در جستجوی نام

زمانی که توفیق خدمت در نیشابور را پیدا کردم مهم ترین موضوعی که به عنوان اولویت کاری خودنمایی می کرد جبران کمبود تخت های بیمارستانی بود. مجوز احداث بیمارستان سوم نیشابور در سالیان گذشته صادر شده بود ولی اعتباری برای ساخت آن تخصیص داده نشده بود و کاری برای عملیاتی شدن آن صورت نگرفته بود. مکاتباتی برای پیش بینی زمین محل احداث بیمارستان صورت گرفته ولی بنا به دلایلی که محل بیان آن اینجا نیست برای زمین پیشنهادی قطعی صورت نگرفته است. سال ۱۳۹۳ بیشترین زمان را برای نهایی شدن کار اختصاص دادیم ولی چون نه تکلیف زمین معلوم بود و نه تخصیص اعتباری صورت گرفته بود ، هیچ کار اجرایی صورت نگرفته بود و مجوز فقط روی کاغذ مانده بود .

سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی ، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و وزارت راه و شهرسازی سازمان هایی بودند که برای گرفتن اعتبار چندین و چند بار به آنها مراجعه گردید.

نهایتاً در بهمن ۱۳۹۴ عملیات اجرایی ساختمان بیمارستان سوم شروع گردید . اکنون به شکر خدا پیشرفت فیزیکی قابل قبولی در ساختمان بیمارستان سوم دیده می شود . پیش بینی من این است که اگر برای ادامه جذب اعتبارات به مشکلی برخورد نکنیم عملیات ساختمانی بیمارستان با ظرفیت ۱۷۵ تخت در سال ۱۳۹۸ به پایان برسد و در آن سال باید برای تجهیز و استخدام نیروی انسانی آن اقدام گردد. امیدوارم در سال ۱۳۹۹ این بیمارستان به بهره برداری برسد.

از مدت ها قبل ذهنم مشغول نامگذاری بیمارستان سوم بود. خیلی دلم می خواست در تاریخ نیشابور شخصیتی برجسته در عرصه پزشکی را پیدا کنم و بیمارستان سوم را با اسم او به مردم معرفی کنیم. یکی دو پیشنهاد به من رسیده است ولی فکر می کنم خردجمعی شاید بتواند پیشنهادات بهتری را ارائه نماید. لذا از همه همشهریان عزیز تقاضامندم پیشنهادات خود

را با در نظر گرفتن شرط های زیر اعلام نمایند :

۱) نام پیشنهادی نشانه ای از تاریخ هفت هزار ساله نیشابور را در خود داشته باشد.

۲) نام پیشنهادی متضمن تاریخ با عظمت فرهنگ و تمدن نیشابور باشد.

۳) نام مذکور از اسامی صرفاً پارسی و ایرانی باشد.

۴) نام مذکور می تواند اسم یک چهره علمی برجسته ترجیحاً در عرصه پزشکی باشد.

۵) نام مذکور می تواند اسم یک بیمارستان یا مرکز درمانی در تاریخ نیشابور باشد.

در پایان این دوره ، اسامی رسیده را به رأی عمومی گذاشته و به پیشنهاد دهنده نام برگزیده لوح تقدیر و یک جایزه نفیس طی مراسمی تقدیم خواهد شد.

دکتر محسن عظیمی نژاد

خدمتگزار کوچک مردم در دانشکده علوم پزشکی نیشابور

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.