در جلسه هم اندیشی هیات های ورزشی با مدیرکل ورزش مطرح شد؛ افت بیمه ورزشکاران و رشته های تیمی در نیشابور

 

21با این روند مجموعه ورزشی انقلاب ۳۰ ساله هم تمام نمی شود!

برخورد ناراحت کننده رئیس تربیت بدنی نیشابور با پدر قهرمان آسیا در حضور مدیرکل

چهارشنبه ۳۰ دی ماه جلسه هم اندیشی هیات های ورزشی شهرستان نیشابور با مدیرکل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی در سالن شهید عابد فرمانداری برگزار شد، در این جلسه که روسای هیات ها و قهرمانان رشته های مختلف ورزشی حضور داشتند مشکلات و کمبودهای موجود با مدیرکل در میان گذاشته شد.

به گزارش خیام نامه، در این جلسه هرکدام از هیات ها و ورزشکاران به طرح مشکلات رشته خود پرداختند مشکلاتی از قبیل: حمایت نشدن ورزشکارانی که به اردوهای مختلف می روند و این که تمام هزینه های حضور و اعزام به اردوها بر عهده خود ورزشکاران است، توجه نکردن به قهرمانان ورزشی و…

همچنین دیگر تقاضایی که از سوی ورزشکاران مطرح شد، بحث مجموعه ورزشی انقلاب بود که فعالان ورزشی نیشابور به طنز از آن به عنوان یک اثر تاریخی فراموش شده یاد کردند که حدود ۳۰ سال است، بی نتیجه مانده و به بهره برداری نرسیده است.

بعضی از ورزشکاران نیز از کمبود امکانات و نبود تجهیزات گله مند بودند؛ یکی از ورزشکاران درباره روسای هیات نیز که برخی از آن ها از مسئولان هستند، گفت: اگر مسئولان فرصت ندارند در هیات ها حاضر شوند و فعالیت کنند، بهتر است این سمت را نداشته باشند.

کوروش صبوریان در پایان جلسه و پس از شنیدن صحبت های فعالان ورزشی عنوان کرد: اعتبارات ورزشی خیلی کم است، نیشابور به نسبت شهرهای دیگر یک شهرستان برخوردار است. ما در خراسان شهرستان های کم برخورداری داریم که حتی یک استخر و یک سالن هم ندارند، خدمات باید عادلانه و منطقی تقسیم شود؛ در استان چیزی حدود ۹۰ میلیارد پول لازم است تا اماکن ورزشی و زیرساخت ها و پروژه های ناتمام تکمیل شود و اگر بخواهیم با پروژه های دولتی آن ها را به بهره برداری برسانیم حدود ۳۵ سال طول می کشد و همچنین مجموعه ورزشی انقلاب نیز که بعد از ۲۸ سال هنوز به بهره برداری نرسیده است، با این روال ۳۰ سال دیگر نیز به نتیجه نخواهد رسید و در صورتی این پروژه ها به نتیجه می رسد که به بخش خصوصی و خیرین وارد شوند، در صورتی که خیرین در این مسئله وارد شوند، حاضریم وام هم بدهیم و کارمزد آن را نیز خود دولت پرداخت کند. باید خود مردم وارد شوند چرا که اعتباری در این زمینه نداریم.

وی افزود: ما ورزشکاران را حمایت می کنیم اما توان و امکان این نیست که همه ۴۸ هیات را مثل هم ببینیم و طبق آمایش و پتانسیلی که داریم، به رشته ها خواهیم پرداخت و ویژه تر به بانوان باید توجه کرد چرا که با کمترین امکانات، بهترین نتیجه را می گیرند.

هوشنگ ولی پور، معاون توسعه مدیرکل نیز در جلسه اظهار کرد: ما در استان خراسان رضوی با عدم وجود بخش های بزرگ صنعتی دولتی مواجه هستیم و مشکل اساسی این است که اسپانسر حتی برای تیم های بزرگ هم نیست و ۹۳ درصد از بخش صنعت استان خصوصی است، وضعیت بخش خصوصی و موسسات مالی – اعتباری نیز مشخص است.

وی ادامه داد: یک سری رشته ها در شهرها پتانسیل بالایی دارند. برای مثال در نیشابور طی یک سال می توان شناگر و دوچرخه سوار و سنگنورد تحویل داد، البته در مباحث ورزش های تیمی نسبت به سال های قبل افت داشته است. نیشابور به لحاظ ورزش قهرمانی وضعیت خوبی دارد اما در آمار بیمه ورزشی که یکی از فاکتورهای ارزیابی استان از ورزش قهرمانی است، نیز نیشابور افت داشته است.

یکی از ورزشکاران در رابطه با اعتبارات و وضعیت کشور و به تبع آن در شهرستان ها اشاره به بی تاثیر بودن قیمت نفت در زمان ۱۴۰ دلار و ۲۵ دلار اشاره کرد، که ولی پور در این رابطه گفت: ما در مسائل ورزشی اولویت بندی داریم، اشاره هم شد به نفت ۱۴۰ و ۲۵ دلاری اما هنگامی که نفت ۱۴۰ دلار بود، اولویت بر کلنگ زنی اماکن ورزشی بود که حالا نمی توانیم تمامش کنیم.

در این جلسه پدر امیر فضلی که قهرمان ورزشی بود، نیز در ابتدای جلسه حضور داشت که در سالن می خواست پیش از روسای هیات ها صحبت کند که امینی رئیس اداره ورزش و جوانان گفت: این جلسه برای روسای هیات ها و قهرمانان ورزشی است و از خود آقای فضلی هم دعوت شد که خودشان نیامدند و شما نمی توانید در این جلسه صحبت کنید و نباید در این جلسه وارد می شدید. در پی این برخورد رئیس اداره تربیت بدنی نیشابور پدر این قهرمان ورزشی با ناراحتی جلسه را ترک کرد که در ادامه واکنش هایی به این حرکت از سوی فعالان ورزشی نیز صورت گرفت. برخی از اتفاق پیش آمده عذرخواهی کرده و گفتند: نیشابور همیشه این طور ظاهر نمی شود و یکی دیگر از حضار نیز نسبت به حرکت رئیس اداره ورزش نیشابور اعتراض کرد و گفت: نباید با یک فرد موسفید این گونه برخورد می شد.

امینی رئیس اداره ورزش و جوانان نیشابور در پاسخ گفت: نباید مطالبات را در کوچه و بازار از مسئولان خواست و من گفتم وقتی را خواهیم گذاشت تا مطالبات را مطرح کنند ما تا حالا کم و کاستی برای ایشان از سوی خودمان نگذاشتیم اما ایشان جلسه را به هم می ریزد!

در پایان نیز مدیرکل ورزش و جوانان در رابطه با این موضوع گفت: هر دو طرف باید تامل می کردند، قبل از جلسه نیز صحبت شد و قرار بود وقتی با ایشان گذاشته شود تا مطالبات خود را مطرح کنند، به هرحال ایشان پدر ورزشکار بودند و بعد از سالی می خواهد با مدیرکل حرف هایش را مطرح کند و حق هم داشت و احترامش واجب بود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.