درد سرِ تازه بازیکن «کلش آو کلنز» ( والدین بیش تر مراقب کودکان باشند )

هفته گذشته زنی با مراجعه به پلیس فتا درخواست رسیدگى به شکوائیه خود را داشت. شاکی در اظهارات اولیه خود به کارشناسان پلیس فتا شهرستان گفت: مبالغى از حساب بانکى‌اش به صورت اینترنتى برداشت شده که تقاضاى پیگیرى موضوع را دارد!

به گفته رییس پلیس نیشابور کارشناسان پلیس فتا طى تحقیقات فنى اولیه و بررسى حساب شاکیه دریافتند، تراکنش‌هاى اینترنتى مورد ادعاى شاکیه به صورت خرید «جم» در بازى اینترنتى کلش آف کلنز(clash of clans)   به مصرف رسیده است.

فرمانده انتظامى شهرستان نیشابور از شناسایى و دستگیرى عامل «خودى» برداشت غیر مجاز از حساب شهروند نیشابورى خبر داد.

سرهنگ حسین بیات افزود: با توجه به شناسایى متهم،‌ کارشناسان طى اقدامات فنى صورت گرفته توانستند پرده از راز برداشت‌هاى غیر مجاز در این پرونده برداشته و با اقدامات صورت گرفته مشخص شد پسر شاکیه عامل اصلى برداشت غیرمجاز بوده است.

سرهنگ بیات مختاری گفت: پسر شاکیه به نام على ۱۳ ساله در مواجهه با ادله غیر قابل انکار جرم خود را پذیرفت و اعتراف کرد، به دلیل علاقمندى به بازى‌هاى اینترنتى و تمایل به ارتقاء‌ سطح بازى‌هاى اینترنتى آنلاین مانند بازى کلش، با این باور که پس از ارتقاء سطح بازى آن را مى‌فروشد و از فروش آن مبالغى را به دست خواهد آورد و با توجه به اینکه کارت حساب مادرش را در اختیار داشته، بدون اطلاع اقدام به ایجاد رمز دوم کارت نموده و از آن براى خرید شارژ بازى اینترنتى (clash of clans) استفاده نموده است.

این مقام انتظامى ادامه‌ داد: با توجه به اینکه هنگام بازى متوجه تمام شدن جم‌ها نبوده و مدام پیغام‌ها را تایید مى‌نموده‌است، در مجموع مبلغى در حدود هفتاد و پنج میلیون ریال طى چندین تراکنش از حساب خرید شده که خرید‌هاى اول آگاهانه بوده لیکن خریدهاى بعدى به دلیل عدم آگاهى و تایید‌هاى مکرر پیام‌ها انجام شده‌است و هدف وى از این اقدام نیز ارتقاء سطح بازى و سپس فروش آن بوده است. پرونده پس از پایان تحقیقات جهت سیرمراحل قانونى به دادسرا ارسال گردید.

فرمانده انتظامى شهرستان نیشابور در پایان اضافه کرد: شهروندان عزیز توجه لازم را هنگام خریدهاى اینترنتى به قوانین وضع شده در سایت مذکور را داشته باشند در اکثر مواقع پس از خرید اینترنتى بازى هاى آنلاین امکان استرداد وجه میسر نمى‌باشد!

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.