حوادث

سوختگی شدید سه کارگر نیشابوری
یکی از کارگران آسیب دیده فولاد درگذشت
سلامت نیوز: یکی از سه کارگر آسیبدیده مجتمع فولاد خراسان شب گذشته در بیمارستان امام رضا(ع) شهر مشهد درگذشت.
دکتر علی احمدآبادی، جراح بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) مشهد که درگیر درمان این سه کارگر بوده در گفتوگو با خبرگزاری آنا درباره وضعیت جسمانی این کارگران سانحه دیده گفت: سوختگی این افراد شدید بود و به ترتیب شدت مصدومیت ۳۰، ۸۵ و ۹۰ درصد سوختگی داشتند که متاسفانه کارگری که دچار سوختگی ۹۰ درصدی بود شب گذشته (شنبه شب) بر اثر آسیب شدید استنشاقی جان سپرد.
سهشنبه شب هفته گذشته ماده مذاب در واحد ریختهگری مجتمع فولاد خراسان به روی سه کارگر ریخت و آنها را دچار سوختگی شدید کرد.
او از نوع مادهای که باعث این سوختگی شده ابراز بیاطلاعی کرد و گفت: این سوختگیها به خاطر تماس با مواد مذاب با درجه حرارت بالا روی داده است اما درباره نوع ماده مذاب، کارشناسان باید نظر بدهند.
دکتر احمدآبادی درباره دو مصدوم دیگر این حادثه گفت: مصدومی که سوختگی ۸۵ درصد دارد در بخش آی سی یو تحت نظارت قرار دارد و کارگر مصدوم دیگر هم که وضعیت بهتری دارد در بخش سوختگی بستری است. در حال حاضر همکاران ما در بخشهای گوناگون در تلاش برای بهبود وضعیت این دو مصدوم هستند.
از سوی دیگر گفته می شود که جمعی از کارگران مجتمع فولاد خراسان در نامهای به دادستان شهر نیشابور از او خواستهاند که درباره حوادث کار در این شهر تنها به گزارش کارفرمایان اکتفا نکند و خود به عنوان مدعیالعموم به طور مستقیم وارد بررسی این حوادث شود.
در این نامه با اشاره به مرگ کارگر نمونه امسال که چند روز پیش به خاطر یک حادثه کار در یکی از شهرکهای صنعتی اطراف شهر نیشابور روی داده است، از نبود امکانات پزشکی مورد نیاز برای درمان سریع مصدومان این شهر و اعزام آنها به شهر مشهد گلایه کردهاند.
کارخانه فولاد خراسان یکی از قطبهای اصلی فولاد کشور است که در حدود ۵ هزار نفر در آن مشغول به کار هستند.
نوزاد ۶۰۰ گرمی نیشابوری از بیمارستان مرخص شد
به گزارش روابط عمومی بیمارستان حکیم، مسئول بخش نوزادان از تولد نوزادی ۶۰۰ گرمی در این بیمارستان خبر داد.
مسئول بخش نوزادان و NICU بیمارستان حکیم گفت: حدوداً یک ماه قبل مادر بارداری با حاملگی اول، با علایم زایمان به زایشگاه بیمارستان حکیم مراجعه نمود. با اقدامات زایمانی مناسب این مادر وضع حمل نمود و نوزاد ۶۰۰ گرمی وی به دنیا امد .
حافظی در ادامه افزود : پس از یکماه این نوزاد با وزن حدوداً ۹۰۰ گرم و با حال عمومی خوب از بیمارستان مرخص گردید.
زحمات و تلاش پرسنل بخش نوزادان و NICU در مراقبت از این نوزاد قابل قدردانی عنوان شده است.
آوار یکمنزل مسکونی دردست تعمیر یک مصدوم برجای گذاشت
یک ساختمان بامصالح آجر و آهن در خیابان شهید فهمیده در هنگام تعمیرات بر روی کارگران در حال کار خراب شد.
با اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتشنشانی نیشابور ۳ تیم از آتشنشانان و نجات گران سازمان به محل اعزام شدند. در این حادثه ۳ کارگردر داخل ساختمان مشغول کار بودهاند که به علت قرار گرفتن آهنها بر روی یک دیوار ده سانتیمتری این دیوار فروریخته و سقف نیز خرابشده بود. دو نفر از کار گران به سمت بیرون فرار کرده بودند که آسیب سطحی و جزئی به آنها واردشده بود ولی یکی از کار گران در زیر آوار مانده بود که بلافاصله نیروهای آتشنشانی وی را رها ساختند. با رسیدن آمبولانس اورژانس ۱۱۵ مصدوم برای درمان به بیمارستان انتقال داده شد.
