حوادث

پرونده مرگ چهار عضو یک خانواده بسته شد

با تکمیل یافته های علمی پلیس شهرستان نیشابور و دریافت نظریه پزشکی قانونی در مورد قربانیان جنایت خیابان اندیشه، قتل اعضای خانواده توسط پدر ثابت و پرونده مختومه شد.

به گفته فرماندهی انتظامی شهرستان نیشابور در پی وقوع حادثه قتل اعضای خانواده چهار نفره در نخستین روز دی ماه ۹۳ در شهرک اندیشه و کشف یک دست نوشته، تحقیقات جنایی و علمی پلیس که زیر نظر بازپرس ویژه قتل دادگستری شروع شده بود با اثبات فرضیه قتل توسط پدر خانواده و خودکشی خود او، به چایان رسید.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: راز قتل اعضای خانواده در حالی ثابت شد که دست نوشته پدر مبنی بر قتل همسر و فرزندانش توسط پزشکی قانونی ثابت و تحقیقات و آزمایشات این ادعا را ثابت کرد و پرونده این حادثه بسته شد.

ادامه ی سریال قتل های خانوادگی در نیشابور:

پسر ۲۰ساله خواهر جوان ش را کشت و جسد را در چاه انداخت

در پی کشف جسد دختر جوانی از اعماق چاهی در یکی از روستاهای بخش مرکزی نیشابور، برادر ۲۰ساله مقتول به اتهام قتل بازداشت شد.

به گفته فرمانده انتظامی نیشابور، روز شنبه ۴ بهمن ماه با کسب خبری مبنی بر مفقود شدن دختری ۲۲ ساله در یکی از روستاهای بخش مرکزی شهرستان پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور آگاهی شهرستان قرار گرفت.

اما جست و جو برای یافتن دختر جوان گم شده، به یافتن جسد او و کشف تراژدی دردناک یک قتل خانوادگی دیگر انجامید.

به گفته سرهنگ حسینی ماموران دایره مبارزه با جرائم جنایی آگاهی در تحقیقات گسترده خود به سرنخ هایی دست یافتند و با توجه به پاسخ های ضد و نقیض برادر مقتول به پرسش های ماموران در مورد خواهرش، وی را بازداشت و به آگاهی شهرستان منتقل کردند.

حسینی افزود: متهم ۲۰ ساله در بازجویی های فنی پلیسی در مقابل ادله و شواهد لب به اعتراف گشود و بیان داشت به علت اختلافاتی که با خواهرم داشتم با وی درگیر شدم و پس از خفه کردن وی، جنازه اش را در چاهی در اطراف یکی از روستاهای نیشابور انداختم.

وی خاطرنشان کرد: به دنبال اعترافات متهم با راهنمایی وی و با حضور بازپرس ویژه قتل و پزشکی قانونی، ماموران آتش نشانی جسد را از داخل چاه خارج و به سردخانه انتقال یافت.

در این رابطه پرونده تشکیل و متهم جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی شد.

سوء استفاده از خانم های جوان؛ ازدواجی در کار نبود!

دستگیری زورگیر جوانی که وعده ی ازدواج می داد!

با تلاش پلیس آگاهی شهرستان نیشابور فردی که با وعده ازدواج به شهروندان آنان را اغفال و در فرصتی مناسب از آن ها زورگیری می کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر زورگیری از یک خانم جوان در یکی از مناطق شهر نیشابور موضوع به صورت ویژه در دستور کار تیمی از ماموران دایره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی این فرماندهی قرار گرفت.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: در بررسی اظهارات مالباخته مشخص شد که جوانی موتورسوار پس از اغفال وی با وعده دروغ ازدواج و جلب اعتماد، با تماس تلفنی او را به یکی از مناطق خلوت حاشیه شهر کشانده و در فرصت مناسب اقدام به زورگیری وجه نقد و اشیاء گران بهایش کرده است.

وی تصریح کرد: ماموران در ادامه با اطلاعات بدست آمده از شاکی پرونده و استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار متهم را که فردی سابقه دار بود شناسایی و پس از یک سری کار اطلاعاتی و شناسایی مخفیگاه ش با هماهنگی مقام قضایی در یک اقدام غافلگیرانه او را دستگیر کردند.

سرهنگ حسینی خاطرنشان کرد: متهم ۲۴ ساله در مواجهه با فرد مالباخته و مستندات موجود به ۲ فقره زورگیری از خانم های جوان با اغفال و وعده ازدواج به آن ها اعتراف کرد که با راهنمایی او طلاجات مسروقه شامل دستبند، انگشتر و دو دستگاه گوشی تلفن همراه به ارزش تقریبی ۸۰ میلیون ریال از مخفیگاهش کشف و تحویل مالباختگان شد.

