در بسیاری از ادارات نیشابور سرپرست به جای مدیر نشسته شـهر بد سـرپرست!

 

آزاده مهدیار/

شیبانی در گفت و گوی اختصاصی با «خیام نامه»:

حکم فرمانداری نیشابور ظرف چند روز آینده ابلاغ می شود

پس از گذشت بیش از چهارماه از حکم سرپرستی سعید شیبانی به عنوان سرپرست فرمانداری، گفت و گوی اختصاصی «خیام نامه» با وی نشان از حکم قطعی فرمانداری نیشابور تا روزهای آینده دارد.

این وضعیت به نفع هیچ کسی نیست

23شیبانی با اشاره به ابلاغ حکم فرمانداری تربت حیدریه، اظهار داشت: در استان تنها فرمانداری نیشابور و خوشاب با سرپرستی اداره می شود، این وضعیت به نفع هیچ کسی نیست و من با اطمینان قریب به یقین می گویم که حکم فرمانداری نیشابور تا سه چهار روز آینده از سوی وزارت کشور ابلاغ خواهد شد.

وی با بیان این که به لحاظ قانونی حُکم سرپرستی هر اداره ای تا سقف چهار ماه اعتبار دارد، در رابطه با امکان ادامه همین روند در شهرستان برگزاری انتخابات پیش رو با وجود سرپرست فرمانداری تصریح کرد: ادامه این روند غیر ممکن است، حتی اگر قرار باشد نیشابور با حُکم «سرپرست فرمانداری» اقدام به برگزاری انتخابات کند، باید حُکمی جدید از سوی وزارت کشور با شرح وظایف کامل جهت برگزاری انتخابات به سرپرست فرمانداری ابلاغ شود تا بتوان انتخابات را برگزار کرد.

 

 

وضعیت فرمانداری نیشابور تا انتخابات

شیبانی در خصوص ستاد انتخابات در فرمانداری با توجه به نزدیک شدن به موعد تشکیل آن بیان داشت: ستاد انتخاباتی در تهران تشکیل شده، در شهرستان هم دستورالعمل هایی آمده و باید یک سری کارها انجام شود اما تا تعیین تکلیف حُکم فرمانداری امکان ندارد، اما در فرمانداری شهرستان ها به صورت جدی از اسفند ماه وارد اجرای روند انتخابات و مقدمات آن می شوند که تا آن موقع هنوز زمان داریم، اما من امیدوارم این مدت زیاد طول نکشد.

سرپرست فرمانداری نیشابور در مورد گزینه های وزارت جهت ابلاغ حُکم فرمانداری گفت: پرونده ها بررسی شده و این طور که من می دانم آخرین هماهنگی ها در حال انجام است، من بعید می دانم گزینه های جدیدی مطرح شود، اما ادامه این بلاتکلیفی هم برای استان و هم شهرستان بد است، ابلاغ مجدد حُکم به صورت سرپرستی هم مشکلی در برگزاری انتخابات ایجاد نمی کند اما به لحاظ حیثیتی و اعتباری برای شهرستانی مثل نیشابور خوب نیست.

شیبانی در مورد چندین اداره ای که در شهرستان همچنان با سرپرست اداره می شود، با اشاره به ابلاغ حکم ریاست اداره اوقاف شهرستان، گفت: من هم این روند را مناسب نمی دانم، وقتی اداره ای با سرپرستی مدیریت می شود، سرپرست اقتدار لازم را برای کار ندارد و هر لحظه احتمال جابجایی و تغییر می دهد و کارکنان هم آن گونه که باید انگیزه انجام وظیفه ندارد. وی ادامه داد: اداراتی که در شهرستان با سرپرست اداره می شوند، یا به دلیل لزوم مَحک خوردن سرپرست از سوی اداره کل، یا تغییر پُست سازمانی و یا بروکراسی اداری ابلاغ حُکم شان به تعویق می افتد، من شخصا پیگیر ابلاغ حُکم اداره میراث فرهنگی، ورزش و جوانان و صنعت و معدن بوده ام و می دانم مراحل نهایی را سپری می کند.

وی افزود: در شهرستان های کوچک این ابلاغیه ها سریع صورت می گیرد ولی در جایی مثل نیشابور حساسیت هایی وجود دارد که نیاز به گذر دوران سرپرستی تا ابلاغ حُکم نهایی است. بخشی از این اشکال به اداره کل هر سازمان، بخشی به همان اداره در شهرستان و بخشی به حوزه فرمانداری برمی گردد که همه باید در کاهش این مدت زمان سرپرستی تا ابلاغ حُکم نهایی تلاش بیشتری کنیم اما با وجود حُکم «سرپرست» برای فرمانداری نیشابور عملا ما هم امکان ورود جدی نداریم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.