حکایت آن که قرار است یک نسخه خیام نامه را بخورد!

حکایت آن که قرار است یک نسخه خیام نامه را بخورد!

 

 

اینجا ستون آزاد است و بنده اعصاب درست و درمانی ندارم چرا که مذاکرات هسته ای همین طور دارد ادامه پیدا می کند و بعد از سه روز که هر روز هف هش ساعت مذاکره می کنند آن یکی می گوید: «نه پیشرفت داشته ایم و نه پسرفت!» و این یکی می گوید: «احتمال رسیدن به توافق، پنجاه پنجاه است.»! خب اوضاع اقتصادی هم که کماکان درالتهاب باقی مانده است. دولت هم که همچنان با شیب ملایم دارد ما را مورد عنایت قرار می دهد. بعد آخه دل و دماغی برای نوشتن ستون آزاد می ماند؟ نه والا!

سکوتم از رضایت است

چند هفته ای گیر دادیم به فرماندار تازه و این که تکلیف ستون پیام های مردمی را روشن کنند. وقتی هی مردم اعتراض کنند و انتقاد کنند و هیچ مسئولی هم پاسخ گو نباشد ستون پیام های مردمی را تخته کنیم بهتر است. با توجه به این که سکوت بر خلاف آن آقایی که می فرمایند از رضایت نیست، به نظر ما از رضایت است و با توجه به این که شاعر می فرماید: «آن هم که جوابی ننویسند جوابی است» ما به این نتیجه رسیدیم که اعلام کنیم مردم وهمشهریان عزیز، دیگر پیام ندهید! ما را هم توی رو در بایستی نگذارید. پیام هایتان را چاپ می کنیم بی نتیجه! حالا که مسئولان پاسخی ندارند چه نیازی به این که هر هفته دو ستون از نشریه را با درددل های شما پر کنیم. البته اگر با دیدن متن چاپ شده ی اعتراضتان در نشریه دلتان و بلکه نواحی دیگری از بدنتان خنک می شود باز هم ما در خدمتیم. بفرستید چاپ می کنیم. حالا یک برگ نشریه و چارتا درخت هدر می رود خب برود! باز هم به قول شاعر: از آن گناه که نفعی رسد به غیر چه باک؟!

کارگزاری بورس

بله الان از اتاق فرمان به بنده می گویند یکی از خوانندگان نشریه تماس گرفته و گفته با توجه به این که می خواهد بزند توی کار بورس و اگر توافق هسته ای بشود حسابی نانش توی روغن خواهد بود از مسئول محترم ستون آزاد بپرسید که با توجه به شم بالای سیاسی که دارند به نظر ایشان توافق هسته ای صورت می گیرد یا خیر؟ -خب خدمت این مخاطب محترم که نسبت به ما هم اظهار لطف کرده اند عرض می کنم که شک نداشته باشند توافق امضا می شود. بنده همین جا در ملا عام عرض می کنم اگر توافق امضا نشد حاضرم جنابعالی را دعوت کنم تشریف بیاورید دفتر نشریه تا در حضور شما، یک شماره نشریه خیام نامه را بدون سُس و نوشابه نوش جان کنم. اگر هم شما باختید که بی زحمت اندکی از آن اوراق بهادار سهام های تپل رو بفرستید بیاد این ور. حله؟!

پول بدهید می بریمتان بهشت

پیام داده اند به موبایلمان که «چگونه بفهمیم رضایت امام زمان(ع) در چیست؟ با ارسال عدد فلان، ما به شما می گوییم که رضایت امام زمان در چیست. هر پیام ۴۵ تومان» و بعد پیام داده اند که: «همانا دل ها مانند بدن ها افسرده می شوند. برای شادابی دل ها سخنان حکمت آمیز بجویید. دریافت سخنان ائمه ی اطهار. هر پیام ۷۵ تومان.» و دیگر این که باز پیام داده اند: «آیا می دانید با جیب خالی هم می توان پُز عالی داد؟ عدد فلان را برایمان پیامک کنید تا به شما یاد بدهیم. هر پیام ۱۱۰ تومان.»

…. من دیگر هیچ حرفی ندارم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.