در جلسه شورای شهر و در واکنش به شبهات و ادعاهای مطرح شده در یک نشریه محلی مورد بحث و تکذیب قرار گرفت

در جلسه شورای شهر و در واکنش به شبهات و ادعاهای مطرح شده در یک نشریه محلی مورد بحث و تکذیب قرار گرفت:

از ابهام پیرامون دستمزد ۶ تا ۹ میلیونی مجری و توزیع هزاران ساندویچ تا ماجرای سیمرغ آمریکایی، فشفشه های المپیاد و موشک های اسرائیل

خبرنگاران باید درست ببینند و به موقع فریاد بزنند، سکوت منافع جامعه را تهدید می کند

جلسه سه شنبه گذشته شورای اسلامی شهر نیشابور متأثر از مطالب چاپ شده در یک هفته نامه محلی پیرامون شبهات مالی مطرح شده در افکار عمومی در خصوص هزینه های المپیاد ورزش محلات و برخی شبهات در خصوص پیمانکاری و مشاوره پروژه میدان امام رضا(ع) و وضعیت ادامه کار این پروژه بود.

این جلسه شورا آخرین جلسه آن پیش از تعطیلات فعالیت یک ساله اش بود و پس از تعطیلات در خصوص ترکیب هیئت رئیسه شورا تصمیم گیری خواهد شد.

رئیس شورا در این جلسه ضمن تبریک ۱۷ مرداد، وظیفه خبرنگاران را ریل گذاری درست عنوان کرد و گفت: خبرنگاران باید درست ببینند و به موقع فریاد بزنند. در جاهایی سکوت منافع جامعه را تهدید می کند و ممکن است باطل جامعه را بپوشاند. خبرنگاران مثل دیده بانان میدان جنگ هستند. باید درست ببینند، این دیده ها را صادقانه منتقل کنند تا به گوش مسئولان برسد و آن ها تصمیمات درستی اتخاذ کنند.

کاظم صادقی رسالت خبرنگاران را امر به معروف و نهی از منکر در فرآیند نظارت همگانی دانست و ضمن اشاره به مطالب منتشر شده در یک نشریه محلی به نام «فرسیمرغ»، سردبیر این نشریه و دیگر خبرنگاران را به پرهیز از انتشار شایعات و انجام تحقیق کامل پیش از انتشار مطالب توصیه کرد.

وی نشریه مذکور را متهم به تسویه حساب های شخصی کرد و گفت: عزیزان مطبوعاتی شورا را سیاه و شهرداری را سفید جلوه ندهید. مشکلات سطح شهر را هم منعکس کنید. معضل خاموشی ها، مشکلات شهرداری با اوقاف ، میراث فرهنگی، مشکلات آستان قدس را هم ببیینید.

این اظهارات وی در حالی است که در زمان تصدی صادقی به عنوان شهردار و پس از به چالش افتادن رابطه اش با شورای سوم، وی به همراه دو نشریه ای که هم اکنون مدیران آن ها بر صندلی شورای چهارم نشسته اند؛ شدیدترین انتقادات را به شورای شهر پیشین وارده می کردند.

رئیس شورا نامه ای از پیش آماده شده را در جلسه قراءت می کرد و در بخشی از نامه خواند: چه کسی گفته مشاور پروژه میدان امام رضا (ع) شیروانی است که اگر باشد، مگر شیروانی بودن جرم است. این مشاور در کمیسیون حقوقی به ریاست آقای جدی مورد بررسی و تصویب قرار گرفته است.

صائب نیا عضو شورای شهر در این خصوص به خیام نامه گفت: رئیس کمیسیون عمران شورا مهندس اقبالی است که در نظام مهندسی شهرستان و استان چهره ای مطرح و با تخصص می باشد و با وجود ایشان اصلا نمی توانم بپذیرم که مشاوری از بیرون بیاید و به پروژه میدان امام رضا (ع) نظارت شود.

شاملی خواستار انتشار جوابیه شورا در نشریه مذکور و حتی دیگر نشریات شهر شد و همت آبادی گفت: از سردبیر انتظار این رسانه انتظار داشتیم از یکی از ما سؤال می کردند و بعد آن مطالب را می نوشتند.

شریعتمدار با طرح این سؤال که چه کسی باید پاسخگوی مسائل مطرح شده درباره هزینه های مالی المپیاد ورزشی باشد از دستمزد جواد خیابانی، مجری برنامه افتتاحیه انتقاد کرد و گفت: ما نمی توانیم از شهروندان کم بضاعت به زور پول بگیریم و یک دفعه ۷ میلیون به یک مجری پول بدهیم.

هوشمند گفت: دستمزد ۶ میلیون تومانی به جواد خیابانی و کلیه هزینه ها در شورای سیاستگذاری تصویب شده است و سپس نام اعضای شورای سیاستگذاری را اعلام کرد.

شریعتمدار واکنش نشان داد: شما می گویید من عضو شورای سیاستگذاری هستم. من غلط کردم عضو این شورا باشم. من یک ریال از این پول ها را در جریان نیستم.

