در جلسه ی علنی شورای شهر چه گذشت: اختلافات ملکی آستان قدس با شهرداری

صدور پروانه ی رایگان برای صاحبان منازل تخریب شده ی سیلاب

کیوسک مطبوعاتی یا سوپرمارکت؟

گرامی داشت دوم خرداد در جلسه شورا

اگر موضوع مالکیت بر باغ ملی، زمین ساختمان شهرداری، شورای شهر و تریا پارک تعیین تکلیف نشود، آستان قدس می تواند حکم قلع و قمع و یا خروج از اراضی خود را بگیرد و در حال حاضر هم پیگیر این موضوع است.

 

آزاده مهدیار/ شورای شهر در جلسه علنی خود که به دلیل آغاز ماه مبارک رمضان ساعتی زودتر از جلسات پیشین برگزار شد، به بررسی لوایح پیشنهادی و مصوبات کمیسیون ها پرداخت، به منازل تخریب شده در بارندگی اخیر، پروانه رایگان اعطا شد و مقرر شد تکلیف اراضی متعلق به آستان قدس تعیین شود.

لزوم رفع اختلافات ملکی با آستان قدس

از مصوبات کمیسیون عمران تعیین تکلیف اراضی متعلق آستان قدس و رفع اختلافات ملکی بود، این اراضی شامل ساختمان شورا، باغ ملی، تریا پارک و ساختمان شهرداری است، ترقی در این باره به «خیام نامه» گفت: اگر موضوع مالکیت این زمین ها تعیین تکلیف نشود، آستان قدس می تواند حکم قلع و قمع و یا خروج از اراضی خود را بگیرد و در حال حاضر هم پیگیر این موضوع است.

پروانه رایگان به صاحبان منازل تخریب شده در باران

به پیشنهاد اعضای شورا مقرر شد به صاحبان منازل تخریب شده در حادثه بارندگی اخیر، پروانه رایگان جهت ساخت مجدد اعطا شود که شهردار گفت: من در جلسه استانداری هم اعلام کردم که با توجه به کاهش اعتبارات دولتی به شهرداری ها، این مساعدت باید به نحوی از سوی استانداری جبران شود. با این توضیح شهردار، در ادامه مصوبه پیگیری جبران اعطای این پروانه های رایگان، به شهرداری تکلیف شد.

با ارائه لیست پروژه های عمرانی و اولویت بندی آن به شورا به دلیل این که فاقد جزئیات مورد نیاز بود مقرر شد گزارش وصولی درآمد مناطق و درآمدهای محقق شده به شورا ارسال شود.

شهردار توضیح داد: مباحث درآمدی شهرداری را در ۱۰ گروه درآمدی و بر مبنای پیش بینی شرایط خوب، متوسط و بحرانی تقسیم بندی کرده ایم و متناسب با آن پروژه های عمرانی اولویت بندی شده اند، با این که شهرداری در فروردین و اردیبهشت درآمد نسبتا خوبی داشته ولی بار دیون ما زیاد است و بخش عمده درآمدها صرف نیروی انسانی و قراردادهای پیمانی می شود.

دو لایحه ارسالی شهرداری به شورا مبنی بر توزیع کارانه میان کارکنان شهرداری و نیز لایحه خدمات رفاهی کارکنان برای بررسی بیشتر به کمیسیون اداری-مالی ارجاع داده شد.

رئیس کمیسیون خدمات شهری گزارشی از جلسه ستاد بحران پس از بارندگی و سیلاب اخیر ارائه داد، همت آبادی بیان کرد: نقاط ضعف و قوت ستاد بررسی شد و نیازهای ضروری و تجهیزات مورد نیاز برآورد شد تا برای تهیه آن از سوی ازگان های مربوط اقدام گردد.

از مصوبات کمیسیون ورزش و جوانان موافقت با مساعدت به هیات والیبال نشسته جانبازان و معلولین بود، همچنین با حضور وکیل خیّر نیک اندیش، دکتر مشایخان، در جلسه کمیسیون و تقدیم لایحه شهرداری در خصوص احداث مجتمع ورزشی توسط این خیر، بررسی بخشی از لایحه صورت گرفت و بررسی و اعلام نتیجه نهایی به جلسه آتی کمیسیون موکول شد.

کیوسک مطبوعاتی یا سوپرمارکت؟

رئیس کمیسیون فرهنگی شورا از جلسه کمیسیون با هیات مدیره انجمن خبرنگاران خبر داد و افزود: مساعدت در خودکفایی مالی انجمن خبرنگاران، نیاز به اصلاح دکه های روزنامه فروشی سطح شهر چراکه کارکرد مطبوعاتی آن ها در حاشیه قرار گرفته و اقلام دیگری به فروش می رسد و منظر شهری را نیز حفظ نکرده است، زرندی در این باره گفت: کیوسک های مطبوعاتی بیشتر شبیه سوپرمارکت هستند تا روزنامه فروشی.

از دیگر درخواست های انجمن، در اختیار قرار دادن تعدادی از بیلبوردهای سطح شهر برای تبلیغات نشریات و خبرگزاری ها و استفاده از اعضای انجمن به عنوان شورایارها بود که مقرر شد پاسخ شهرداری در جلسه آتی ارائه گردد.

در حاشیه

به دلیل مصادف شدن جلسه علنی شورا با سالروز دوم خرداد و از طرفی سوم خرداد سالروز فتح خرمشهر، رئیس کمیسیون خدمات شهری در ابتدای صحبت خود سوم خرداد را تبریک گفت و به دنبال آن برخی اعضا در لفافه به دوم خرداد، پیروزی قاطعانه رهبر اصلاحات در انتخابات خرداد سال ۷۶، اشاره کردند که همت آبادی(منشی هیات رئیسه) گفت: دوم خرداد را هم به «دوم خردادی ها» تبریک می گویم، ، ترقی نیز این روز را به آزاداندیشان تهنیت گفت.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.