در جلسه شورای شهر چه گذشت ؟

درخواست پزشکان برای بازگشایی معبر به سمت ساختمان شفا

شهروند خاص و مصوبه ویژه!

ایجاد بوستان بانوان؛ طرح شکست خورده ای که هنوز طرفدارانی دارد!

آزاده مهدیار/ جلسه علنی شورای شهر طبق روال هر هفته عصر چهارشنبه تشکیل شد و اعضا به بررسی مصوبات کمیسیون ها پرداختند، بازگشایی دو معبر، تعیین تکلیف بوستان بانوان و کمک به دفتر خبری صدا و سیما از موضوعات مهم مورد بحث این نشست بود.

در ابتدای جلسه نامه رئیس شورا به نمایندگی از سایر اعضا خطاب به امام جمعه، نمایندگان مردم در مجلس، فرماندار، رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و رئیس اداره ارشاد جهت تاکید بر تلاش مضاعف برای ثبت سالروز ورود امام رضا(ع) به نیشابور در تقویم ملی قرائت شد.

رییس کمیسیون اداری-مالی شورا در باره مصوبات کمیسیون متبوع خود گزارش داد که «تعدادی از کارکنان بخش اداری شهرداری به عنوان مهمان در جلسه کمیسیون حضور یافته اند و نسبت به این که احکام کارگزینی به روز نمی شود و دریافتی آن ها نسبت به دیگر کارکنان شهرداری کم است، معترض بودند.

کاظم صادقی افزود: این کارکنان همچنین از این که اضافه کاری های معوق ایشان پرداخت نشده اعتراض دارند و نیز تاکید داشتند که کلاس های آموزشی شهرداری برای این دسته از کارمندان شهرداری برگزار نمی شود تا از مزایای آن مانند سایر کارکنان بهره مند شوند.

اعضای شورا رسیدگی به این درخواست ها و اعتراضات را در دستور کار آتی خود قرار دادند.

شهروند خاص و مصوبه ویژه!

موضوع چک برگشتی یکی از شهروندان و درخواست استمهال (مهلت گرفتن) از سوی وی مورد بحث اعضا قرار گرفت.

احمد همت آبادی ( نایب رئیس شورا) گفت: هنوز سررسید چک نرسیده و ۳ ماه تا برگشت آن مهلت است درعین حال برگشت زدن چک خودش ۶ ماه طول می کشد پس می توان با تقاضای شهروند موافقت کرد.

شهردار اما تاکید کرد: ما برای استمهال چک، شیوه نامه داریم و اگر قرار باشد خارج از آن عمل کنیم از فردا باب می شود و خیلی ها چنین درخواستی خواهند داشت.

هادی ترقی اما عنوان کرد که شرایط ایشان خیلی خاص است و تعدادی دیگر از اعضا بدون این که مشخصا از شرایط وی سخن بگویند به «خاص» بودن شرایط این شهروند را تایید کردند! و در نهایت مقرر شد با تقاضای وی موافقت شود.

کمک به احداث دفتر خبری صدا و سیما:

معادل اعتبارات دولتی کمک می کنیم

از مصوبات کمیسیون عمران، پرداخت مبلغی معادل اعتبار دولتی بود که به ساخت دفتر صدا و سیمای شهرستان اختصاص داده می شود.

شهردار در این مورد نیز بیان کرد: این مورد باید در قالب ردیفی که در بودجه برای کمک معادل با اعتبارات دولتی در نظر گرفته شده هزینه شود.

علی نجفی افزود: خدمات ارائه شده از سوی شهرداری، نظیر به کارگیری ماشین آلات نیز باید جزو این مساعدت محاسبه شود. به این ترتیب اعضای شورا طبق گفته های شهردار مصوب کردند بر اساس صورت وضعیت و میزان پیشرفت کار، مساعدت ها صورت گیرد.

از دیگر مصوبات کمیسیون عمران هم که در صحن علنی از تصویب گذشت،  این بود که مقرر شد ۳۵ متری خیابان بنیاد شهید تا جاده کاشمر طبق توافق مالکین محل، بازگشایی شود.

مجتبی باری از جمله تذکر دهندگان شورا در این جلسه علنی بود که از کیفیت آسفالت معابر انتقاد کرد.

باری خطاب به شهردار تذکر داد: آسفالت خیلی از معابر، بسیار بی کیفیت انجام می شود. به طوری که در برخی جاها، هنوز یک هفته از آسفالت کردن کوچه ها نگذشته، حتی حین جارو زدن  آسفالت جدا و تخریب می شود! این هدر دادن سرمایه مردم است.

شهردار در پاسخ به طور ضمنی ایراد را پذیرفت اما پاسخ داد: این مورد فقط در یک جا بوده؛ آن هم در خیابان بهشتی ۸٫ اما باری مجددا گفت: چند بار دیگر هم بوده که ما تماس هایی از شهروندان داشته ایم.  ترقی در ادامه از باری خواست که در این مواقع آدرس محل و تصویر ارسال شود تا بررسی گردد.

درخواست پزشکان برای بازگشایی معبر به سمت ساختمان شفا

بازگشایی معبر خیابان ۱۵ خرداد ۴ تا ساختمان شفا به درخواست ۱۵ پزشک و دندانپزشک و ۶ وکیل منطقه مورد بحث قرار گرفت.

