حوادث

حوادث

سارق دو روز در چاه:

داخل چاه کبوتری شکار کردم، با پارچه همراهم و آتش فندک، سرخ و نوش جان کردم!

با تلاش ماموران انتظامی کلانتری ۱۲ و آتش نشانی، سارق معتاد بدشانسی که در حین فرار به داخل چاه سقوط کرده بود بعد از ۲ شبانه روز نجات پیدا کرد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس در پی اعلام گزارش مالک یک کارگاه تولیدی خوراک دام در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان، مبنی بر سرقت وسایل کارگاه بلافاصله ماموران کلانتری به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: در محل پس از تحقیقات و بررسی ها متوجه شدند سرقت توسط یک نفر سارق سابقه دار معتاد صورت گرفته که بلافاصله به آدرس محل سکونت وی مراجعه که اثری از وی مشاهده نشد و همسایگان نیز اظهار بی اطلاعی کردند.

وی ادامه داد: پس از گذشت دو روز، یکی از شهروندان با خودرو کامیون عازم زمین کشاورزی خود بود که ناگهان متوجه صدای آه و ناله فردی از دورن چاه شد و بلافاصله مراتب را به ۱۱۰ اطلاع داد.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: پس از هماهنگی های لازم با آتش نشانی و اورژانس بلافاصله عوامل آتش نشانی در محل حاضر و توانستند با تلاش فراوان، فرد را که آسیب کمی دیده بود، از درون چاه ۱۲ متری به بیرون انتقال و در همین حال پس از مداوای سرپایی توسط اورژانس ماموران کلانتری وی را شناسایی و جهت تحقیقات به کلانتری منتقل شد.

فرمانده انتظامی شهرستان تصریح کرد: متهم ۳۶ ساله سابقه دار اعتراف کرد: پس از سرقت تلویزیون کارگاه و تعدادی لوازم مسی با یک کیسه انفرادی در حال حمل بودم که ناگهان به درون چاه سقوط و در این مدت یک کبوتر را که داخل چاه بود شکار و آن را با قسمتی از پارچه کیسه همراه با فندک سرخ و نوش جان کردم و به این طریق از مرگ حتمی خودم را نجات دادم.

شایان ذکر است ارزش تقزیبی لوازم سرقت شده حدود ۱۵۰ میلیون ریال برآورد شده است.

مسافر نمای زورگیر

فردی که با طعمه قرار دادن یک زن جوان اقدام به زورگیری و اخاذی از شهروندان می کرد توسط ماموران پلیس اطلاعات شهرستان نیشابور دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور گفت: در پی شکایت راننده خودرو مسافر بر مبنی بر اخاذی یک خانم جوان به مبلغ ۲ میلیون ریال بررسی موضوع به صورت ویژه در دستور کار ماموران پلیس اطلاعات و امنیت عمومی قرار گرفت.

سرهنگ حسینی افزود: ماموران، تحقیقات فنی و پلیسی خود را آغاز و در همین زمان گزارشی از اخاذی دیگری به همین شیوه از یک مغازه دار به دست آنان رسید.

وی ادامه داد: کارآگاهان تحقیقات خود را ادامه دادند و با توجه به سرنخ های جدید فردی ۵۶ ساله را که با طعمه قرار دادن یک زن جوان ۲۴ ساله اقدام به اغفال و سپس اخاذی از شهروندان می کرد، در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و جهت تحقیقات بیشتر به پلیس اطلاعات منتقل کردند.

حسینی گفت: با دستگیری مرد ۵۶ ساله زن جوان که به عنوان طعمه استفاده می شد شناسایی و در اقدامی اطلاعاتی دستگیر شد.

وی تصریح کرد: زن جوان در مقابل ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و اظهار داشت: به عنوان مسافر سوار خودروهای مسافربر می شدم و پس از اغفال آنان با هماهنگی های قبلی با یک مرد وی را به حاشیه شهر برده و در آن جا با تهدید از آنان اخاذی می کردیم البته با همین شیوه از یک مغازه دار نیز اخاذی کردیم.

گفتنی است: متهمان به سه مورد اخاذی به مبلغ بیش از ۱۲ میلیون ریال اعتراف کرده و تحقیقات برای اخاذی های احتمالی دیگر ادامه دارد.

مجرمانی که بالغ بر ۲۰۰ میلیون ریال زورگیری کردند

ماموران پلیس آگاهی شهرستان نیشابور پنج سارق زورگیر که اقدام به سرقت طلا و وجوه نقد به ارزش تقریبی ۲۰۰ میلیون ریال از سالخوردگان می کردند را شناسایی و دستگیر کردند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام چند فقره زورگیری خشن از مردان و زنان سالخورده در نیشابور با تهدید چاقو و سرقت طلا و وجوه نقد از آنان، شناسایی و دستگیر عاملان این زورگیری ها به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس آگاهی قرار گرفت.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: با بررسی پرونده مشخص شد که سارقان پس از شناسایی منازل افراد سالخورده ای که تنها زندگی می کردند به وسیله چاقو و چوب افراد را مورد ضرب و جرح قرار داده و سپس اقدام به سرقت وجوه نقد و طلاهای آنان کرده و با موتورسیکلت از محل متواری می شدند.

وی ادامه داد: در این خصوص بلافاصله با هماهنگی مقام قضایی اکیپی زبده از دایره مبارزه با سرقت های به عنف تشکیل شد و کارآگاهان با انجام اقدامات فنی و پلیسی بررسی شیوه و شگردهای سرقت و هم چنین با کمک و راهنمایی های مالباختگان به سرنخ های مهمی از جمله سابقه دار بودن آنان دست یافتند و یکی از سارقان سابقه دار را که یک جوان ۲۳ ساله بود شناسایی و در اقدامی غافلگیرانه وی را دستگیر کردند.

وی با اعلام اینکه متهم پس از بازجویی های فنی و پلیسی در مقابل ادله و مستندات پلیس لب به اعتراف گشود و به پنج فقره زورگیری با کمک و همدستی چهار نفر از دوستانش اعتراف کرد و سایر همدستان در عملیات های جداگانه دستگیر و به جرمشان اعتراف کردند.

شایان ذکر است ارزش تقریبی کشفیات به دست آمده حدود ۲۰۰ میلیون ریال می باشد که متهمان با تشکیل پرونده به دادگاه اعزام و بنا به دستور مقام قضایی روانه زندان شدند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.