خزان زودهنگام یک جوان، چند زندگی را بهاری کرد

خانواده های نیک اندیش اسماعیل زاده و عطری با اهدای اعضای فرزندشان، به چند انسان دیگر زندگی بخشیدند.

اعضای حیاتی کالبد «آزیتا عطری» زن جوان نیشابوری که بامداد چهارشنبه، ۳ بهمن، بر اثر مرگ مغزی درگذشت، در مشهد از بدنش برداشته و به بیماران منتظر پیوند، اهدا شد.

مادر زنده یاد «آزیتا عطری» در گفتگو با خیام نامه گفت: آزیتا در زمان حیاتش تاکید کرده بود که اگر روزی دچار مرگ مغزی شد، اعضایش را اهدا کنیم؛ پس از چند روز که دخترم در کُما بود، پزشکان به دلیل آن که امیدی برای بازگشت وی نداشتند، پیشنهاد اهدای عضو را دادند که به رغم سختی و درد جانکاه از دست رفتن فرزندم، پذیرفتم.

خانم اسماعیل زاده به خیام نامه گفت: آزیتا پدرش را در کودکی از دست داده بود؛ رضایت من لازم بود و همسرش که  ایشان هم در نهایت راضی شدند و روز ۴شنبه عمل اهدای عضو انجام شد.

مادر آزیتا افزود: فرزند خردسالی از دخترم به یادگار مانده است؛ اگر چه او مادرش را از دست داده، اما امیدوارم اعضای بدن آزیتا، پدر و مادرهایی را برای کودکان شان زنده نگه دارد.

خانواده ی اسماعیل زاده همچنین از حذف پذیرایی ناهار در مراسم روز هفت آزیتا خبر دادند و افزودند: هزینه ای که قرار بود از جانب ما صرف مراسم شود، به چند خیریه اهدا شد.

خانواده ی خیام نامه درگذشت زنده یاد آزیتا عطری را به خانواده های اسماعیل زاده، عطری و سلطانی تسلیت عرض می کند و نیک اندیشی و انسان دوستانی آن ها را ارج می نهد؛ همچنین برای روح بزرگ آن عزیز از دست رفته؛ جایگاهی نیکو از ایزد منان آرزومند است.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.