خیام نامه ده ساله شد

خیام نامه ده ساله شد

هفته نامه استانی خیام نامه که در خرداد ماه سال ۸۳ چهار پیش شماره خود را منتشر نمود، پس از وقفه ای کوتاه مدت و تغییر در تیم تحریریه از دی ماه سال ۸۳ ، انتشار منظم خود را آغاز نمود و پس از مدتی به یکی از پرتیراژترین نشریات محلی استان های خراسان تبدیل شد.

این نشریه در سال های ۸۶ تا ۸۹ به اوج محبوبیت و شهرت خود دست یافت و اردیبهشت ماه سال ۸۹، دو روز پیش از سالروز بزرگداشت حکیم عمر خیام به صورت موقت توقیف شد. این توقیف با امضای معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد به نشریه ابلاغ شد ولی وزیر وقت ارشاد که برای شرکت در همایش خیام به نیشابور سفر کرده بود، از دلایل آن ابراز بی اطلاعی نمود.روند بررسی پرونده توقیف نشریه حدود دو سال و نیم به طول انجامید و سرانجام با حکم هیئت منصفه دادگاه مطبوعات استان، خیام نامه از کلیه اتهامات وارده وزارت وقت ارشاد تبرئه گردید.

در نتیجه این حکم و رفع توقیف از خیام نامه در آذر ماه سال ۹۱، اقدامات لازم از دی ماه برای از سرگیری انتشار نشریه آغاز شد و نهایتا انتشار مجدد نشریه از اسفند همان سال آغاز گردید.

گفتنی است: خیام نامه علی رغم انتشار چند نشریه محلی دیگر در نیشابور، در دوره جدید نیز توانست به مدد لطف و اعتماد همشهریان و خوانندگان وفادارش به موقعیت پیش از توقیف خود نزدیک شود و امیدوار است همچنان با حفظ استقلال و رویه انتقادی در خدمت به نیشابور و نیشابوریان همواره مورد وثوق مخاطبان خود باشد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.