خسارت ۵۰ میلیون تومانی آتش سوزی عمدی در یک دامداری

آتش‌سوزی در یک دامداری نیشابور ۵۰۰ میلیون ریال خسارت برجای گذاشت.

مدیر آتش‌نشانی نیشابور از آتش‌سوزی در یک دامداری واقع در نزدیکی پلیس راه نیشابور خبر داد و گفت: در این روزها شاهد آتش‌سوزی‌های زیادی بر اثر بی‌احتیاطی دامداران عزیز در انبارکردن پرس‌های کاه و علوفه خشک در محوطه دامداری‌ها هستیم که برای خاموش کردن آن گاه ساعت‌ها باید آتش‌نشانان تلاش کنند.

وی افزود: آتش‌سوزی در یک دامداری واقع در نزدیکی پلیس راه نیشابور به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی اعلام شد که دو تیم از آتش‌نشانان ایستگاه‌های ۳ و ۵ و یک تانکر پشتیبانی آب به محل اعزام شد که پس از حدود هشت ساعت کار مداوم آتش‌نشانان و استفاده از منابع آب روباز که در محل وجود داشت و همچنین کمک گرفتن از یک دستگاه لودر برای جداسازی، آتش خاموش شد.

حسینی بیان کرد: در این عملیات که از دقایق اول مدیر فنی عملیات و مسئول ایستگاه مربوطه در محل حضور داشتند آتش‌نشان تمام شب را مشغول خاموش کردن آتش بودند که در نهایت پس از چهار ساعت با رسیدن لودر و کمک گرفتن از آن برای جداسازی عملیات به پایان رسید.

وی یادآور شد: در این آتش‌سوزی حدود ۱۵۰ تن پرس به ارزش تقریبی ۵۰۰ میلیون ریال در آتش سوخت.

حسینی گفت: علت آتش‌سوزی در دست بررسی است ولی احتمالا عمدی بوده که با بررسی‌های بیشتر مشخص خواهد شد.

در بسیاری از دامداری‌های شهرستان اصول اولیه ایمنی در انبارداری علوفه‌های خشک رعایت نمی‌شود که این امر سبب بروز خسارات فراوان می‌شود.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.