حوادث

امیر حسین دهنوی

جنایت هولناک توسط ۳ مرد بی رحم

ساعت ۸ شب دوازدهم فروردین ماه امسال مردی در تماس با مرکز ۱۱۰ از وجود جسد مردی داخل خودروی تویوتای زردرنگ در بلوار آزادگان خبر داد.

سرهنگ اکبر آقابیگی، رئیس پلیس نیشابور  در این ارتباط به خبرنگار خیام نامه گفت: ساعت ۸ شب دوازدهم فروردین ماه امسال مردی در تماس با مرکز ۱۱۰ از وجود جسد مردی داخل خودروی تویوتای زردرنگ، که در بررسی ها مشخص گردید که متعلق به مقتول است، در بلوار آزادگان شهر نیشابور خبر داد.

فرمانده پلیس نیشابور گفت: تحقیقات کارآگاهان جنایی حاکی از آن بود که عباس در روز جنایت به خانه زوج جوانی رفته است.

وی افزود: با شناسایی صاحب این خانه او به عنوان مظنون تحت بازجویی قرار گرفت. این مرد در اعترافاتی قتل با همدستی دو دوستش را به گردن گرفت و پلیس دو مرد ۲۵ و ۳۰ ساله را نیز دستگیر کرد.

محمد ۲۴ ساله در تجسس‌های پلیسی و قضایی گفت: من کاشی‌کار هستم. در روز حادثه با دو دوستم داخل خانه بودیم. عباس زنگ زد. برای انجام کاری می‌خواست صحبت کند. او را به خانه‌ام دعوت کردم تا بیاید و با هم گفت‌وگو کنیم. عباس با خودرویش آمد. دوستانم هنوز آنجا بودند قرار بود برای خرید یک زمین اقدام کنیم.

هنگام صحبت با عباس ناگهان جر و بحث‌ مان شد. همسرم نیز وارد این ماجرا شده بود. من و دوستانم که از شدت عصبانیت نمی‌توانستیم خودمان را کنترل کنیم با چوب و شیلنگ به جانش افتادیم و او را هدف قرار دادیم. حالش خیلی بد بود.

در ادامه در حالی که هنوز وی زنده بود پس از بستن دست ها  و دهان وی  نامبرده را در همان حالت درون خودرو شخصی خودش گذاشتیم و در مسیر بلوار آزادگان رها کردیم. حتی از گوشی تلفنش با خانواده‌اش نیز تماس گرفتیم و موضوع را به آنها اطلاع دادیم. وی در پایان گفت: عباس هنوز زنده بود که ما آنجا را ترک کردیم

با توجه به اعترافات متهم دیگر همدستان ۲۵ و ۳۰ ساله وی نیز دستگیر  شدند که اظهارات دوستشان را تایید کردند .

سرهنگ آقابیگی  خاطر نشان کرد: متهمان با تشریح صحنه جنایت در حضور بازپرس ویژه قتل پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شدند.

دستگیری سارق به عنف

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور از شناسایی و دستگیری سارق به عنف در این شهرستان ،توسط ماموران پلیس اگاهی خبر داد.

سرهنگ اکبراقا بیگی در گفتگو با خبرنگار خیام نامه گفت:در پی تماس خانمی با مرکز فوریت های ۱۱۰ مبنی بر اینکه یک نفر مرد به زور وارد منزل شده و با تهدید چاقو طلاجات وی را به سرقت برده است ،موضوع به صورت ویژه در دستور کار پلیس قرار گرفت

وی خاطر نشان کرد ماموران آگاهی در حین تحقیقات متوجه شدند طلاجات دونفر دیکر نیز به همین طریق مورد سرقت قرار گرفته است

سرهنگ اقا بیگی افزود ماموران با رد زنی پلیسی و کمک شاکیان، متهم را شناسایی و پس از هماهنگی با مقام قضایی در یک اقدام غافلگیرانه و ضربتی وی را دستگیر کردند

متهم ۳۲ ساله در مقابل ادله و مستندات پلیس به سه فقره سرقت به عنف طلاجات و زیورآلات به ارزش تقریبی ۲۵۰ میلیون ریال اعتراف کرد. متهم با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

کشف ۲ میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال زعفران تقلبی

پلیس شهرستان نیشابور در بازرسی از یک دستگاه اتوبوس دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال زعفران تقلبی کشف کرد.

این زعفران های تقلبی از تهران به مشهد با یک دستگاه اتوبوس مسافربری انتقال می یافت که روز شنبه  ماموران دایره مبارزه با قاچاق کالا اتوبوس مورد نظر را رد زنی و در ورودی شهر نیشابور شناسایی و متوقف کردند.

ماموران پلیس در بازرسی از این اتوبوس ۴۴ کیلو گرم زعفران تقلبی به ارزش تقریبی دو میلیارد و ۶۴۰ میلیون ریال کشف کردند.

