در تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان در روز کارمند عنوان شد: پیچیدگی کارهای اداری مردم را کم کنید

 

بکوشیم این جایگاه ریاست را پاکیزه نگه داریم و بلکه ارتقا دهیم و این جایگاه گرفتار هوا و هوس و انحرافات نشود.

آزاده مهدیار/ تجلیل از کارمندان نمونه شهرستان به مناسبت روز کارمند در سالن شهید عابد فرمانداری برگزار شد و ضمن آن با حضور دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر در استان، احکام رئیس و دبیر این ستاد از سوی آیت الله علم الهدی در شهرستان ابلاغ شد.

در این مراسم امام جمعه شهرستان با بیان این که در این کشور در طول تاریخ مردانی پیدا شدند که بر عهد و پیمان خود با خداوند ماندند و عده ای از آن ها به شهادت رسیدند، بیان داشت: جای مباهات است که این کشور قریب به ۴۰ سال است که با این پاک باختگان اداره شده است، امروز هم بحمدا… دولتی برآمده از اراده و خواست ملت روی کار است، مثل نمایندگان مجلس که با رای مردم انتخاب می شوند، مجلس نیز اعضای دولت را با نگاهی دقیق انتخاب کرد و باید به نمایندگان مجلس نیز تبریک و خدا قوت گفت.

توصیه امام جمعه به کارمندان و مدیران دولت

امام جمعه توصیه هایی نیز برای کارمندان دولت داشت: کارکنان دولت باید مطالبات مردم را دنبال کنند که این مطالبه رهبری هم هست. دشمن به دنبال این است که دولت اسلامی را ناتوان جلوه دهد و ما باید توان مان را به کار ببندیم که عکس آن اتفاق بیفتد، باید فرهنگ مان را اصلاح کنیم، اقتصادمان را سامان دهیم و مشکلات را خودمان برطرف کنیم.

وی افزود: من از مسئولان عزیز تقاضا دارم بر توانمندی های خودمان بیشتر تامل کنیم، بروکراسی اداری را کم کنیم، نگذاریم مردم برای یک مسئله جزئی چندین ماه به چندین اداره مراجعه کنند به خصوص در بخش تولید و ایجاد اشتغال این پیچیدگی ها را کم کنیم، به من نمونه هایی معرفی کرده اند که مردم برای انجام کارشان ماه ها در گیر و دار ادارات مانده اند. انشاءا… در دولت جدید به ادارات و سازمان ها اختیارات بیشتری داده شود تا مسئولان هم با شجاعت و درایت بیشتر عمل کنند.

وی همچنین به مدیران توصیه کرد: در داخل ادارات هم مراقب رفتارمان باشیم، جایگاه رئیس اداره مرتفع و ارزشمند است بکوشیم این جایگاه را پاکیزه نگه داریم و بلکه ارتقا دهیم و این جایگاه گرفتار هوا و هوس و انحرافات نشود، کارکنان ما خانواده ما هستند باید مثل یک پدر مراقب آن ها بود، از فکر و توان آن ها استفاده کرد، اگر اختلافاتی بین اعضا باشد حل کنید.

امام جمعه شهرستان افزود: متاسفانه در کشور ما ۳۰ تا ۳۵ درصد از بودجه صرف کارهای عمرانی می شود و این خوب نیست، آن درصدی را که می خواهیم صرف کنیم درست پیاده کنیم، اگر درست صرف کنیم همان بودجه تبدیل به ۵۰ درصد می شود و بالعکس؛ مدیریت ۹۰ درصد کار است.

یعقوبی یادآور شد: وحدت مهم ترین رکن در همه نظام ها است، دعوا کشور را فشل می کند، من اطلاع دارم که برخی پرونده ها به خاطر اختلاف دو یا چند اداره چند سال است که مانده و حل نشده، گذشت کنیم و برای گره ها راه حلی پیدا کنیم.

فرماندار نیز ضمن تبریک روز کارمند به کارکنان دولت در شهرستان، به همه آنها خداقوت گفت.

نماینده مردم در مجلس نیز با بیان این که دولت مردان با دست خالی و بودجه های اندک عمرانی و نیز تخصیص زیر ۵۰ درصدی آن کارهای قابل توجهی انجام داده اند، گفت: این که کابینه دولت با رای بالایی از سوی مجلسیان انتخاب شده است،  جای خوشحالی دارد.

وی افزود: در برنامه ششم توسعه رشد اقتصادی ۸ درصدی برای کشور پیش بینی شده که به مفهوم ایجاد سالانه ۹۵۰ هزار شغل و ۷۰۰ هزار میلیارد تومان سرمایه گذاری است. این ارقام بزرگ است و از عهده کم تر کشوری برمی آید اما امیدواریم با هدف گذاری درست این رشد تحقق یابد و در این راستا امیدواریم سرمایه های سرگردان از جمله سپرده های موسسات مالی به سمت تولید هدایت شود.

حمید گرمابی ادامه داد: ما نیازمند سرمایه گذاری خارجی هستیم که البته پس از برجام شرایط آن بهتر فراهم شده و آغاز آن را با امضای قراداد «توتال» شاهد بودیم.

وی افزود: در سفری که چند ماه پیش از سوی مجلس به آلمان داشتیم، مقدمات سرمایه گذاری بزرگ ترین شرکت پتروشیمی دنیا که فروش آن یک و نیم برابر فروش نفت ما است، فراهم شد. مدیران این شرکت برای سرمایه گذاری داخل ایران دو نگرانی داشتند یکی سیاست های آمریکا و مواجهه با ایران و دیگری وضعیت ثبات و امنیت اقتصادی در کشور ما، در این راستا ضروری است صدایی واحد از کشور ما به گوش جهان برسد.

گرمابی با باین این که ایران هفدهمین اقتصاد دنیا است افزود: کشور ما ظرفیت قرار گرفتن در میان ۱۰ اقتصاد برتر دنیا را دارد و باید در این راستا از نیروهای جوان و تحصیل کرده خود استفاده کنیم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.