در خبرها نیامده بود که :

در خبرها نیامده بود که: تبعات احداث میدان تیر توسط یک نهاد نظامی در منطقه ی «برکشاهی کهنه» موجب نگرانی بسیاری از طرفداران «میراث فرهنگی» و «محیط زیست» شده است. منطقه ی برکشاهی کهنه  که در ۵۰ کیلومتری شمال غربی نیشابور(نرسیده به عبدا… گیو) قرار دارد از دو جنبه دارای اهمیت است. این منطقه جزو مناطق «حفاظت شده ی ملی » به حساب می آید که هر گونه تیر اندازی در این مناطق بر اساس قانون ممنوع است. علاوه بر آن قلعه و تپه ی این منطقه دارای ارزش تاریخی است و بر اساس نظر برخی کارشناسان قدمت آن به بیش از هزار سال می رسد. گفته می شود ایجاد این میدان تیر که ظاهرا حاصل کج سلیقگی  برخی مقامات محلی بوده است، سبب وحشت و رانده شدن حیات وحش از منطقه و افزایش احتمال فعالیت شکارچیان غیر قانونی شده است. از طرف دیگر احداث راه دسترسی، فعالیت ماشین آلات سنگین و بر هم زدن بافت طبیعی و بکر منطقه، زمینه را برای فعالیت گسترده و حفاری های غیر مجاز فراهم کرده است. تاکنون از پیگیری جدی و موثر ادارات میراث فرهنگی و محیط زیست در این خصوص اطلاعی در دست نیست.

در خبرها نیامده بود که: گروه های مردم نهاد طرفدار محیط زیست (سمن) شهرستان در نامه ای به دادستان خواستار اقدام ایشان برای جلوگیری از بهره برداری و گسترش میدان تیر نظامی در منطقه ی «برکشاهی کهنه» شده اند. این گروه ها با استناد به سخنان رهبری در خصوص لزوم حفظ و حراست از محیط زیست، خواستار توجه جدی همه ی مسئولین به این مهم شدند. از نتیجه ی این نامه نگاری ها تاکنون خبری در دست نیست.

 در خبرها نیامده بود که: تصمیمات خارج از عرف و قانون هیات رئیسه ی شورای شهر در تغییر دستور جلسات؛ سبب اعتراض شدید و ترک جلسه توسط برخی از اعضا برای دومین بار شد. گفته می شود هیات رئیسه ی جدید شورای شهر که مطلعین ترکیب آن  را حاصل شکست برخی اعضا در انتخاب شهردار گوش به فرمان می دانند؛ بدون توجه به ضرورت ها و نیازهای شورا و شهرداری وبا اصل قرار دادن منافع گروهی و اعمال سلیقه ی فردی، سعی در بهره برداری حداکثری از زمان باقی مانده ی عمر شورا دارند تا شاید شانس موفقیت خود در انتخابات آتی شورا را افزایش دهند.

در خبرها نیامده بود که : در حالی که در آستانه ی برگزاری انتخابات مهم سال ۱۳۹۶ قرار داریم؛ دخالت های فراقانونی برخی افراد و جریان های غیر مسئول  و حتی  منتقد ومخالف دولت در انتخاب فرماندار نیشابور، عامل اصلی تاخیر در اتخاذ این تصمیم مهم مسئولین است. این در حالی است که هزینه های گزاف ناشی از بلاتکلیفی عدم حضور فرماندار را نیشابور و نیشابوریان می پردازند. گفته می شود عملکرد موفق، پاک دستی و روش مدیریتی معتدل صانعی در دوره ی شهرداری و طرح وی از جانب حامیان دولت به عنوان فرماندار نیشابور؛با واکنش مثبت بسیاری از فعالین سیاسی و اجتماعی شهرستان مواجه شده است. هر چند افراطیون از این موضوع ناراضی هستند.

 در خبرها نیامده بود که : واگذاری اختیار انعقاد برخی قراردادها؛ از شهرداری مرکزی به مناطق یک و دو در دوره ی شهرداری حسینی؛ سبب به کارگیری برخی پیمانکاران غیر حرفه ای با اعتبار ضعیف برای اجرای پروژه ها شده است. تاخیر در انجام قرارداد ، انجام بدون کیفیت ، انعقاد قرارداد با پیمانکاران سفارش شده برخی از اعضای شورا و از همه مهمتر حذف تشریفات قانونی(از جمله مناقصه) در انعقاد قراردادها که شائبه ی برخی تخلفات و  سواستفاده ها را به وجود آورده است؛ از جمله پیامدهای این اقدام به شمار می آید.

در خبرها نیامده بود که : انتشار خبر موضع گیری شدید هاجر چنارانی علیه برجام و دولت در شورای اداری فیروزه در فضای مجازی؛ با واکنش گسترده  کاربران مواجه شده است. گفتنی است چنارانی که به عنوان کاندیدای «مستقل» در انتخابات شرکت و موفق به جلب اعتماد نیشابوریان شد با اتخاذ مواضعی به شدت محافظه کارانه، با افراطی ترین طیف محافظه کاران همراهی می کند که باعث تعجب و نگرانی بدنه ی اصلی رای دهندگان شده است.

در خبرها نیامده بود که:  نمایشگاه پاییزه ای که در انتهای جاده باغرود راه اندازی شده است، با اعتراض و پیگیری غرفه داران همراه شده است. غرفه داران معتقد اند بر این نمایشگاه که با همکاری دستگاه های ذی ربط شهرستان برپا شده نظارت کافی صورت نمی گیرد و از جمله بر خلاف قراردادی که با غرفه داران بسته شده به عنوان نمونه علی رغم آن که  مدت زمان برپایی نمایشگاه از دوازده روزِ ذکر شده در قرارداد اولیه به یک هفته کاهش یافته اما مبلغ دریافتی از غرفه داران همان مبلغ قرارداد اولیه است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.