 

دستگیری دو شکارچی غیرمجاز در منطقه حیدری

رییس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابورگفت: ماموران پناهگاه حیات وحش حیدری نیشابور روز یکشنبه ، حین گشت و کنترل پناهگاه با دو گروه شکارچی متخلف در منطقه برخورد کردند که متخلفین قبل از هر گونه اقدام توسط ماموران یگان حفاظت پناهگاه حیات وحش حیدری این شهرستان دستگیر شدند.

محمد مهدی نوربخش بیان داشت: از یکی از این متخلفین یک قبضه اسلحه شکاری تک لول کمر شکن کالیبر ۱۲، یک قبضه چاقو، ۵عدد تیر فشنگ ساچمه زنی کشف و ضبط و یک دستگاه موتورسیکلت نیز توقیف شد.

وی افزود: از شکارچی متخلف دیگر که با موتور سیکلت در حال صعود به ارتفاعات منطقه بود، ضمن توقیف موتورسیکلت این متخلف، دو دستگاه دوربین چشمی، ۲۱ عدد فشنگ کالیبر ۱۲ شامل ۱۸تیر فشنگ چهار پاره غیرمجاز و ۳تیر فشنگ ساچمه زنی، یک عدد قطار فشنگ برزنتی و یک قبضه چاقو کشف و ضبط گردید.

متخلفین طی پرونده های جداگانه به مراجع ذی صلاح قضایی معرفی شدند.

 

728461دستگیری عاملان توزیع چک پول های ابطالی

در پی مراجعه و شکایت تعدادی از کسبه و بازاریان مبنی بر کلاهبرداری افراد سودجو با استفاده از چک پول های  صدهزار تومانی ابطال شده، موضوع به صورت ویژه در دستور کار دایره مبارزه با جعل و کلاهبرداری و اطلاعات جنایی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

فرمانده انتظامی شهرستان در این باره گفت: ماموران در بررسی های فنی و پلیسی متوجه شدند چک پول های توزیع شده در سطح شهرستان در سال های ۸۴ و ۸۵ از سیستم بانکی خارج شده و ایران چک ها را علیرغم پانچ توسط یکی از بانک ها به صورت ماهرانه ای ترمیم و اقدام به خرید محصولاتی از کسبه و کلاهبرداری از آنان کرده اند.

سرهنگ اکبر آقابیگی خاطر نشان کرد: کارشناسان در رد زنی های پلیسی چهار عضو این باند کلاهبرداری را شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه آنها تعداد ۴۷۳ قطعه چک پول به مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال کشف کردند.

متهمان که در ابتدا منکر بیان هر گونه جرمی بودند در مقابل ادله و شواهد به ناچار لب به اعتراف گشودند و اظهار داشتند: ایران چک ها همگی اصلی اند که پس از پانج شدن ترمیم و در سطح شهرستان خرج کرده ایم.

آقابیگی با اشاره به این که تاکنون ۲۴ نفر از کسبه به عنوان شاکی مراجعه و پرونده تشکیل شده است از شهروندان خواست تا در صورت شکایت به آدرس پلیس آگاهی واقع در خیابان رحمت مراجعه یا با شماره تلفن ۰۵-۴۳۳۵۴۱۱۸ جهت پیگیری پرونده تماس بگیرند.

پایان خط توزیع کننده مواد مخدر و کشف ۹۲۹ گرم هروئین

پلیس شهرستان نیشابور  روز چهارشنبه در عملیاتی ضربتی توزیع کننده عمده مواد مخدر را دستگیر و ۹۲۹ گرم هروئین از مخفیگاهش کشف کرد.

به گزارش خبرنگار خیام نامه در پی گزارشات مردمی مبنی فعالیت گسترده فرد سودجوء در امر تهیه و توزیع مواد افیونی تیمی از پلیس مبارزه با مواد مخدر این فرماندهی برای بررسی موضوع وارد عمل شد.

فرمانده پلیس شهرستان در رابطه با این خبر به خیام نامه گفت: ماموران دایره اطلاعات و عملیات پلیس مبارزه با یک سری تحقیقات گسترده پلیسی و اطمینان از نگهداری مواد مخدر در منزل این فرد سابقه دار با هماهنگی قضایی وارد عمل شدند.

آقابیگی خاطر نشان کرد: در این عملیات ضمن دستگیری سوداگر مرگ در بازرسی از منزلش مقدار ۹۲۹ گرم مواد مخدر از نوع هروئین به همراه یک قبضه کلت کمری جنگی کشف کردند. سرهنگ آقابیگی با اشاره به معرفی متهم ۴۵ ساله به دادسرا تاکید کرد: پلیس نیشابور آماده تر از هر زمان در کمین هنجار شکنان نشسته است و از مردم در خواست می شود در صورت مشاهده هرگونه موارد مشکوک سریعاً پلیس را با شماره تماس ۱۱۰ در جریان قرار دهند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.