درخواست تصفیه نظام در سالگرد ۹ دی ; ۴ماه یا ۴سال و چهار ماه دیگر کار تمام است!

 

آزاده مهدیار

12هفتم دی ماه، هیات رضوی نیشابور میزبان نشستی بود که به مناسبت نزدیک شدن به سالروز راهپیمایی «۹ دی» ۱۳۸۸ برگزار شد و مهمان ویژه و سخنران دعوت شده به این مراسم نیز «سعید قاسمی» از بازنشستگان سپاه و سخنرانان معروف انصار حزب الله بود. سعید قاسمی را در سایت های نزدیک به جریان فکری او، فردی معرفی می کنند که استفاده از ادبیات کوچه بازاری، و دمیدن شور در مخاطبان با از کوره دررفتن، عصبانی شدن، و کوبیدن روی میز از جمله ویژگی‌های سخنرانی‌های او است. توصیفی که شاید با اضافه کردنِ به کارگیری الفاظ رکیک و توهین و پرده دری نسبت به کسانی که تفکر و منش سیاسی آن ها را نمی پسندد، کامل تر شود. برخی او را یک «شومن» سیاسی تمام عیار می دانند که می داند چگونه با ربط دادن اطلاعات بی ربط و با ربط، مخاطب خود را اقناع کند. فارغ از این همه، گزارش خبرنگار خیام نامه از سخنان وی در مراسمی که با عنوان «۹ دی؛ پایان فتنه» در نیشابور برگزار شد، به خوانندگان تقدیم می گردد.

سعید قاسمی از طرفداران جدی محمود احمدی نژاد، هفتم دی ماه به در هیئت رضوی به سخنرانی پرداخت. وی در ابتدای سخنان خود با اشاره به حاضرین در هیئت رضوی و توصیف آنان گفت: این جمعی که می بینم، چهره های حرفه ای اند در انقلاب؛ آماتور نیستند. چهره ها چهره های دلواپس است. معلوم است اینها کفِ میدان بوده اند.

وی در ادامه با گفتن این عبارات که «دشمن، این مجلس را رصد می کند و کارش این است که در محفل شما حضور داشته باشد و باید این جمع پیام خودش را در داخل و خارج یک بار دیگر برساند.» کوشید تا توجه مخاطب را به اهمیت صحبت های خود جلب کند.

وی با توصیف «نُه دی» به عنوان روز تعیین تکلیف و مرزبندی مردم ما با منافقین جدید، وارد محور اصلی صحبت های خود شد و ادامه داد: اگرچه این فتنه در داخل اتفاق افتاد، اما اتاق فکری در خارج و عواملی در داخل داشت و به ما ضربه ای زدند که حضرت آقا گفتند تبعات آن تا سال ها برقرار است و خارج از لطمات مالی، خسارات معنوی دیدیم که تا الان نتوانستیم این شکاف را از بین ببریم.

شکاف در خانواده سردار

وی با اذعان به این که «بعد از این شکاف، در خانواده خودم ما سرِ یک سفره نمی نشینیم»، افزود: در پی اتفاقات سال ۸۸، خط و خطوط ها تیزتر شد و به این نتیجه رسیده اند که نظام باید «چِینج» شود (تغییر کند) و «آقا» باید برود.

وی موتور این مرکز را voa و bbc و cnn دانست که به گفته او هر شب شارژ می کردند. قاسمی افزود: (این ها) در داخل هم زبان های گویایی دارند که تا همین الان، که هفت سال از فتنه می گذرد، از داخل مجلس گرفته تا کف خیابان و حتی حوزه هستند.

وحدت با مرزبندی جوردر نمی آید

قاسمی ادامه داد: برای خودم خیلی عجیب است که حضرت آقا طی سخنرانی به فتنه گران اشاره می کند و مرزبندی را زنده نگه می دارد و از طرف دیگر هم تأکید به «وحدت» دارد.

وی با تعریض به این موضع رهبری، تصریح کرد: آخر آقاجان! این دو تا (مرزبندی با فتنه گران و وحدت) که با هم جور در نمی آید. قاسمی در تبیین این موضع خود افزود: وقتی به فتنه گران اشاره می کنی و اینجا همه شعار دادند و مرگ شان را مطالبه کردند، (فتنه گران) از مریخ که نیامده بودند.

