درنخستین حضور مدیرعامل سینمای جوانان ایران در نیشابور( پس از ۱۸ سال)

درنخستین حضور مدیرعامل سینمای جوانان ایران در نیشابور( پس از ۱۸ سال) صورت گرفت:

معرفی سرپرست انجمن سینمای جوانان نیشابور

سید باقر میرعلمدار/ مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران با تبیین سیاست‌ها و برنامه‌های پیش روی انجمن در حوزه های تولید، آموزش، جشنواره‌ها ،از فیلمسازان نیشابوری خواست که با توجه به غنای فرهنگی و مذهبی نیشابور به عنوان شهر ادب، فرهنگ و هنر و محل تقریر حدیث سلسله الذهب، این ذخایر را در تولیدات خود متجلی کنند.

حبیب الله ایل بیگی ضمن بیان دغدغه همکارانش در ستاد مرکزی در راستای حمایت از فیلمسازان و عکاسان شهرستانی، بر تمرکز زدایی و دادن اختیارات به مراکز استان و دفاتر تاکید کرد و از مسئولان خواست با توجه به کمبود امکانات، از ظرفیت‌های شهرستان و استان بهره ببرند.

بازنگری در نحوه انتخاب و نمایش فیلم‌های جشنواره سراسری فیلم کوتاه تهران، از جمله درخواست ها و پیشنهادهای اعضای انجمن در نیشابور بود، چرا که به زعم آنان، علی رغم عنوان «بین المللی» درسال‌های اخیر آثار ضعیف و متوسط بسیاری پخش و نمایش داده شده است.

دیگر درخواست های فیلم سازان و عکاسان نیشابوری کم کردن سانس‌های نمایش بخش‌های جنبی و افزایش نشست‌های تخصصی، بازنگری در انتخاب داوران جشنواره منطقه‌ای و عدم استفاده از داوران سال های قبل،و اهتمام بیشتر به آموزش و بحث های عملی و در نهایت تقویت بخش اداری دفترنیشابور بود.

مدیرعامل انجمن ضمن استماع پیشنهادها و انتقادات فیلمسازان و عکاسان، قول مساعد برای تجهیز دفتر انجمن نیشابور به دوربین تصویربرداری و وسایل تولید داد.

در این نشست بنا به در خواست هنرمندان، فیلمسازان و عکاسان نیشابوری « مسعود سلیمانی سپهر» به عنوان سرپرست انجمن سینمای جوانان ایران دفتر نیشابورمعرفی گردید..

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.