خداحافظی هاشمی نژاد با نیشابور

خداحافظی هاشمی نژاد با نیشابور

همت آبادی: مقصر فرماندار و نمایندگان وقت هستند

من مطمئنم بعد از این که از این جاده عبور کنیم چراغ پادگان همیشه خاموش خواهد بود!

آزاده مهدیار/ با وجود هشدارهای مختلف از سوی مقام های شهر، آموزشگاه شهید هاشمی نژاد به شیروان منتقل و امتیازی دیگر از دست نیشابوریان خارج شد تا شاهدی دیگر بر کم کاری های نمایندگان و فرماندار پیشین باشد.

در جلسه شورای شهر احمد همت آبادی با اشاره به اینکه روز گذشته نوزدهم آبان ماه، تعدادی از سرداران سپاه نیروی زمینی برای نقل و انتقال آموزشگاه شهید هاشمی نژاد اقدام کردند، خاطر نشان کرد: زمین آموزشگاه متعلق به آموزش و پرورش بوده و شش سال پیش بر اساس شکایت این اداره، سپاه محکوم شد و هفته قبل هم قطعی شد که این مکان را به شیروان منتقل کنند.

وی افزود: من چند ماه پیش در مقاله ای در خیام نامه از برکات این آموزشگاه نوشتم، درست است که همه ما باید مقید به قانون باشیم اما شش سال قبل چرا فرماندار وقت و نمایندگان کوتاهی کردند و سپاه را یاری نکردند که این پادگان منتقل نشود. این عضو شورا ادامه داد: در هر سال ۲۰ میلیارد تومان از وزارت به آموزشگاه اختصاص داده می شد، دوازده هزار سرباز دیپلم تا دکترا سالانه دوره آموزش می دیدند که بازدید خانواده هایشان جنبه گردشگری داشت ولی متاسفانه دیروز آقای حسینی فرمانده آموزشگاه را به شیروان معرفی کردند و اسم آنجا را نیز از شهید بهشتی به شهید هاشمی نژاد تغییر داده اند! در حالیکه آجا زمینی است که فقط سیم خار دار کشیده اند و امکانات اش اصلا مثل نیشابور نیست و به تعداد بسیاری کمی آن هم زیر دیپلم پذیرش داشتند.

همت آبادی با بیان اینکه دیروز از نیروی زمینی آمدند و یکی یکی اتاق های آموزشگاه را پلمپ می کردند، اظهار داشت: چرا مسئولین در گذشته زودتر به فکر نیفتادند که لااقل زمینی به اردوگاه اختصاص دهند؛ هشت هزار هکتار زمین در میان جلگه بین عشق آباد و نیشابور داریم، در دامنه بینالود هزاران هکتار زمین وجود دارد که می شد آموزشگاه را بسازیم.

وی با اشاره به اینکه یک طرف روستاهای ما دارد به شهرستان های دیگر منتقل می شود و از طرف دیگراین امکان بالقوه ای که می شد برای شهر درآمد زایی داشته باشد را از دست دادیم، افزود: برای ۱۲۰۰ هکتاری که در قالب اردوگاه شهید رجایی در اختیار آموزش و پرورش است، این اداره چه کاری انجام داده است که بخواهد برای این زمین جدید انجام دهد؟! تمام فعالیت اردوگاه رجایی دو ماه و نیم است یعنی از اول خرداد تا نیمه شهریور و تا پایان اردوهای دانش آموزی. من مطمئنم بعد از این که از این جاده عبور کنیم چراغ پادگان همیشه خاموش خواهد بود!

همت آبادی با اظهار تاسف از فرصتی که از دست رفت اظهار داشت: مقصر فرماندار و نمایندگان وقت هستند. وی افزود: به هر حال باید فکر فردا باشیم؛ می توان این مکان جدید را به یک مکان آموزشی مثلا دانشگاه فرهنگیان تبدیل کرد که از این رخوت و سوت و کوری در آید.

اقبالی، دیگر عضو شورا خاطر نشان کرد: زمانی که ورزشگاه انقلاب راه اندازی می شد تربیت بدنی نیشابور قدو قواره اش آنقدر نبود که بتواند آن را اداره کند الان هم آموزش و پرورش نیشابور پتانسیل مدیریت درست مجموعه را ندارد و شاید تبدیل به مخروبه شود!

رئیس شورا نیز در واکنش به موضوع مطرح شده بیان داشت: این امتیاز بزرگ آموزشی، نظامی و فرهنگی برای شهرستان بود که از دست رفت و ضایعه ای برای نیشابور بود. صالح آبادی با اشاره به اینکه می توانستیم زمین های منابع طبیعی که هیچ استفاده ای از آن نمی شود را با همت دولت و با شش و نیم میلیارد تومان چکی که آموزش و پرورش بابت تجهیزات آموزشگاه در وجه سپاه نوشته، می توانستیم پادگان درجه یک را حفظ کنیم ولی متاسفانه کار به این سمت و سو نرفت.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاه برای “خداحافظی هاشمی نژاد با نیشابور

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.