وی با قیاسی تاریخی اظهار داشت: بازرگان از جنس خودمان است، نهضت آزادی ها از جنس خودمان هستند، اما اتفاقا اولین راهپیمایی بازرگان و ابراهیم یزدی و اینها با آمریکایی ها و با برژینسکی بود و یک دفعه موجب تعجب همه شدند. بعد دیدیم این ها جانمازشان به آن سمت پهن است؛ اگرچه نهضت آزادی هم آدم های زندان رفته داشتند اما کم کم این مواضع تیزتر شد تا یک جا سر تسخیر لانه جاسوسی بازرگان استعفا کرد و به امام گفت «یا من و این نیروهای کارکشته لیبرال، یا این چند تا بچه که تو جمع کردی دور خودت» دو دولت در یک ملت نگنجد. امام هم با استعفا موافقت کرد و کل قصه جمع شد.

سخنران مراسم ۹ با انتساب واژه «جریان انحرافی» به نیروهای معتدل و اصلاح طلبان، (که پیش از این به برخی نزدیکان احمدی نژاد اطلاق می شد) افزود: در این سه سال و اندی هرجایی رفتند و این آخری هم در دانشگاه تهران دوباره بازرگان را نبش قبر کردند. در یزد هم همین طور و دوباره برایش فاتحه و کف و سوت فرستادند.

وی از گروهک منافقین هم یاد کرد و گفت: بعد از آن (استعفای دولت موقت بازرگان) سر قصه منافقین و مسعود رجوی، که در همین عراق هنوز نفس می کشد و مریمِ «ترکی فیصل»، مریم «رجوی» هم نمی گویم؛ نمی دانم چندمین ازدواج ش است یک بار با «فابیوس» الان با ترکی فیصل اخیرا هم با هم حج بودند از همین جا ما می گوییم حج تان قبول! جریان (منافقین) هنوز زنده است و برای لو دادن مراکز شما شخصیت های سیاسی اش فعال است. وقتی داعش هنوز از شکم مادرش نیامده بود این ها عملیات هایی داشتند، چند تا امام جمعه شهید کردند، بهشتی را زدند باهنر و ۷۲ تن را زدند، در عراق چه جنایت هایی کردند بماند.

قاسمی با اشاره به دو سالِ پیش از جنگ ایران و عراق گفت: گروهک های معاند و اتفاقاتی که در دو سال در این انقلاب افتاد منی که در قلبِ پایتخت این مملکت زندگی کردم، روزهایی گذشت که به من گفتند «بیا کف خیابان، فردایی برای این انقلاب متصور نیست، تمام است کار» این دوسال هر روزش یک اتفاقاتی افتاد.

وی با بیان این که متاسفانه مستنداتی از دو سال قبل از جنگ وجود ندارد، به نبود این مطالب در کتاب های و در دانشگاه ها و حوزه انتقاد کرد و ادامه داد: انگار همه چیز از هجمه ۳۱ شهریور (۵۹) شروع شده، اگر آلزایمر نگرفته باشیم حتما نسیان داریم.

وی ابراز امیدواری کرد که به برکت جشنواره عمار و عماریون مستندی از آن روزها تهیه شود.

وی با این ادعا که در مورد شاه و خباثت دوره پهلوی فیلم و مستندات کم است و در کتابهای درسی مطلبی نیست، افزود: ما خدمت حضرت آقا بودیم، به آقا گفتیم چرا مطلب در مورد خباثت های شاه کم است؟ برای همین هم در ایام ۲۲ بهمن پیامک می آید که «نور به قبر آن ملعون ببارد، دلار هفت تومان بود، چی چه طور بود.»

سعید قاسمی با بیان این که والی این مملکت شاه نبود، یه همشیره فاحشه بین المللی داشت به نام اشرف که حاکم ما بود، افزود: هر یک دهه یک فیلم درست می شود برای آن دوران؛ آن هم فیلمی هایی که یکی به ما گفت «من با دیدن این فیلم دارم شاه دوست می شوم، چهره گوگوری مگوری و با آداب و اخلاق و منطقی، دارم ارادت ویژه به شاه پیدا می کنم.»

