دادستان با انتقاد از شرایط فیزیکی زندان نیشابور: زندان نیشابور؛ بدترین زندان استان!

رضا میرابی

با یک زلزله کوچک در زندان نیشابور تلفات خواهیم داشت!

دادستان عمومی و انقلاب نیشابور با انتقاد از شرایط فیزیکی زندان نیشابور، آن را بدترین زندان استان نامید.

غلامرضا اکبر ی مقدم در نشست خبری انجمن حمایت از زندانیان شهرستان گفت: زندان نیشابور از لحاظ فضای فیزیکی، بدترین زندان استان است.

دادستان شهرستان، در نشستی که عصر سه شنبه، ۱۸ دی ماه، در محل دفتر انجمن حمایت از زندانیان شهرستان برگزار شد، افزود: گنجایش زندان فعلی نیشابور بین  ۳۰۰ تا ۴۰۰ زندانی است اما اکنون بیش از ۱۰۰۰ زندانی معادل ۳ برابر ظرفیت اصلی، در زندان نیشابور نگه داری می شوند.

او با اشاره به کمبود فضای فیزیکی زندان، اذعان کرد: اگر زلزله کوچکی در نیشابور بیاید، در زندان تلفات خواهیم داشت.

وی تصریح کرد: سرریز زندانیان نیشابور در گذشته به دو شهر تربت و چناران انتقال پیدا می کرد که الان دوسال است که تربت نیز زندانیان ما را نمی پذیرد. زندان چناران هم فقط زندانیان مواد مخدر با سابقه بالای ۵ سال را پذیرش می کند.

دادستان که ریاست هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان نیشابور  را هم بر عهده دارد، خاطر نشان کرد: سال هاست که ۴۰ هکتار زمین برای ساخت زندان جدید نیشابور اختصاص داده شده اما متاسفانه هیچ بودجه ای به این موضوع تعلق نگرفته و از سال ۹۰ این موضوع مسکوت مانده است.

به گفته وی، هر بازرسی که از استان و کشور برای بازدید از زندان به نیشابور می آید، در آخر قول می دهد که این بودجه تامین شود، اما زمانی که از نیشابور خارج می شود، فراموش می کند!

زندان فعلی نیشابور بیش از ۱۰۰۰ (حدود ۱۲۰۰) زندانی در دوبند زنان و مردان دارد که از این میزان جمعیت، ۵۰ نفر را زنان و مابقی را مردان تشکیل می دهند.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.