خیام نامه برای هفدهمین بار محاکمه شد

gxbcxvبه دنبال شکایت مدعی العموم و صدور کیفرخواست در دادگاه عمومی نیشابور و تعیین وقت رسیدگی در دادگاه کیفری استان؛ جلسه ی محاکمه ی مدیر مسئول خیام نامه برگزار شد.

رضا مهرداد، مدیرمسئول «خیام نامه» در این خصوص اظهار کرد: به دنبال شکایت دادستان عمومی و انقلاب نیشابور دایر بر نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی در خردادماه ۱۳۹۴ به بازپرسی احضار شدم که پس از رسیدگی بازپرس محترم از ۲۷ مورد موضوع طرح شده در شکایت دادستان؛ خیام نامه در ۲۴ مورد تبرئه و برای آن قرار منع تعقیب صادر شد و فقط در سه مورد با صدور کیفر خواست پرونده برای رسیدگی به دادگاه مطبوعات ارسال شد.

مهرداد افزود: در پی صدور کیفرخواست، دادگاه مطبوعات استان، نیز روز سه شنبه ۱۳ بهمن ماه را به عنوان وقت رسیدگی تعیین نمود که دادگاه در وقت مقرر در مشهد برگزار شد.

مدیر مسئول خیام نامه در خصوص این دادگاه گفت: در این دادگاه نماینده دادستان ضمن قرائت کیفرخواست از دادگاه تقاضای مجازات متهم را نمود. پس از آن به عنوان مدیر مسئول با قرائت اصل ۲۴ قانون اساسی که صراحتا مطبوعات را در بیان مطالب آزاد می داند به دفاع از نشریه پرداختم. در ادامه رضایی وکیل خیام نامه نیز با اشاره به نقش رسانه ها در مبارزه با کاستی ها و رفتارهای غلط مسئولان؛ ازنشریه دفاع و خواستار رای برائت برای موکل خود شد.

در پایان هیئت منصفه ی دادگاه وارد شور شد که از نتیجه ی آن اطلاعی در دست نیست. رای دادگاه نیز در مهلت قانونی صادر خواهد شد.

گفتنی است در طول ۱۱ سال انتشار خیام نامه؛ هفده پرونده علیه نشریه تشکیل شده که در پانزده پرونده تبرئه و یا قرار منع تعقیب صادر شده و تنها در یک مورد با جریمه ی نقدی جزئی مواجه شده است.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.