در خبرها نیامده بود که

هفته ی گذشته «سه تن از اعضای شورای شهر»  صبحانه به صرف «یکصد سیخ جگر» مهمان یکی از سازمان های پول سازشهرداری بودند. پیش از این درباره این اعضای شورا در میان کارکنان شهرداری و برخی شهروندان این وصف شایع شده بود که این عزیزان بسیارعشق «جگر» و «چلوگوشت» دارند. فارغ از درستی یا نادرستی این گفت و گوهای عمومی، به نظر می رسد رفتارهایی مانند آن چه در هفته گذشته رخ داد و چندبار پیش از این هم تکرار شده است، خود می تواند زمینه ساز بسیاری شبهات نادرست باشد. از این رو به نظر می رسد این اعضا شایسته است مراقبت بیش تری بر رفتارهای خود داشته باشند. از سویی مهمانی صبحانه موصوف اگر از بودجه عمومی باشد، که قطعا خلاف قانون است و اگر از جیب شخص مدیرعامل آن سازمان بوده باشد، بسیار دور از شان نظارتی اعضای شورا بر شهرداری و سازمان های تابعه آن است.

در خبرها نیامده بود که:

سازمان بازرسی مانع از شروع به کار چهار نفر ازافراد منتصب به «برخی از اعضای شورای شهر» درآتش نشانی شد. گفته می شود حامیان این افراد در شورا برای انتقال آنها به آتش نشانی دو بار مصوبه داده بودند.

 در خبرها نیامده بود که:

حجت ا … شریعتمداری (بتویی) به صورت غیر رسمی از عضویت در شورای شهر نیشابور استعفا داده است. در نامه منتصب به این عضو شورا که در فضای مجازی منتشر شده است، هر چند خود وی دلایل پزشکی و عزمش برای ادامه ی تحصیل را به عنوان دلیل استعفا ذکر نموده است اما آگاهان این استعفا را بی ارتباط با تحولات اخیر شهرداری و شورا و نرسیدن برخی از اعضا به اهداف شان در سال پایانی عمر شورا نمی دانند. در همین حال رییس شورای شهر در پاسخ به سوال خبرنگار «خیام نامه» در مورد این استعفا تصریح کرد که تا کنون درخواست استعفای مکتوبی از این عضو شورا دریافت نکرده است. خود شریعتمداری اعلام کرده که این استعفا را بیش از ده روز پیش

در خبرها نیامده بود که:

حبیب ا…  بتویی، که اخیرا از معاونت شهرداری عزل و به عنوان مدیر پایانه ها منصوب شده است،  با ارایه درخواستی ازهلدینگ بانک شهر؛ تقاضای انتقال به این مجموعه را به شهرداری نیشابور ارایه نموده است. گفته می شود این مجموعه ی وابسته به بانک شهر، افتخار همکاری با یکی از اعضا و همسر یکی دیگر از اعضای شورای شهر نیشابور را نیز در کارنامه دارد.

در خبرها نیامده بود که:

افشاگری خیام نامه در سال گذشته در خصوص اخذ وام چند میلیاردی توسط شهرداری نیشابور از بانک شهر و نقش واسطه گری «هلدینگ بانک شهر» در این میان؛ سبب حساسیت برخی نهادهای نظارتی و پی گیری آنان شده بود. گفته می شود این نهادها مانع از اخذ این این وام و نقش آفرینی هُلدینگ زیرمجموعه بانک شهر شدند که در نتیجه از احتمال حیف و میل مبالغ هنگفتی از اموال مردم جلوگیری شد.

در خبرها نیامده بود که:

بالاخره قرارداد شهرداری با پیمانکار کشتارگاه نیمه صنعتی به دستور شهردار لغو شد. در نامه ی شهردار به بهره بردار،علت لغو یک طرفه ی قرارداد؛ پرداخت نشدن حق بهره برداری و برخی علل دیگر ذکر شده است. گفتنی است بهره بردار باید سالانه ۵۶۰ میلیون تومان به شهرداری پرداخت می نموده است.

در خبرها نیامده بود که:

سر انجام حکم تبرئه ی سه تن از فرهنگیان نیشابور  و زبرخان از اتهاماتی چون توهین به مقدسات و مقامات نظام صادر شد. برای این افراد در اواخر سال گذشته به دلیل برخی مطالب منتشر شده در تلگرام ، پرونده های سنگین قضایی  تشکیل شده بود و حتی دو تن از آنان ۴۵ روز  بازداشت شدند. گفته می شود نیشابور در زمینه ی تشکیل پرونده های مرتبط با فضای مجازی برای شهروندان در استان آمار قابل توجهی دارد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.