وی پس از این مقدمه چینی در مورد کمبود مستندات در مورد وقایع ابتدای پیروزی انقلاب، با نقل بریده ای از سخنان علی مطهری، نایب رییس مجلس، پیکان سخنان توهین آمیز خود را از شاه و منافقین، به یک باره متوجه داخل کرد و با بیان این که کمبود مستندات باعث می شود مطهری در مجلس بگوید «ما با منافقین بد برخورد کردیم که این ها این جوری شدند.» خطاب به مطهری گفت: ما آلزایمر نداریم و به آن درجه از دیوانگی که تو رسیده ای نرسیدیم. ولی اگر تو هستی دست ننه جان و همشیره ات را بگیر و بروید ضارب پدر را بغل کن و دلجویی کن! عکس قشنگ سلفی هم از توش در میاد.

قاسمی که روی دور حمله به مطهری افتاده بود ادامه داد: پریروز افاضه فرمودند که به خاطر بدبرخورد کردنِ ما با منتظری، منتظری چپ کرد و موضع گرفت ضد حضرت امام؛رویَش نمی شود بگوید امام «آسفالت» کرد این بزرگوار را.

وی علی مطهری را «روانی» خطاب کرد و ادامه داد: گفته اند این چون روانی است نباید انگولک ش کرد؛ نمی شود که! شما به عنوان نائب مجلس می گویی نظام باید پوزش بطلبد از ایشان.

وی با بازگشت به ابتدای سخنان خود گفت: حضرت آقا روی فتنه پافشاری می کند. باز حرف دیگری می زند، به تعبیر امروزی ها «دو قطبی» ایجاد می شود شما می گویی وحدت، آقاجان شما این را در هر سخنرانی نگو ، من خواهش دارم شما هِی ادامه نده این مسیر را، ما به عنوان «حقوق شهروندی» می خواهیم.

وی افزود: پارسال در سالگرد رسانه ها هی می گفت شما حقوق شهروندی دارید، انتقاد کنید اگر رهبر هم مسیری را کج رفت، از رهبر هم انتقاد کنید. این ها بنزین می ریزند. در۱۶ آذر در دانشگاه هم ریختند اما گُر نگرفت، جُنبش دانشجویی «زاغارت» تر از این حرفا است که الان بخواهد به حمایت از شما بیاید. حالا از این طرف آقای مطهری، آقای مجید انصاری در دانشگاه ها سه تفنگدار می روند بنزین می ریزند که جنبش دانشجویی حرکتی کنند؛ شتر در خواب بیند پنبه دانه.

فتنه گرها غیرخودی نبودند

وی با بازگشت به ماجرای سال ۸۸ گفت: آقاجان شما که قبول داری که از مریخ نیامده اند، به غیر از آنها که از سفارت انگلیس و آمریکا آمده بودند کف خیابان و دستگیر و محاکمه و بعد هم آزاد شدند، مابقی خودی اند. اصلا غالب شان آقاجان با شما عکس سلفی دارند، با حضرت امام بیش از جناب عالی عکس سلفی دارند، ناراحت نشو آقاجان! فک و فامیل های جنابعالی هم هستند داخل شان، حالا (بگویید) وفاق، اتحاد ملی (خنده)

قاسمی با بیان این که در ۸۸ ما را تا لب پرتگاه بردند، افزود: خیلی روزها را شما نیشابوری ها درک نکردید، منِ پایتخت نشین درک کردم، «توی جمهوری دو تا کوچه پایین تر از بیت ش فریاد می زدند مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر اصل ولایت فقیه، این ها را بالای پشت بام خانه ش می شنید، ولی نیامد بگوید نیروی انتظامی بریزید بگیرید همه را، هی مدارا کرد.»

قاسمی با فریاد ادامه داد: کف خیابان پسر شهید را به من نشان دادند که ماشین نیروی انتظامی را آتش می زد، شب می آمدی خانه می دیدی دختر شهید است که کمپین نامه به رهبری راه انداخته است. خلاص ت کنم، اگر فکر کردی همه آنها مست کرده بودند؛ نه، این طور نبود. این پدیده و خروجی «دانشگاه آزاد از اسلامی» است. دانشگاه دکتر جاسبی است. سرباز روزمرد اجاره می کند می گوید «دانشجوها! بروید بیرون؛ ترتیب نظام را بدهید.» دختر آن فتنه گر از آن بالا می آمد می گفت: «آقا کیلویی چند است؟ بابای من آقاست، اصلا ما آقا را آقا کردیم.» و هزاران نمونه از اینها، که به دلیل اینکه ما هیچ وقت قدرت نداریم اینها را مستند کنیم حق مان است دو مرتبه از این سوراخ گزیده شویم.

