درحاشیه ی جلسه ی ۲۶ آبان شورا و بحران مالی شهرداری

وقت تنگ است مقاصد شخصی و جناحی را رها؛به فکر مردم وشهر باشید!

20151018122523389راه حل چیست؟!

بعد از اعلام وضع بحرانی شهرداری از سوی رئیس محترم کمیسون مالی و بودجه شورای اسلامی شهر در صحن علنی شورا ، این سوال برایم ایجاد شد که اوضاع شهرداری از چه زمانی این گونه بحرانی شده است؟  آقایان ازچه زمانی متوجه این مشکل شدند؟ البته پیشاپیش از این که در جلسه ی سه شنبه ۲۶/۸/۹۴ شورا آن را به اطلاع موکلان خود رساندند تشکر می نماییم .

اعضای محترم شورا: آیا آن روزی که شهردار منتخب اعلام کرد بودجه شهرداری را به ۶۰۰۰میلیارد ریال افزایش می دهم برای شما که تجربه تدوین دو بودجه و دو متمم بودجه و نیز عملکرد واقعی ( تفریغ بودجه ) را تجربه کرده بودید آینده  مالی شهرداری با این انتخاب قابل تأمل نشد؟ یا وقتی گزارشات ماهیانه ی مالی شهرداری  به شورا ارسال می شد و تقریبا همه حکایت از فاصله گرفتن  تحقق واقعی درآمد ها از  بودجه مصوب را داشت و در نتیجه عدم تناسب هزینه ها با این درآمد را فریاد می زد کمیسون مالی و بودجه پی به اوضاع بد شهرداری نبرد؟ آقایان جناب شهردار برای نشان دادن فعال بودن خود در کارهای عمرانی اقدام به  تراشیدن و آسفالت مجدد خیابانهای ۱۵ خرداد ، ۱۷ شهریور و بلوار آزادگان، کوچک کردن غیر کارشناسی میدان امام (ره) ، تملک اراضی خارج از طرح و بودجه مصوب ، بکار گیری نیروی جدید و… نموده است که در شرایط فعلی هیچ گرهی از مشکلات شهری و مردم جز به بار آوردن هزینه های غیر ضرورثمری دیگر نداشته است . نمایندگان محترم شورا به عنوان وکیل مردم باید با را به درک شرایط و تعیین اولویت ها از بدتر شدن اوضاع شهرداری جلوگیری کنند . حال که به لطف و عنایت پروردگار شما عزیزان پی به بحرانی بودن اوضاع شهرداری برده اید قبل از این که این اوضاع به فاجعه بدل شود باید به فکر راه کار اساسی بود لذا پیشنهاد می شود:

– در شرایط فعلی و رکود اختصاصی هزینه های جاری و عمرانی با هدف جلوگیری از ایجاد تعهدات غیر ضرور اولویت بندی شود. به عنوان مثال  در بخش عمران می توان از اجرای پروژه های غیر ضرور و هزینه بر مانند تراشیدن و آسفالت بلوار آزادگان و بلوار بهشت فضل  ( که از محل قیرهای  اداره راه که برای اجرای آسفالت رمپهای میدان امام رضا (ع) به شهرداری اهدا شده ، انجام می گیرد در حالی که پروژه اصلی تعطیل گردیده است ) پیاده روسازی بلوار غزالی ( که شاید کم تردد ترین خیابان از نظر عابر پیاده در سطح شهرکها باشد )  بهسازی غیر اصولی میادین شهر و شهرکها؛ جلوگیری نمود.

– تملک پراکنده و غیر کارشناسی اراضی در سطح شهر،اخذ وام های گران از بانکها، به کار گیری نیروی جدید، تعدیل حساب شده ی نیروهای موجود و خرید وسایل و ملزومات اداری و تجهیزات جدید  را متوقف نمود.  البته ذکر این نکته ضروری است که آیا اوضاع از نظر جناب شهردار هم بحرانی است یا این فقط نظر کمیسون مالی و بودجه شورای اسلامی شهر است؟زیرا اگر نظر شهردار با آقایان متفاوت باشد اجرای برنامه های پیش گیرانه به مشکل خواهد خورد!

نمایندگان محترم شورای اسلامی شهر: بنگاه بزرگ اقتصادی همچون شهرداری در این رکود اقتصادی نیاز به برنامه ریزی دقیق و حساب شده ای دارد که تهیه آن ررا قانون گذار به عهده شما  گذاشته  است.  شما نیاز به بازوی اجرایی و توانمندی دارید تا آن برنامه ها را اجرا نماید. آیا شهردار فعلی که تا کنون خود رأیی خود را ثابت نموده است می تواند مجری خوبی برای آن باشد؟ وقت تنگ است تا بحران به فاجعه تبدیل نشده ، مصلحت اندیشی ها و مقاصد شخصی و جناحی را رها نموده و دین خود را به آرای مردم ادا نمایید.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.