دادستان در دیدار با زیست محیطی ها: سمن ها می توانند در دادگستری شکایت کنند

 

جمعی از مدیران و نمایندگان برخی از سازمان های مردم نهاد (سمن های) زیست محیطی نیشابور با دادستان عمومی و انقلاب شهرستان دیدار کردند.

در این دیدار که در دادگستری نیشابور برگزار شد، نوربخش، رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور، گزارشی از فعالیت ها و اقدامات سازمان های مردم نهاد زیست محیطی را در حوزه های آموزشی، فرهنگ سازی و پاکسازی محیط زیست ارائه نمود.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۲ سازمان مردم نهاد زیست محیطی در حوزه شهرستان نیشابورفعال است افزود: تعدادی از این سمن ها مجوز فعالیت از مراجع قانونی دریافت نموده اند و تعدادی نیز در حال اخذ مجوز فعالیت از مراجع قانونی هستند.

دادستان عمومی و انقلاب نیشابور نیز در این دیدار با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب مبنی بر  لزوم تهیه و لحاظ پیوست های فرهنگی و زیست محیطی برای اجرای پروژه های مختلف، خواستار مطالبه گری و گزارش مکتوب مشکلات و مباحث زیست محیطی و حوزه ی انفال شهرستان به دادگستری از سوی اعضای سمن ها شد و افزود برابر آئین دادرسی کیفری، سمن ها می توانند در محاکم قضایی طرح شکایت نمایند.

اکبری مقدم همچنین از مدیران سمن ها خواست ضمن پیگیری اخذ مجوز قانونی جهت انجام فعالیت های زیست محیطی، با مطالعه قوانین و مقررات زیست محیطی دانش و اطلاعات خود را در حوزه های فعالیت خود افزایش داده و با همراهی افکار عمومی مسئولین را در حل مشکلات پیش رو یاری کنند .

در این نشست همچنین مقرر شد نشست های سمن ها با دادستان به صورت مستمر و فصلی ادامه یابد.

مدیران و نمایندگان سازمانهای مردم نهاد زیست محیطی نیشابور نیز در این دیدار ضمن معرفی سمن، حوزه فعالیت کاری خود را ارائه نموده و انتظارات از دستگاه قضایی و و برخی معضلات زیست محیطی موجود را مطرح نمودند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.