درخشش نیشابور در چهارمین دوره مسابقات ملی روباتیک خیام

%d8%a7%d9%88%d9%84%db%8c%d9%86%d8%af%d9%88%d8%b1%d9%87%d9%85%d8%b3%d8%a7%d8%a8%d9%82%d8%a7%d8%aa%da%a9%d8%b4%d9%88%d8%b1%db%8c%d8%b1%d8%a8%d8%a7%d8%aa%db%8c%da%a9%d9%87%da%af%d9%85%d8%aa%d8%a7چهارمین دوره مسابقات ملی رباتیک خیام با معرفی برگزیدگان مسابقات در نیشابور پایان یافت.

مسابقات ملی روباتیک خیام در مدت سه روز و با شرکت ۷۰۰ نفر درقالب ۱۶۳ تیم در دانشگاه آزاد اسلامی واحد نیشابور برای چهارمین سال متوالی به پایان رسید.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور در اختتامیه این مسابقات با تاکید بر نقش علم روباتیک در صنعت جهان، خاطر نشان کرد: روباتیک علمی درحال توسعه است که درآینده یکی از ۱۰ صنعت برتر جهان خواهد بود و این علم تلفیقی از مکانیک، برق و کامپیوتر است.

جعفر سعیدی افزایش بهره وری، افزایش سرعت و دقت در صنایع، کاهش آسیب ها و خطاهای انسانی را از مزایای رشد روباتیک خواند و افزود: باید با تامین منابع مالی و ایجاد مراکز و کانون های روباتیک به پیشرفت این فناوری کمک کرد.

وی ادامه داد: طی هماهنگی با کمیته ملی روبوکاپ مقرر شد تیم های برگزیده مسابقات ملی روباتیک خیام به طور مستقیم به مسابقات روبوکاپ ایران اوپن راه یابند.

داوود ثمری مدیر کل توسعه فناوری و ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی اظهار داشت: مسابقات رباتیک خیام توانسته است جایگاه خود را در بین دانشجویان و محققین این رشته پیدا کند و ما نیز تلاش می کنیم برای بهبود و بین المللی کردن جایگاه آن تلاش کنیم زیرا این توانایی در نیشابور وجود دارد.

وی تصریح کرد: حضور صنایع دفاع در این رقابت ها طی سال آتی و استفاده از تجربیات آن ها در کنار کمک به رفع نیازهای این بخش از کشور در سال های ئنده می تواند هر چه بهتر ربات ها را صنعتی و کاربردی کند.

ثمری تاکید کرد: یکی از ویژگی های مسابقات رباتیک خیام دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور حضور و همراهی صنایع است که نوید کمک و صنعتی سازی ربات ها را در صورت ایجاد اعتماد در بین مسئولین آن ها خواهد داد.

معاون پژوهشی دانشگاه آزاد نیشابور نیز خطاب به شرکت کنندگان مسابقات ملی روباتیک خیام گفت: تک تک شما ستاره های مجموعه روباتیک کشور هستید.

علیرضا مهرآذین خاطرنشان کرد: کشور ما در ۱۰ سال گذشته به لحاظ تولید علم ، پیشرفت های شایانی داشته و اکنون در رتبه یک خاورمیانه و ۱۵ جهان قرار دارد اما در تولید فناوری و پیوند علم به صنعت پیشرفت شایانی نداشتیم که این یک نقطه ضعف برای ماست.

وی افزود :چهارمین دوره مسابقات ملی روباتیک خیام با شرکت ۷۰۰ نفر در قالب ۱۶۳ تیم و در۸ رشته در دانشگاه آزاد اسلامی نیشابور برگزارشد.

اسامی تیم های برگزیده به شرح زیر است:

لیگ عمود پرواز:

مقام اول: تیم خیام – نیشابور

مقام دوم: تیم R2LAB – اصفهان

مقام سوم: تیم پرسیس

لیگ نمایشی:

مقام اول : تیم خیام – نیشابور

مقام دوم: تیم LAUM – مشهد

مقام سوم: تیم کاوش

لیگ پرنده سرعتی:

مقام اول: تیم خیام – نیشابور

مقام دوم: تیم شاهین – بیرجند

مقام سوم: تیم REP2 – تهران

لیگ مین یاب هوشمند:

مقام اول: تیم خیام – نیشابور

مقام دوم: تیم سانا – کرمانشاه

مقام سوم : تیم سبحان – نیشابور

لیگ جنگجوی سنگین وزن:

مقام اول: تیم علوم و تحقیقات تهران

مقام دوم: تیم گیتا باتری – تهران

مقام سوم: تیم خیام – نیشابور

لیگ گلادیاتور:

مقام اول : تیم سبحان – نیشابور

مقام دوم: تیم روبونیت ۳

لیگ جنگجوی سبک وزن:

مقام اول : تیم اس – گناباد

مقام دوم: تیم  MI2

مقام سوم: تیم MI4

لیگ ماز (رهیاب)

برابر رای داوران هیچ یک از تیمها حائز امتیاز لازم برای کسب مقام اول و دوم نشد و مقام سوم به تیم سانا – کرمانشاه اختصاص یافت

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.