حُکم معاونت سیاسی فرمانداری نیشابور ابلاغ شد ; درِ فرمانداری اما بر همان پاشنه می چرخد

 

آزاده مهدیار

1معاونت سیاسی فرمانداری نیشابور، مانند بسیاری از نهادهای اثرگذار شهرستان، ماه ها توسط سرپرست اداره می شد، اما با ابلاغ رسمی حکم معاونت از سوی استاندار، حمید حقیقی هفته گذشته رسما به عنوان معاون سیاسی مدیریت عالی دولت در شهرستان معرفی شد.

در همین حال، گمانه زنی هایی مبنی بر احتمال ارتباط این ابلاغ از سرپرستی به حُکم قطعی با وضعیت بلاتکلیف حُکم فرمانداری شهرستان به وجود آمده است و برخی انتصاب این معاونت مهم را نشانه ای بر تداوم وضعیت نامعلوم خودِ سِمت فرمانداری نیشابور در هفته های آینده ارزیابی می کنند. چرا که در آستانه تشکیل ستاد انتخابات شهرستان برای دو انتخابات مهم در ماه های آینده، تعیین معاون سیاسی با توجه به جایگاهی که در امر برگزاری انتخابات دارد، می تواند خلا فرماندار را دست کم در موضوع انتخابات تا حدودی مرتفع سازد!

حمید حقیقی در خصوص ابلاغ حکم معاونت سیاسی-اجتماعی به وی، به  «خیام نامه» گفت: این که حکم از سرپرستی به حُکم قطعی از سوی استاندار تغییر کرد، هیچ ارتباطی به وضعیت حُکم سرپرستی فرمانداری ندارد.

ادامه روند فعلی را در شأن مردم نیشابور نمی دانم

وی اما در این باره که آیا برگزاری انتخابات با این وضعیت مشکلی ندارد، گفت: سال ۸۲ که انتخابات مجلس هفتم پیش رو بود، سه روز به انتخابات، فرماندار شهرستان، جناب فرهمند از دنیا رفت و این مساله هیچ خللی در برگزاری انتخابات به وجود نیاورد. انتخابات از سوی معاونت سیاسی-اجتماعی و ستاد برگزار شد، امکان برگزاری انتخابات با سرپرست فرمانداری هم وجود دارد.

البته او اذعان می کند: من ادامه این روند (اداره شهر با سرپرستی فرمانداری) را در شأن مردم نیشابور نمی دانم و امیدوارم هرچه سریع تر حُکم فرمانداری قطعی شود.

حقیقی که دانشجوی ترم آخر حسابداری در مقطع کارشناسی است، در رابطه با سابقه کاری خود در حوزه وزارت کشور با بیان این که من کارمند رسمی وزارت کشور هستم، می گوید: این سابقه به سال ۱۳۷۲ و عنوان بخشدار میان جلگه در زمان فرمانداری آقای فریدون سلطانی برمی گردد. بنده تا سال ۸۰ بخشدار میان جلگه بودم با فرمانداران مختلفی کار کردم تا زمان مرحوم فرهمند نکو که ایشان مرا به عنوان بخشدار تحت جلگه معرفی کرد. اوایل سال ۸۶ و زمان فرمانداری آقای اعرابی، فرماندار اول دولت آقای احمدی نژاد استعفا دادم و به عنوان کارشناس اداری در فرمانداری فعالیت کردم تا زمان فرمانداری آقای هاشمی، بعد به عنوان رئیس اداره سیاسی و در زمان آقای جلایر هم با حفظ این سمت ریاست اداره سیاسی، معاون سیاسی-اجتماعی هم بودم، در زمان سرپرستی آقای علی نیا هم به همین شکل.

با ورود آقای مظفری به فرمانداری، ایشان مرا به عنوان معاون سیاسی-اجتماعی معرفی کردند، که در همین سِمت به عنوان سرپرست بودم تا الان که استاندار حُکم معاونت سیاسی- اجتماعی را ابلاغ کردند.

رئیس ستاد انتخابات گذشته از روند برگزاری انتخابات می گوید

وی در رابطه با وظایف معاونت سیاسی-اجتماعی بیان کرد: من معتقدم این معاونت در واقع اجتماعی، فرهنگی و بَعد سیاسی-امنیتی است؛ علاوه بر دبیری شورای تأمین، کمیسیون های مختلفی هم در حوزه معاونت سیاسی- اجتماعی فرمانداری مشغول به کار هستند از جمله کار و کارگری، دانشجویی، شورای هماهنگی با مبارزه با مواد مخدر، ورزش و سلامت، خلع سلاح و مهمات، برخورد با اراذل و اوباشان و سلامت و امنیت غذایی.

حقیقی در خصوص آمادگی فرمانداری برای برگزاری انتخابات پیش رو با بیان این که من در هر دو انتخابات قبلی با معرفی فرماندار وقت رئیس ستاد انتخابات بودم، گفت: این انتخابات هم بسیار مهم است، وظیفه ما هم برگزاری انتخابات سالم و با مشارکت حداکثری در راستای سیاست های دولت و دستورالعمل های ابلاغی وزارت کشوراست.

وی در رابطه با مهم ترین وظیفه این معاونت یعنی برگزاری انتخابات، بیان داشت: ستاد انتخابات در این معاونت مستقر است، دبیرخانه و کمیته های مختلف هر انتخابات زیر نظر این معاونت تشکیل می شود. در این انتخابات علاوه بر شورای نگهبان، نظارت با مجلس هم هست که خوشبختانه در استان، دکتر گرمابی نماینده ما در مجلس یکی از اعضای هیأت نظارت سه نفره هستند که این کمک خوبی به استان و شهرستان خواهد بود.

وی افزود: در هر شعبه انتخاباتی باید بیست نفر اعم از ناظر صندوق، بازرس، راننده و غیره را معرفی کنیم. یعنی قریب به ده هزار نفر باید برای یک روز ساماندهی و اعزام شوند، که این کار خطیری است که انشاءا… با همکاری همه دستگاه ها و همراهی مردم به بهترین شکل انجام شود.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.