دانشگاه نیشابور با ۱۳۰۰ دانشجو «کتابخانه» ندارد!

سرپرست دانشگاه نیشابور درنشست روز خبرنگار عنوان کرد:

دانشگاه نیشابور با ۱۳۰۰ دانشجو «کتابخانه» ندارد!

الهام صادقی- سرپرست دانشگاه نیشابور، در نشست خبری با خبرنگاران به مناسبت روزخبرنگاربه بیان مسائل ومشکلات دانشگاه نیشابور پرداخت و گفت: به طور کلی با فضای استاندارد دانشگاهی و علمی و آموزشی فاصله زیادی داریم و از مجمع خیرین دانشگاه ساز درخواست داریم که توان خود را در یاری رساندن به این دانشگاه به کار گیرند.

عبدالرحیم قنوات، که از ماه گذشته مسئولیت دانشگاه نیشابور را بر عهده گرفته، در این نشست با بیان برخی از مهم ترین کاستی های مجموعه ای که تحویل گرفته، گفت: ما در مساله فضای فیزیکی دانشگاه بسیار مشکل داریم، متاسفانه دانشگاه نیشابور فاقد کتابخانه و قرائت خانه می باشد! و از داشتن کارگاه، آزمایشگاه و سالن ورزشی هم بی بهره ایم.

وی پاسخ به سوال یکی ازخبرنگاران درمورد افزایش رشته های جدید دانشگاه نیشابورعنوان کرد: درحال حاضر در این دانشگاه حدود ۱۳۰۰دانشجو در۱۰ رشته کارشناسی و۱۱ کارشناسی ارشد مشغول به تحصیل می باشند و ۴۸ عضو هیئت علمی جوان دارای انگیزه بالا، که نقطه قوتی برای دانشگاه است، وظیفه آموزش دانشجویان دانشگاه نیشابور را به عهده دارند.

قنوات افزود: به دلیل سیاست های وزارت علوم، امکان افزایش رشته های جدید دراین دانشگاه وجود ندارد و این وزارت خانه درحال آمایش آموزش عالی و سر وسامان دادن به بعضی رشته های دانشگاهی می باشد و در حال حاضر تعداد دانشجو و افزایش رشته ملاک و شاخص مورد نظر ما نیست. آن چه مهم است توسعه شاخص های کیفی ازقبیل پژوهش و تولید فرآورده های علمی و افزایش مقالات ملاک مورد نظر ما می باشد.

وی در عین حال تاکید کرد: البته با وچود سیاست مزبور، باز هم در مهر ماه امسال، رشته «شیمی فیزیک» را در مقطع کارشناسی ارشد اضافه کرده ایم که ۵ نفر ظرفیت پذیرش دانشجو دارد.

سرپرست دانشگاه نیشابور درپاسخ به سئوال خبرنگار «خیام نامه» در مورد این که آیا دانشگاه نیشابور در زمینه توسعه فرهنگی، تاریخی نیشابور و پژوهش های مرتبط با آن طرح و برنامه ای دارد، گفت: ما درصدد هستیم اگر میسر شود یک مرکز پژوهشی برای نیشابور شناسی راه اندازی نماییم که مرکزی باشد برای تحقیق و کار تخصصی درخصوص معرفی تاریخ نیشابور و به ویژه به تاریخ شفاهی آن به صورت ویژه بپردازیم.

وی با اشاره به وجود رشته هنر در این دانشگاه تصریح کرد: این موضوع بستر خوبی برای استفاده از نظر تخصصی استادان و دانشجویان در بهسازی و ارتقای زیبایی بصری شهر را فراهم می کند و در این رابطه آمادگی خود را برای همکاری با سازمان های محلی از جمله شهرداری و فرمانداری اعلام می کنیم.

وی درپاسخ به سئوال خبرنگار دیگری درمورد شایعه برگشت بودجه عمرانی دانشگاه گفت: هیچ بودجه ای از بودجه عمرانی دانشگاه برگشت نخورده و بودجه به قدری اندک بوده که کفاف خود دانشگاه را هم نمی داده و حتی الان هم که بودجه حدود چهار برابر افزایش داشته، باز هم کمبود بودجه داریم.

سرپرست دانشگاه نیشابور در این نشست از همشهریان و به ویژه مسئولان نیشابور و اصحاب رسانه درخواست نمود که برای رسیدن دانشگاه شهر به استانداردهای یک محیط علمی و آموزشی که در خور نام و شان دانشگاه باشد و گرفتن حق نیشابور، که خود حقی بزرگ بر گردن تاریخ و فرهنگ ایران دارند، در زمینه علمی و پژوهشی و دانشگاهی تلاش و هم افزایی مجدانه صورت دهند.

دکتر عبدالرحیم قنوات در ابتدای نشست خود ضمن تبریک روز خبرنگار؛ با عنوان کردن مسئولیت مهم وطاقت فرسای خبرنگاران درقبال آیندگان گفت: خبرنگاران مورخان این روزگار می باشند و باید راست ترین و درست ترین اخبار را منتشر کنند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.