هوشمند در خصوص بی اطلاع بودن شریعتمدار از مصوبات شورای مذکور توضیح داد: در ابتدا ما اسم جناب شریعتمدار را در شورای سیاستگذاری نوشتیم. بعد ایشان گفت حضور در این شورا افتخاری است یا با پرداخت حق الجلسه و ما گفتیم افتخاری است. ایشان هم گفت پس من نیستم.

رئیس کمیسیون ورزش و جوانان شورا که عملکرد وی اخیرا با انتقاداتی همراه بوده به شبهات و اتهامات مورد ادعا در همان نشریه مذکور پاسخ داد و آن ها را کذب دانست. هوشمند گفت در این نشریه دستمزد آقای خیابانی ۶ تا ۹ میلیونی عنوان شده که مبلغ آن ۵ میلیون بوده است.

جالب است وی در بخش دیگری از جلسه با اشاره به مصوبه شورای سیاستگذاری این مبلغ را ۶ میلیون عنوان کرد و در روزهای اخیر هر کسی، مبلغی را ذکر می کند و خدا می داند که دستمزد واقعی این مجری تلویزیونی چقدر بوده است.

هوشمند که طی نشستی خبری به همراه مراسم افطاری در ماه رمضان، خبرنگاران را در ازای پوشش مناسب خبری المپیاد ورزشی به اقامت چند روزه در سواحل دریای خزر وعده داده بود – جدا از اینکه پول آن از چه منبعی می باشد – ، گمان نمی کرد در برگزاری المپیاد این اندازه مورد انتقاد قرار گیرد.

وی در خصوص موضوع یادکردن چندباره خیابانی از سبحانی نیا که به دعوت وی به نیشابور آمده بود و عده ای معتقدند موجب ناراحت شدن دیگر نماینده شهرمان شده، دلیل ترک وی را زمان پرواز مروی بیان کرد.

این عضو شورای شهر تعداد ۱۵ هزار ساندویچ سرد را تکذیب کرد و آن را کمتر از این میزان دانست.

گفتنی است: در افتتاحیه المپیاد نحوه توزیع ساندویچ ها در پایان برنامه به شکلی نامناسب صورت گرفت، به نحوی که عده ای ۱۰ تا حتی ۱۵ ساندویچ گرفتند و اکثریت جمعیت که زودتر خارج شده بودند از این شام چند هزار نفری بی بهره ماندند و در نهایت ازدحام افراد و دعوا بر سر ساندویچ منجر به دخالت پلیس و ممانعت از ادامه توزیع گردید .

هوشمند در این خصوص گفت: ما می خواستیم از زمان خروج توزیع را آغاز کنیم، اما پلیس اجازه توزیع نداد و بعد که جمعیت کمتر شد، توزیع شروع شد.

وی در واکنش به حرف های مطرح شده پیرامون نگهداری ساندویچ ها در سردخانه کشتارگاه، توزیع در میان پرسنل شهرداری در روزهای بعد و دست آخر سردرآوردن ساندویچ ها از دامداری، این موضوع را نادرست دانست و گفت: ساندویچ ها در مسابقات روز بعد توزیع شد.

هوشمند همچنین در مورد دیگر مسائل مطرح شده در خصوص هزینه ۱۲ تا ۱۸ میلیونی تصویر برداری عکسبرداری، هزینه های ۵ میلیونی گلدان های خریداری شده، طرح سیمرغ آمریکایی و … مطالبی را بیان کرد.

در ادامه جلسه با تصویب اهدای بخشی از حقوق اعضای شورا به مردم غزه، شریعتمدار گفت: صد دفعه به جناب خیابانی یادداشت دادیم که یادی از مردم غزه کند ولی کسی توجه نکرد. همان لحظاتی که ما فشفشه هوا می کردیم، اسرائل بر سر مردم غزه بمب می ریخت. آقای مجری هم هیچ به خودش نیاورد و از آخر انداخت و رفت.

هوشمند واکنش نشان داد: قرار نبود هر چه شما یادداشت دادید، مجری گوش کند.

شریعتمدار کفت: چه شده که جدیداً هر کاری که ما می گوئیم اشتباه است، شما می گویی درست است.

گفتنی است: همچنین ظاهرا دلیل ناراحتی جواد خیابانی، تردد زیاد موتورسیکلت و نیز بسیاری از تماشگران در چمن زمین ورزش بوده که به تذکر وی برای ممانعت از آسیب رسیدن به چمن، توجهی نشد.

شریعتمدار از شهردار خواست به شبهات مطرح شده در خصوص المپیاد پاسخ بگوید و وی را مسئول پاسخگویی دانست و گفت: مطالب تکان دهنده بود، اگر یک دهم آن درست باشد؛ جای تأمل دارد. من قبلا هم مخالف دخالت اعضای شورا در المپیاد بودم تا این مسائل ایجاد نشود.

شهردار گفت: طبق مصوبه شورای تأمین، مسئولیت اجرای برنامه با هوشمند بوده است.

حسینی پرسید: جناب شهردار آیا مطالب مطرح شده در آن نشریه محلی مورد تأیید است؟

زرندی پاسخ داد: اصلا، به هیچ وجه…. ولش کن، بهتر است نگویم.

گفتنی است: پایان جلسه بین زرندی و شریعتمدار بحث ادامه یافت به حدی که پاسخ ها رو به سوی تندی می رفت.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.