وی ادامه داد: حق مان است دو مرتبه خاتمی بیاید و با همه فتنه گری ها دوباره بشود نشانگر آداب و اخلاق و گوگوری مگوری؛ یک سیدی که نعلین ش با عبا و عمامه ش سِت است و دموکراسی و آزادی و open the door ارتباط با اروپا و خانم ها را مشایعت کنند و خیلی لطیف و پاستوریزه، انتخابات بعدی آماده اند برای شان سینه بزنند تا تشریف بیاورند.

وی با طرح این پرسش که «چرا این طور می شود؟» خود پاسخ داد: برای این که عوامل فتنه که در نهادها و وزارتخانه ها و سازمان ها خوابیده ان، بنا ندارند که همه چیز را مستند و رو کنند، چون بچه من که بیست سال دارد، هفت سال پیش که فتنه اتفاق افتاد بچه بوده، چه می داند از این داستان؟  نهایتا چهار روز دیگر در سالگرد ۹ دی تلویزیون یک فیلمی نشان می دهد یک سری ها آمدند یک جایی را به هم ریختند و «صلی الله علی سیدنا» و تمام. نفر دوم مجلس مدام دارد سینه می زند که حصر باید شکسته شود. دو مرتبه در ۱۶ آذر مجید انصاری که می خواهد در دانشگاه سخنرانی کند، فیلمی برایش پخش می کنند که حضور فیزیکی ایشان در خیابان انقلاب است و دارد صحبت می کند که همه باید کف خیابان باشند تا تغییر رژیم اتفاق بیفتد.

قاسمی توصیه کرد: الان باید بزنند، این ها را از پرونده های شان در بیاورند ولی این کار را نمی کنند. تازه مطالبه هم دارند که «مرگ بر فتنه گر» یعنی چه؟! دو روز یک بار مطالبه دارند. اگر حضرت آقا در دو تا سخنرانی یک بار می گوید خط قرمز ما فتنه است، آنها هر روز در روزنامه های زنجیره ای مطالبه دارند!

همگی دنبال تغییر رژیم اند

قاسمی دلواپسی خود را نسبت به انتخابات آینده نیز این گونه بیان کرد: هر چه به سمت انتخابات می رویم افکار پوسیده و منحط بیشتر می شود؛ چه از اساتیدی که جانمازشان به سمت غرب پهن است و چه حوزوی ها، چه دانشگاهی ها، چه عمه من، خاله من همه طالب «رژیم چِینج» (تغییر رژیم) اند.

وی که با فریاد این ابیات را قرائت می کرد:

«این جماعت همه از آل بنی اکبری اند

لُپ گلی، فربه شکم، طلحه، زبیر، اشعری اند

باز هم داعیه خشم خلافت دارند

در پی غصب فدک، صندلی رهبری اند»، ادامه داد: این حرف اول و آخر شان است؛ تقلب رمز عملیات بود.

قاسمی افزود: جریان انحرافی موجود بنا دارد نه تنها مبحث انرژی هسته ای و دستاوردهای من را بُتن کند که با داستان حسین فهمیده در کتاب درسی بچه من هم کار دارد. می گوییم چرا درس حسین فهمیده را برداشتید؟ گفتند ارتقا دادیم بگذاریم درس کلاس ششم، گفتیم چرا کلاس ششم نگذاشتید؟ گفتند یادمان رفت. حالا می خواهید چه کار کنید؟ سخنگوی فانی گفت حالا که نشده الان وقت نیست کپی بگیریم در کل ایران پخش کنیم، به معلمان می گوییم مشق حسین فهمیده را حتما به بچه ها بگویند. همان شب هاآرتص نماینده رسانه ای نتانیاهو گفت آقا مشکل ما با اینها اصلا «هسته ای و بسته ای و موشکی و پوشکی» نیست، مشکل ما «دروس تروریست پروری است» که در مدرسه های شان آموزش می دهند؛ نارنجک به خودت ببند برو منفجر کن. «دیگر، نه دم خروس، خودِ خروس زد بیرون».

وی با انتقاد از حوزه های علمیه در سال ۸۸ گفت: حتی «قم» در هشت ماه تکلیف بچه من را مشخص نکرد! موضع جدی نگرفتند که یک صدا بگویند «فتنه». بعدش فایده نداشت، وقتی غبار فتنه آمد باید بچه من را نجات می دادید که بچه شهید ما نرود آن کارها را بکند.