هادی ترقی، رئیس کمیسیون عمران، در این باره گفت: مردم مجبورند برای دسترسی به ساختمان شفا از خیابان امام تردد کنند؛ معبر آن هم متعلق به فردی است که گفته شده  با این بازگشایی موافق است و اگر معطل کنیم ممکن است با این موضوع مخالفت کنند.

شهردار تصریح کرد: برای این پروژه بیش از  یک میلیارد تومان باید هزینه کنیم و ضرورت آن باید احراز شود.

شورا مقرر نمود مذاکره و بررسی بیشتری در این خصوص صورت گیرد.

چهره زشت وجود متکدیان در شهر

رئیس کمیسیون خدمات شهری از چهره زشت حضور متکدیان در شهر گفت.

همت آبادی (منشی هیات رئیسه) افزود: تعداد زیادی از متکدیان همچنان مقابل داروخانه ها، چهارراه ها و معابر حضور دارند و علی رغم مصوبه قبلی، شهرداری اقدامی انجام نداده است.

شوراییان بر مصوبه قبلی شورا مبنی بر جمع آوری متکدیان تاکید کرده و خواستار اجرای مصوبه شورا توسط شهرداری شدند.

طرح ایجاد بوستان بانوان همچنان در تعلیق

شهرداری، سرانجام پس از ماه ها از طرح موضوع «بوستان بانوان» و حاشیه های متعددی که راه اندازی و شکست دو طرح ایجاد پارک مخصوص بانوان در دوره های قبل به وجود آورده بود، طرحی در این باره به شورا ارایه کرد.

در دو دوره پیشین دو پارک در دو منطقه شهری با اصرار مسئولان شهر، به عنوان پارک بانوان نامگذاری شد. شورای سوم پارک همجوار با فرمانداری را با اصرار فرماندار وقت (رشید اعرابی) پارک بانوان نامید و شورای چهارم هم در روزهای آخر دوره پیش، بوستان روبه روی «میدان بار» را با قید فوریت و صرف صدها میلیون تومان، به نام پارک بانوان افتتاح کرد. اما هر دوی این طرح های شتاب زده، به علت عدم استقبال زنان نیشابوری، با شکست مواجه شد.

حالا طرح جدیدی که شهرداری ارایه کرده است، تنها شامل حمایت از ورزش صبحگاهی بانوان در برخی بوستان های عمومی  می شود.

اما این بار همت آبادی (منشی هیات رییسه) و رئیس کمیسیون خدمات شهری اصرار بر اصلاح این طرح داشت.

شهردار اظهار کرد: بوستان ویژه بانوان فضای امن و خاصی می خواهد، عدم وجود ساختمان مرتفع در اطراف و جداره سازی فضا به نحوی که مثل گذشته به منظر شهری آسیب نرساند و اتفاقی که در منطقه سی متری رخ داد تکرار نشود. شاید تنها تریا پارک فضای ایجاد این بوستان را و حداقل ها را داشته باشد.

این پیشنهاد شهردار اما و اگرهایی را در پی داشت.

صادقی گفت: دسترسی به تریاپارک برای بسیاری خانم ها مشکل است، سالن های سرپوشیده مختلف در شهر وجود دارد که می توان به بانوان اختصاص داد.

 شکیبا هم عنوان کرد: الان در سالن های ورزشی، ورزش های همگانی خانم ها در حال انجام است در حالی که بوستان بانوان فقط به «ورزش» اختصاص ندارد. تریا پارک هم قرار بود تبدیل به محیطی برای مجموعه ورزشی شود اما یک نفر از بیرون حرفی می زند و همه را می شکند! (وی توضیح بیشتری درباره صحبت خود ارائه نداد) و به این ترتیب موضوع بوستان بانوان همچنان مسکوت ماند.

پیشنهاد احداث سایت دِپوی مشترک زباله بین نیشابور و سبزوار نیز که از سوی رضا مهرداد ارایه شده بود، قرائت شد تا در جلسات بعدی مورد بحث و بررسی بیشتر قرار گیرد.

موضوع سرویس دهی رایگان به دانشجویان دانشگاه آزاد در قالب سرویس رفت و برگشت از سوی شهرداری، در جلسه کمیسیون بررسی شد و ضمن این که رئیس دانشگاه در جلسه حضور نیافته بود مقرر شد قرارداد قبلی بدون تغییر در مبالغ تمدید شود.

خیرین، خانه فرهنگ می سازند

باری، رئیس کمیسیون فرهنگی-اجتماعی از پیگیری طرح شورایاری محلات در کمیسیون خبر داد که به دلیل گستردگی موضوع تکمیل آن به جلسات بعدی موکول شد. وی از آمادگی برخی خیرین برای ایجاد خانه های فرهنگ در سطح شهر با مبالغ ۴۰ و ۵۰ میلیون تومان به صورت جداگانه و با اولویت گنبد سبز، پارک نیلوفر و خیابان استقلال خبر داد. وی عملکرد خانه فرهنگ مَلک را که در شهرک بسیج و به همت شخصی هادی درودی، رییس کنونی شورا ایجاد شده است، هم ردیف یک فرهنگسرا دانست که در حوزه فرهنگی موثر بوده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.