وی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا خطاب به شهروندان گفت: اعتماد نابجا سرآغاز بسیاری از جرائم در جامعه می باشد و همه اغفالگران ابتدا از طریق وعده های دروغین وارد عمل می شوند و سپس به اقدامات مجرمانه خود عمل می کنند لذا شهروندان می بایست در فراهم کردن امنیت، پلیس را یاری و با عمل به هشدارهای پلیس خطرات متوجه خود را از بین برده و حلاوت آرامش رادر کام خود ماندگار کنند.

زندان پایان راه دو زورگیر خشن خیابانی

دو زورگیر خشن شهرستان نیشابور توسط پلیس این فرماندهی دستگیر شدند.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر چند مورد زورگیری خشن در مناطق تفریحی نیشابور بررسی موضوع در دستور کار ماموران دایره مبارزه با جرائم خشن پلیس آگاهی قرار رگفت.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: ماموران با توجه به گزارش های رسیده و رصد تخصصی حوزه جرم متهمان را شناسایی و با استقرار تیم های گشتی در جاده باغرود و صومعه به سارقی سابقه دار مشکوک شده و وی را دستگیر کردند.

وی گفت در بازجویی های تخصصی پلیس، زورگیر ۳۰ ساله به هفت فقره سرقت با تهدید سلاح سرد و با هم دستی یک نفر دیگر اعتراف کرد و در این رابطه در اقدامی ضربتی هم دست ۳۳ ساله متهم نیز دستگیر شد.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اشاره به کشف تعدادی گوشی تلفت همراه، مدارک شناسایی و سلاح سرد از مخفیگاه سارقان تصریح کرد: متهمان برای سیر مراحل قانونی به دادسرا اعزام شدند.

تصادف کامیون و تریلرموجب آتش سوزی شد

تصادف یک دستگاه کامیون ده چرخ با یک دستگاه تریلر در محورجاده قدیم قوچان تقاطعروستای عبدالله گیو موجب آتش گرفتن دو خودرو شد .

این حادثه زمانی رخداد که تریلر در حال دور زدن بود و راننده کامیون ده چرخ که در مسیر جاده در حال حرکت بود نتوانست خودرو را کنترل نماید و برخوردکامیون به وسط تریلر موجب آتش گرفتن باک گازوئیل تریلر و سرایت به دو کامیون شد . با اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی ابتدا ستاد فرماندهی آتشنشانی چکنه را به محل اعزام نمود و سپسبا توجه به کمبود امکانات و نیرو در این شهر آتشنشانی فیروزه و ایستگاه یک آتشنشانی نیشابور نیز به محل اعزام شدند .

زمانی که آتشنشانان نیشابور به محل رسیدند کابین جلو کامیون و تریلر در حال سوختن بود و آتشنشانی چکنه نیز برای آبگیری مجدد محل را ترک کرده بود. بلافاصله نیروهای عملیاتی با استفاده از کف آتشنشانی آتش باک را خاموش کرده و پس از مهار آتش آن را به طور کامل خاموش نمودند .

دراین حادثه کسی آسیب ندیده بود و راننده ها خود از داخل خودرو خارج شده بودند ولی کابین جلو هر دو خودرو وقسمت موتور در آتش سوخت و ۱۰ حلقه لاستیک از دو خودرو نیز در آتش سوخت .

گفتنی است که بعد مسافت ۷۰ کیلومتری و جاده پر پیچ خم موجب شد که نیروهای کمکی از نیشابور بعد از یک ساعت به محل برسند .

نجات نگهبان از درون چاله آسانسور

دزدان نگهبان ساختمان در حال ساخت را به درون چاله آسانسور انداختند .

نگهبان با شنیدن صدای دزدان برای بررسی بیرون آمده بود که دو نفر دزد با حمله به او، وی را به درون چاله آسانسو رانداختند و خودگریختند. نگهبان باتماس باسامانه ۱۲۵ از نجاتگران آتشنشان درخواست کمک نمود.

بلافاصله یک تیم از نجاتگران ایستگاهی که به محل اعزام شدند و نگهبان را که از ارتفاع ۲ متری به درون چاله پرتاب شده بود خارج ساختند . این مرد ۳۰ ساله در اثر سقوط دچار کوفتگی شده بود. که پس از بررسی وضعیت وی توسط امدادگران اورژانس برای درمان به بیمارستان انتقال یافت .

نیروی انتظامی از کلانتری ۱۳ قدس نیز با حضور در محل و تشکیل پرونده جستجوی دزدها را در دستور کار قرار داد .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.