وی با بیان این که اصلا چرا من تحلیل سیاسی کنم، خطاب به مستمعان سخنرانی اش گفت: ای مردم نیشابور! آیا توانستیم در نه دی قلب فتنه را از جا درآوریم و چشم فتنه را کور کنیم؟» (حضار: خیر) وی با بیان این که باید این جوابی که دادید به دشمن برسد، سه بار با صدای بلند پرسش خود را تکرار کرد تا پاسخ بلند حضار را بشنود و سپس ادامه داد: یعنی همه معتقدیم که اهل فتنه و اتاق فکرشان در داخل و خارج باز هم عملیات هایی از این دست را برای ما طراحی می کنند. (صلوات حضار)

نظام باید پاکسازی شود

قاسمی با بیان این که کسانی که بصیرت ندارند، به دلیل این که خریده می شوند ناگهان صد و هشتاد درجه برمی گردند، گفت: می گوید خدایا من الان با «آقا» بودم با انقلاب بودم، ولی رفتم بیرون این دلستر کمی الکل ش بالا بود چرت و پرت می گوید، به همین راحتی، رفتم تو جمعی که حال و هوای شان خوش نبود! مثل همان ها باید ادا و اطوار دربیاورم. می شود آقای مطهری. تمام دغدغه شان می شود کنسرت، شنیده اید دغدغه اربعین داشته باشند اینها؟ ولی دغدغه تایلند را دارند، در تاسوعا و عاشورا می گویند: تایلند، و ما ادراک ما تایلند!

تایلند برند چه کشوری است؟ ما که نرفتیم انشاءالله یک زیارتی با هم برویم (خنده) ویزایش را برداشته اند؛ ولی کربلا و نجف هنوز ویزا می خواهد.حالا چه امام زاده هایی در تایلند هستند نمی دانیم!

مدل فکری اش این است، شیخ اکبر در کتاب خاطرات ش نوشته که: در روز تاسوعا تا ساعت هشت خوابیدم، بعد با بر و بچ با دخترام رفتیم اسکیت، اما دیدم بدنم آمادگی نداره، لذا ظهر شیشلیک را زدیم در کاخ لتیان متعلق به ولی عهد.

وی ادامه داد: وقت دارد تنگ می شود. سرطانی که این پیکره انقلاب را گرفته باید پاک سازی شود. این امارات بی همه چیز و این ترکیه اردوغانِ سگِ اخوانی که همه از برکات پول ما اینجوری شدند، چرا آن اتفاق بزرگ اینجا نمی افتد؟ که انقلاب اسلامی برند شود در تمام دنیا؟

آخر حلب کجاست که قاجاریان می رود خودش را به کشتن می دهد؟ برای چی؟ نبرد بین این دو تفکر پیوسته جریان دارد، این جریان انحرافی بنا ندارد تفکر امام را به تو انتقال دهد، چه در رادیو، چه تلویزیون، چه رسانه ها، عمار! وظیفه داری.

وی با بیان این که تاریخ اسلام پر است از خیانت بزرگان به اسلام، گفت: این ها را می گویم که در تحلیل های امروزی ها گول نخوری. عمار! نمی خواهم کار جدید بکنی، یمن و حلب چه اتفاقی می افتد را نمی خواهم، تکلیف مرا یک بار با بیست و شش جلد آثار امام روشن کن، خودم و بچه م تصمیم می گیریم.

۴ماه یا ۴سال و چهار ماه دیگر کار

تمام است!

وی به صورت ضمنی به انتخابات آینده اشاره کرد و افزود: عمر این جماعت منحرف یا چهار ماه دیگر به پایان می رسد یا چهار سال و چهار ماه دیگر؛ به خاطر زر و زور و تزویر این دفعه هم یک دسته بیل طلایی هم نشان بدهند و بگویند: «دسته بیل طلایی به شهر ما خوش آمدی» و رای جمع شود.

وی با بیان این سخن که باید پای کار باشیم، سخنان خود را این گونه به پایان برد:. پایان این جریان انحرافی مثل نهضت آزادی، مثل منافقین مثل بنی صدر میخی است که ما بر تابوت پوسیده لیبرال دموکراسی نوین خواهیم زد انشاءالله.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.