در بازدید از ساختمان در حال احداث جهاددانشگاهی نیشابور مطرح شد: جهاد دانشگاهی ظرفیت خوبی برای نیشابور ایجاد خواهد کرد

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به این که جهاد، مجموعهای پویا و مستقل است، گفت: آغاز به کار ساختمان در حال احداث جهاد دانشگاهی نیشابور با توسعه خدمات آموزشی، پژوهشی و فرهنگی ظرفیت بسیار خوبی برای این شهرستان ایجاد خواهد کرد.

به گزارش ایسنا، علیاکبر شمسیان، رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی، غلامحسینمظفری، مستشار دیوان محاسبات، سعید شیبانی، معاون استاندار و فرماندار شهرستان نیشابور و هادی مسلمی شهردار نیشابور و همچنین جمعی دیگر از مسئولان شهری و جهاد استان، روز هفتم مرداد ماه از ساختمان در حال احداث جهاد دانشگاهی نیشابور بازدید کردند.

شمسیان در حاشیه این بازدید عنوان کرد: برای احداث این ساختمان، بین مشهد و نیشابور تردید داشتیم، همزمان با دوره فرمانداری آقای مظفری در نیشابور و مساعدت ایشان در آن مقطع ما نیشابور را انتخاب کردیم؛ قبل از این که ساختمان آماده شود و در شرایط فعلی سالانه حدود ۲۰۰ هزار نفر فقط از خدمات آزمایشگاهی و آموزشی جهاد استفاده میکنند، این در حالی است که تعرفه جهاد با بخش خصوصی بسیار متفاوت است و این مرکز،پایگاه و مرجع خوبی برای مردم به ویژه افراد کم تر برخورداراست؛ در بحث آموزش نیز مردم به جهاد دانشگاهی بسیار اعتماد دارند.

وی ادامه داد: همه پتانسیلهای این شهر را میدانند، آماده شدن این مجتمع پتانسیل خوبی را در بحث آموزش، پژوهش و به خصوص در بخش پزشکی برای مردم خواهد داشت و سالن اجتماعات این مجموعه نیز با بهترین امکانات در حال ساخت است.

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی افزود: جهاد دانشگاهی چیزی  به عنوان ردیف دولتی دریافت نمی کند و ما جزو معدود مجموعههایی هستیم که پول از یک بخش تامین کرده و صرف ارائه خدمات یا پژوهش میکنیم بنا بر این بخش عمده هزینه های این مکان با منابع مالی جهاد خراسان رضوی فراهم شده است؛ با تمام این تفاسیر قول میدهیم، بهترین تجهیزات و امکانات به روز را در دسترس مردم نیشابور قرار دهیم.

وی اظهار کرد: در زمینه اشتغال نیز این مجموعه حدود ۱۰۰ شغل به صورت مستقیم و ۲۰۰ شغل به صورت غیر مستقیم برای شهرستان شغل ایجاد می کند.

باید به حوزه گردشگری نیشابور بیشتر توجه کرد

غلامحسین مظفری نیز در این جلسه با تاکید بر اهمیت وجه گردشگری نیشابور، گفت: در حوزه گردشگری نیز با توجه به پژوهشکدهای که جهاد دانشگاهی دارد، کارهای بسیاری میتوان انجام داد چرا که نیشابور جزو شهرهای نمونه گردشگری است.

وی افزود: جهاد دانشگاهی نیشابور در حوزه علمی، پژوهشی و دانشگاهی نیز باید حمایت شود؛ بنده از فرماندار و شهردار نیز تقاضا میکنم هر کمکی که میتوانند به این مجموعه داشته باشند چرا که این فرصتی برای شهرستان است.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.