حوادث

گرما، تعداد مارها و آتش سوزی را افزایش داد

مدیر آتش نشانی نیشابور می گوید: آتش سوزی و حوادث در ۴ ماه اول امسال نسبت به سال گذشته افزایش ۳۰ درصدی داشته است.

حسینی با بیان این که امسال ۶۷۰ مورد آتش سوزی و حادثه منجر به ۱۲۵ اعلام شده گفت: این تعداد نسبت به سال قبل ۱۸۵ مورد افزایش داشت که ۳۷۳ مورد آن ها عملیات خاموش کردن آتش و ۲۸۶ مورد نیز عملیات نجات بود.  در سال قبل این ارقام به ترتیب ۲۹۴ و ۱۹۱ مورد بوده است.

حسینی مهمترین عامل  افزایش آمار حوادث را گرمای هوا دانست که موجب شده است  آتش سوزی علف های هرز افزایش یابد و همچنین در بحث عملیات نجات نیز بیشترین افزایش مربوط به وجود مار بود که از ۳۱ مورد در سال ۹۵ به ۶۷ مورد در سال ۹۶ رسیده است.

وی افزود: با این وجود در سایر آتش سوزی ها و حوادث افزایش چشمگیری نداشته ایم و حتی توانسته ایم با وجود آتش سوزی های زیاد علف های خشک، آمار آتش سوزی مزارع را با مهار به موقع کاهش دهیم و در حریق کارگاه ها و کارخانه ها نیز کاهش داشته ایم.

وی همچنین از افزایش تعداد آتش سوزی های خودرو خبر داد و از رانندگان خواست نسبت به قرار دادن خاموش کننده دستی در داخل خودرو و برطرف نمودن نقص فنی سیم مهمانان عروس و داماد در مجلس عروسی به جان هم افتادند و دو نفر را راهی بیمارستان کردند.

میهمانان خشمگین در عروسی شمشیر کشیدند!

آن گونه که از پایگاه خبری پلیس نقل شده است، در واپسین شب تیرماه در روستای ابوسعدی نیشابور ۲۰ تن از مهمانان عروس و داماد در میانه  مجلس عروسی اختلافات قبلی شان را زنده کردند و با عجز از کنترل خشم خود، درگیری لفظی را به زد و خورد فیزیکی ارتقا دادند و با قمه و سایر سلاح های سرد یکدیگر را مورد حمله قرار دادند.

دیگر مهمانان که وحشت زده  در صحنه زد و خورد گرفتار شده بودند، وقتی وساطت چند نفر را  برای ختم غائله بی ثمر یافتند  از پلیس درخواست کمک کردند.

در پی حضور پلیس، این ضیافت به خون کشیده شده در حالی خاتمه یافت که صحنه «آخر شب عروسی» دستبند زدن به چند تن از عاملان و انتقال آن ها به بازداشتگاه بود و انتقال دو نفر مصدوم به بیمارستان!کشی. و شیلنگ های بنزین اقدام نمایند

 

اهدای اعضای بدن مرد ۵۳ ساله

اعضای بدن زنده یاد موسی نوروزی که دربیمارستان حکیم بستری و دچار مرگ مغزی شده بود، به بیماران نیازمند پیوند شد.

معاون درمان علوم پزشکی نیشابور در این باره گفت: پس از تائید مرگ مغزی این بیمار با خانواده اش در خصوص اهدای عضو صحبت شد و خانواده زنده یاد نسبت به اهدای عضو موافقت نموده و کبد ، دو کلیه  و دو قرنیه این بیمار به ۵ بیمار نیازمند که از نارسایی عضو رنج می بردند، اهدا گردید.

دکتر محمودرضا جمشیدی ضمن ابراز همدردی با این خانواده از نیک اندیشی ایشان در اهدای اعضای پیکر عزیزشان به بیماران نیازمند قدر دانی کرد و افزود: این صد و هفتمین موردی است که از ابتدای شروع برنامه پیوند در استان از نیشابور اعزام شده و دومین مورد مرگ مغزی و اهدای عضو در سال ۱۳۹۶ بود.

 

ماجرای مرگ دختر ۲۴ ساله در بیمارستان نیشابور

 شایعه تا واقعیت

چنر روز قبل در فضای مجازی تصویر دلخراشی از یک زن روی تخت بیمارستان منتشر شده و در توضیح آن گفته شده بود که این زن جوان بر اثر تزریق داروی چینی دچار عفونت بافت های بدن شده و جان باخته است.

این در حالی است که مدیرکل دفتر ارزیابی و کنترل کالاهای سلامت وزارت بهداشت با تکذیب مرگ این زن جوان به علت تزریق دگزامتازون و متوکاربامول وارداتی از چین تاکید کرد: اصولا برای واردات دارو از چین مجوزی صادر نشده است.

