار و یکی از نزدیکان شهردار به عنوان «مدیرمسئول» شادیاخ؛ اداره ی  ارشاد نیشابور با ارسال نامه ای به شهرداری؛ ادامه ی انتشار این نشریه را منوط به اجازه ی مدیر مسئول قبلی نموده است.گفته می شود فقیه از نظر سیاسی به یک نماینده مجلس نزدیک است.

در خبرها نیامده بود که:

یکی از نشریات محلی نیشابور، که مدیریت آن با یکی از اعضای شوراست، بیش از ۹۰ درصد آگهی ها و رپرتاژهای سفارشی شماره اخیر خود را از شهرداری و سازمان های تابعه دریافت کرده است. در همین شماره نشریه مزبور، گزارشی یک سویه از جلسه ی سوال اعضای شورا از تخلفات شهردار را به چاپ رسیده است که به جای پوشش خبری وقایع جلسه، به دفاع از شهردار و نقد مخالفان او وارد شده است! شنیده می شود که شهردار در حالی با هزینه از جیب مردم، به دنبال تبدیل برخی نشریات به «شهرداری نامه» است، اخیرا دادن آگهی به نشریلت منتقد، به ویژه خیام نامه را ممنوع کرده است.

همچنین شنیده می شود که اطلاع رسانی های اخیر خیام نامه سبب عصبانیت شهردار شده است تا آنجا که  وی توزیع خیام نامه در شهرداری و سفارش آگهی و رپرتاژ به این نشریه را ممنوع نموده است. البته خیام نامه به این شیوه ها عادت نموده است و اعتماد شهروندان را با پول هیچ مقام و گوشه چشم هیچ صاحب قدرتی عوض نخواهد کرد.

در خبرها نیامده بود که:

logo-baseدر پی افشاگری های خیام نامه و پی گیری های رییس شورا و علی رغم تکذیب های جناب شهردار و چاپ آن در برخی نشریات حامی؛ مبلغ ۳۵۰ میلیون  تومان مسدودی بابت بدهی شهردار؛ به حساب شهرداری واریز شد. خبرهای رسیده حکایت از این دارد که گویا رییس شورا با مکاتباتی پیاپی به دنبال برخورد با تخلفات قانونی است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.