خبر خوش نماینده مجلس درباره «ورزشگاه انقلاب»

نماینده مردم نیشابور در مجلس که بهمن ماه سال  گذشته دستوری از معاون رییس جمهور برای تکمیل پروژه ورزشگاه انقلاب گرفته بود، هفته گذشته خبر از  دستوری اجرایی تر برای جذب اعتبار مربوط به این پروژه را منتشر کرد.

حمید گرمابی با انتشار خبر ملاقاتی که وی ماه گذشته با نوبخت، معاون رییس جمهور و رییس سازمان برنامه و بودجه داشته، گفت: رییس سازمان برنامه و بودجه دستور دوباره ای برای تخصیص بودجه از محل اعتبارات ملی در این زمینه صادر کرد.

گرمابی با بیان این که با پیگیری‌هایی که از سازمان برنامه و بودجه انجام شده و دستورات اجرایی صریحی که اخذ شده، به محض صدور اسناد خزانه برای پروژه‌های عمرانی کشور، بودجه این پروژه نیز تخصیص می یابد گفت: به نظر می‌رسد ظرف همین هفته یا هفته آینده این مهم اتفاق خواهد افتاد.

وی در مورد نحوه تکمیل این پروژه هم گفت: ملاقاتی هم با آقای سلطانی‌فر، وزیر ورزش و جوانان داشتیم تا با مساعد وزارت خانه،  بودجه‌های عقب‌ افتاده ی نیشابور در این زمینه تخصیص یابد و ان‌شاءا… پس از سال‌ها اتفاق مثبتی در این پروژه در نیشابور اتفاق بیفتد.

این نماینده مجلس افزود: در ملاقات وزیر ورزش و جوانان با توجه به سنگین بودن بودجه، مقرر شد ورزشگاه انقلاب در مرحله اول با ۲۵۰۰ صندلی راه‌اندازی و در مرحله بعد به ظرفیت کامل ۵۰۰۰ صندلی برسد.

گرمابی در زمینه زمان شروع قطعی و میدانی این پروژه گفت: با ابلاغ بودجه این پروژه به استانداری و سپس ابلاغ به شهرستان نیشابور عملیات اجرایی آغاز خواهد شد اما با توجه به مسکوت ماندن طولانی آن باید دوباره مناقصه برگزار شود تا پیمانکار جدید انتخاب و کار شروع شود که به نظر می رسد مستلزم زمان حداکثر یک تا دو ماه خواهد بود.

وی درباره هزینه‌های قبلی پروژه بیان کرد: با پیمانکاران قبلی کاملا تسویه حساب شده و دیونی در این زمینه وجود ندارد که بخواهد بودجه فعلی را کم کند.

گرمابی همچنین در زمینه مباحثی از قبیل واگذاری این پروژه به بخش خصوصی برای تسریع در تکمیل آن گفت: ابتدا همین موضوع مقرر شده بود اما نهایتا با توجه به گشایشی که صورت گرفت، مقرر شد دولت این مجموعه را تکمیل کند.

گرمابی ابراز عقیده کرد: شروع مجدد پروژه با توجه به سال‌ها توقف، نیازمند پتانسیل زیادی بود که خوشبختانه این مهم عملی شده و از این به بعد مسلماٌ روند کار آسان‌تر شده و امیدوارم در سریع ترین زمان ممکن به اتمام برسد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.