محمدحسن اکبرآبادی معاونت عملیات سازمان که خود از لحظات اول در محل حضور یافته بود در خصوص چگونگی وقوع حادثه گفت: «دراین ساختمان بههیچعنوان مسائل اولیه ساختوساز رعایت نشده و در زمان تعمیر نیز هیچگونه از مسائل ایمنی ازجمله تجهیزات ایمنی برای کارگران استفادهنشده بود که متأسفانه رعایت نکردن این اصول موجب بروز حادثه شده بود.»
اکبرآبادی در ادامه به شهروندان توصیه نمود که در زمان تعمیرات ساختمان حتماً با مهندسین و کارشناسان ساختمان مشورت نمایند و استفاده از تجهیزات حفاظت فردی را برای کارگران جدی بگیرند.
اهدای عضو بانوی نیشابوری، لبخند زندگی را بر لبان چهار بیمار نشاند
بانوی نیشابوری ربابه محمد آبادی که در حادثه دلخراش رانندگی در جاده سبزوار به نیشابور دچار مرگ مغزی شده بود، پس از یک هفته به سر بردن در کما، با رضایت و ایثارگری بازماندگان جهت اهدای اعضا به مشهد منتقل گردید و موجب نجات و ادامه زندگی چهار بیمار نیازمند به عضو شد.
کلیه های زنده یاد ربابه محمد آبادی به آقای ۲۸ ساله ساکن تربت جام و آقای ۳۵ ساله ساکن مشهد که سالها از نارسایی کلیه رنج میبردند و با دیالیز تحت درمان بودند به صورت رایگان اهدا و پیوند شد.
وی خاطر نشان کرد: کبد این مرحومه نیز در بیمارستان منتصریه به آقای ۴۵ ساله ساکن مشهد اهداء و پیوند شد.
همچنین قسمتی از پوست زنده یاد ربابه محمد آبادی به بخش سوختگی بیمارستان امام رضا (ع) جهت پیوند ارسال شد.
گفتنی است: سه تن دیگر از بستگان این بانو در آن حادثه جان خود را از دست داده، اما به لطف پروردگار فرزند کوچکشان سالم مانده است.
هفته نامه خیام نامه این اقدام فداکارانه خانواده محمد آبادی را ارج نهاده و صبر و اجر بازماندگان و رحمت الهی را برای آن مرحومان مسئلت دارد.
اعتراف دو سارق به ۱۲فقره سرقت
پلیس شهرستان نیشابور با دستگیری دو سارق حرفهای پرده از ۱۲فقره سرقت برداشت.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت:در پی چندین فقره سرقت دریکی از مناطق شهر نیشابور موضوع در دستور تیمی از مأموران کلانتری ۱۳قدس قرار گرفت.
سرهنگ سید حسن حسینی افزود:مأموران کلانتری پس از بررسی سرقتهاگشتهای هدفمند را در نقاط آسیبپذیرراهاندازی و سرانجام صبح روز گذشته یکی ازتیمهای گشت کلانتری هنگام گشت زنی دو نفر را که با یک میله قصد باز کردن درب منزل را داشتند در عملیاتی ضربتی دستگیر کردند.
متهمان ۱۹ و ۴۱ساله در بازجوییهای به عملآمده در مواجهه با ادله و مستندات پلیسی تاکنون به ۱۲فقره سرقت منزل در همین محدوده اعتراف کردند.
سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: با هماهنگی مقام قضایی متهمان جهت تحقیقات بیشتر در اختیار پلیس آگاهی قرار گرفتند.
کوهنورد ۴۷ساله به ارتفاعات مرگ صعود کرد!
کوهنورد ۴۷ساله براثر سقوط از ارتفاعات «چشمهعلی خرو» از توابع بخش زبرخان جان خود را از دست داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریتهای پلیسی ۱۱۰مبنی بر فوت یکی از اعضای تیم کوهنوردی در ارتفاعات « چشمهعلی خرو» از توابع بخش زبرخان شهرستان نیشابور عوامل انتظامی کلانتری ۱۵ خروین به محل حادثه اعزام شدند.
سرهنگ سید حسن حسینی افزود: با بررسیهایبهعملآمده مشخص شد مردی ۴۷ساله که بهعنوان سرپرست تیم کوهنوردی عازم کوه بوده به دلایل نامعلومی از بالای کوه به داخل دره سقوط و براثر شدت جراحات وارده در دم فوت کرده است.
وی با اشاره به علت وقوع حادثه تصریح کرد: جسد توسط عوامل امدادی به سردخانه منتقل شد.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.