درگفتگو باشناگر نوجوان نیشابوری که ۵ رکورد شنای ایران را جابه جا کرد

درگفتگو باشناگر نوجوان نیشابوری که ۵ رکورد شنای ایران را جابه جا کرد:

در اوج قهرمانی، تصمیم به دست کشیدن از ورزش دارم

به ندرت می توان شهری مثل نیشابور پیدا کرد که مملو از قهرمان و پهلوان باشد، چگونه می شود کسی قهرمان ایران باشد ولی شهر در سکوت مطلق بیخبری باشد. آیا می شود نوجوانی نیشابوری که ۵ رکورد ایران را جابجا کرده باشد ولی درشهر او، آب ازآب تکان نخورد. ضرورت احساس می شود که دوستان و شهروندان ورزش دوست بیدار شوند وبه ورزش نیشابور تحرکی بخشند ومدیریت ورزش این شهر را از خواب گران وسرخوش غفلت وبی خیالی بیدارکنند، چرا که اگر دیر جنبیده شود قلیان سرا ها جایی برای نشستن ندارند.

دراین شماره سراغ علی تاجیک نوجوان شناگر نیشابوری رفته ایم که ۵ رکورد شنای کشور را جابه جا کرده ولی می خواهد در اوج نوجوانی و قهرمانی، از ورزش دست بکشد و عطایش را به لقایش بخشد .

آقای تاجیک از خودتان و مدالهایتان بگویید

علی تاجیک هستم چهارده سال و ده ماه سن دارم و ۴ سال است شنا می کنم و در مسابقات قهرمانی کشوری که اخیرادر شیراز بود ۵ رکورد کشور را جابجا کردم .تاکنون توانسته ام۳۰ مدال طلا و نقره و برنز ازمسابقات به دست آورم.

چرا در اوج قهرمانی تصمیم به از دست کشیدن از ورزش دارید؟

در مسابقات آخری فقط به خاطر اصرار پدرم رفتم، اگرنه به خاطر کم لطفی هایی که به من شده از ورزش متنفر شده ام. آخه در نیشابور برای کسی اهمیت ندارد که قهرمان باشی یا پهلوان . البته چرا، وقتی می خواهند پز بدهند آن قدر تحویلت می گیرند که نگو و چند دقیقه بعد همه چیز تمام می شود.

در ادامه صحبت های علی، پای صحبت ها و درد دل های پدرعلی هم، می نشینیم

چرا این همه بی مهری و بی توجهی نسبت به علی می شود؟

خواسته ما این است که به داد ورزش شهرستان و این علی آقا برسید که به خدا این ها دارند هرز می روند. آخه چرا اینقدر کم محلی ؟ به خدا رفتیم مسابقات و برگشتیم یک نفر یک تبریک خشک و خالی نگفت ؟

می دونید چرا با علی این کار رو کردن چون می گن شما زیاده خواهید!! کجا ما زیاد خواسته ایم مگر غیر از این بوده که گفته ایم یک خط برای این علی آقا بگذارید که تمرینش را بهتر ادامه دهد. این زیاده خواهی است.؟ من خودم از اول مثل سایه کارهایش را دنبال کردم حالا می گن پدر علی در کارهای ما دخالت می کند کدام پدر این قدر دنبال کار فرزندش است. آیا می شود گفت خانواده نباید در کار فرزندش دخالت کند؟

از قِبَل علی، آقای سعادتی مربی او به تیم ملی دعوت شده است. الان نزدیک ۴ ماه است که علی استخر نرفته است. چند نفر از دوستان آمده اند که علی رو ببرن استخر، علی با اونا مشکل نداره علی با مربیش مشکل داره .ا و به خاطر علی به تیم ملی دعوت شد. چرا یکبار نیامد بگوید علی بیا برویم استخر، این مسائل جزئی و پیش پا افتاده رو کنار بذاریدو دوباره با هم کار کنیم. آخه این بچه است ، مربیش که آدم بالغ و فهمیده ای می باشد. بیان این که شما نمی توانی درست تمرین بدین که جرم نیست. تمرین بهتر خواستن نیاز یک قهرمان است. در فدراسیون به علی افتخار می کنند، بعد تو شهر خودم به او پشت پا می زنند که زودتر زمین بخورد. تیم شهید شوشتری رو علی قهرمان کرده چرا کسی گوش نمی کند؟ حالا می گن خونه نشین شده که شده کجای این دنیا دیده اید یک نوجوان در این سن ۵ رکورد را جابجا کرده باشد و مسئولین نسبت به او اینقدر بی تفاوت باشند؟ کسی در نیشابور علی تاجیک را نمی شناسد ولی از جاهای دیگر بهش زنگ می زنند و تبریک می گویند.

رئیس اداره ورزش شهرستان در این مورد چه کردند؟

رئیس ورزش و جوانان اصلا کاری با ورزش ندارن ورزش نیشابور انگار رییسی ندارد. به والهگ ما اصلا کاری با سازمان ورزش و جوانان نداریم چون آن ها هم با ما کاری ندارند. آقای امینی اصلا علی رو ندیده و نمی دونه چکار کرده. انگار نه انگار علی آقا ۵ رکورد را جابجا کرده. ما از آقای امینی گله ای نداریم دستشانم را هم می بوسیم که به ما کاری ندارد و ورزش را رها کرده به امید خودش. فقط ما را به حال خود بگذارند و هر روز نگویند شما فلانید و بهمانید. به خدا علی چند بار گفته من دیگر ورزش نمی کنم. آخه این ها قدر نمی دانند. این دوستان فقط یک جمله یاد گرفته اند که پدرش در کارها دخالت می کند آخه اگه من دخالت نمی کردم که چیزی از علی نمانده بود.

هر کجا که بروید و بگویید که من قهرمانم، برای شما ارزش قائلند. من مدتی علی را مشهد بردم و اونجا تمرین می کرد اونجا جایی بود که من دیگر حرفی برای گفتن نداشتم چراکه همه چیز سر جای خودش بود . حال اینجا یک روز باید دست همه از سرایدار تا رئیس رو ببوسی و التماس کنی یک بار باید زود بری یکبار باید دیر بری یه بار هم باید از روی دیوار بری بالا.

و سخن پایانی

آقایان نگذارید نوجوانان رو به قلیان خانه ها بیاورند به آن ها بیشتر بها بدهید همین یک نفر یک نفر می شوند یک شهر

سید مسعود موسوی تبار

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.