به گزارش بهداشت نیوز، دکتر مهرناز خیراندیش مدیرکل دفتر ارزیابی و کنترل تجویز و مصرف کالاهای سلامت سازمان غذا و دارو در تشریح علت مرگ بیماری که در فضای مجازی با عنوان تزریق متوکاربامول  وارداتی از چین انتشار یافته بود  به گفت: تصویرمربوط به خانم جوانى است که حدود۳ یا ۴ماه پیش و پس از آنکه دچارفاشئیت نکروزان یا به تعبیر همه فهم تر عفونت نسج نرم  شده بود، متاسفانه فوت کرد و درگذشت آن مرحومه هیچ ارتباطی  با تزریق آمپول دگزامتازون و متوکاربامول، آن هم از نوع چینی نداشته است.

خیراندیش با تاکید بر این که اصولا برای واردات واردات دارو از چین  مجوزی صادر نشده، اظهار داشت: علت بیماری آن فرد، ایجادعفونت گسترده تشخیص داده شده و معاون درمان علوم پزشکی نیشابور در همان زمان نسبت به تشریح  موضوع اقدام نموده بود.

این مقام مسئول در سازمان  غذا و دارو عنوان کرد: همکاران ما در مرکز ثبت و بررسی عوارض ناخواسته داروها، گزارش دانشگاه، بیمارستان و حتى پزشک معالج را مورد مطالعه قرار داده  و پس از بررسی های دقیق کارشناسی با قطعیت اعلام کردند که تزریق آمپول دگزامتازون ومتوکاربامول  کوچک ترین دخالتی در این اتفاق نداشته است.

در همان زمان معاون درمان علوم پزشکی نیشابور است تایید کرده بود که خانمی ۲۴ ساله با شکایت از دردکمر و پا به یک درمانگاه خصوصی سطح شهر مراجعه کرده و پس از دریافت سرم نرمال سالین و آمپول متوکاربامول داخل سرم ترخیص شده بود.

دکتر محمودرضا جمشیدی افزود: بیمار با توجه به عدم بهبود درد، صبح روز بعد به متخصص اعصاب داخلی و عفونی بخش خصوصی مراجعه کرده که با تشخیص آبسه های متعدد ناحیه ران و باسن در ساعت ۱۰:۳۰ صبح ۱۶اسفند ۹۵ به بیمارستان ارجاع می شود. در بیمارستان اقدامات تشخیصی و درمانی در اولین فرصت ممکن انجام شده و بیمار باتشخیص فاشئیت نکروزان (عفونت نسج نرم) ساعت ۱۲:۰۰ به اتاق عمل انتقال می یابد و تحت عمل سنگین دو ساعته توسط جراح قرار می گیرد. بیمار پس از عمل به بخش ICU منتقل شد، اما متاسفانه به علت سیر بسیار حاد بیماری با افت فشار خون شدید و در تابلوی شوک عفونی فوت می کند.

به گفته جمشیدی، بر اساس شرح حال همراهان بیمار، وی سابقه تزریق عضلانی در این دوره درمان در ناحیه مذکور را نداشته است.

دستگیری «حاجی پوت»

کشف بیش از ۴ کیلو مواد مخدر به همراه یک قبضه اسلحه غیر مجاز، از فردی با ۴۰ سال سن خبری است که شبکه اصلاع رسانی «راه دانا» به نقل از فرمانده بسیج نیشابور منتشر کرده است.

علیاکبر حسینی فرمانده بسیج نیشابور گفته که مامورانی که از آن ها به عنوان «سربازان گمنام امام زمان» یاد کرده است،  با رصد و گزارشهای دریافتی فردی را در حال توزیع مواد مخدر در منزل ش دستگیر کرده اند.

حسینی گفت: فرد مذکور معروف به حاجی پوت از توزیعکنندگان اصلی مواد مخدر در سطح شهرستان بوده و قبلاً نیز به دلیل توزیع مواد مخدر دستگیرشده بود.

 آن گونه که «راه دانا» از «عطار نیوز نقل کرده، به گفته فرمانده بسیج، این فرد۴۰ ساله توزیع مواد مخدر را در منزل خود انجام میداده و هنگام دستگیری و در طی بازرسی از منزل وی، چهار ونیم کیلوگرم مواد مخدر به همراه یک قبضه اسلحه شکاری کشف و ضبط شده است.

این مقام نظامی از شهروندان هر مورد مشکوکی را سریعاً به شماره۱۱۴ستاد خبری سپاه اطلاع دهند.

 

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.