حوادث نیشابور

پیدا شدن جسد مقتول از درون چاه با اعتراف قاتل

جسد مردی ۴۰ ساله پس از اعتراف قاتل از درون چاهی در نیشابور کشف شد .

با تماس پلیس ۱۱۰ با سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی در خصوص یک پرونده قتل مربوط به پلیس آگاهی مشهد و اعتراف قاتل مبنی بر انداختن جسد مقتول به درون چاهی در نزدیکی روستای بکاول دو تیم از نجاتگران آتش نشان به محل اعزام شدند .

پس از بررسی موقعیت حادثه یکی از نجاتگران با استفاده ازطناب و ابزارنجات در ارتفاع به درون این چاه ۲۰ متری فرود رفته و جسد مقتول را بیرون آورد .

خلع سلاح شکارچیان قوچ وحشی درنیشابور

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، در نیمه شب ولادت با سعادت حضرت علی (ع)،ماموران یگان حفاظت نیشابور، پس از تعقیب وگریز طولانی موفق شدند متخلفین شکار و صیدی که اقدام به شکار غیر مجاز ۲ راس قوچ وحشی نموده بودند دستگیر نمایند .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور گفت : پس از کمین مامورین حفاظت پناهگاه حیات وحش حیدری در مسیر خودرو متخلفین ؛ شکارچیان متواری و پس از تعقیب و گریز ۴ نفرفرد متخلف دستگیر و از ناحیه این متجاوزین به حریم محیط زیست ۳ قبضه سلاح شامل یک قبضه اسلحه گلوله زنی ۲۷۰ ؛ یک قبضه اسلحه گلوله زنی۵ تیر روسی ویک قبضه اسلحه ساچمه زنی تک لول به همراه ۶ تیر فشنگ گلوله زنی سلاح ۲۷۰ ؛ ۷تیر فشنگ سلاح ۵ تیر روسی ؛ ۴ عدد دوربین چشمی ؛ یک قبضه چاقو ؛ یک عدد تبر و اجزای ۲ راس قوچ وحشی کشف شدو متخلفین به پاسگاه انتظامی کلاته محمد جان منتقل شدند.

وی همچنین ادامه داد: پس از انجام بازجویی اولیه و هماهنگی با دادستان شهرستان با توجه به اعتراف متهمین مبنی بر همکاری یکی از ساکنین روستای حاشیه پناهگاه حیات وحش حیدری جهت انجام تحقیقات تکمیلی تحویل پلیس آگاهی شهرستان شدند وبا توجه به متواری شدن متهم پنجم با دستور قاضی کشیک دادگستری شهرستان نیشابور؛ متهمین دستگیر شده جهت ادامه تحقیقات و تکمیل پرونده به صورت موقت روانه زندان شدند .

کشف سیصد قطعه بلدرچین از یک خودرو درمحور مشهد نیشابور

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، مامورین یگان حفاظت با همکاری پلیس راه شهرستان نیشابور ، فردی را که با یکدستگاه وانت ۳۰۰ قطعه بلدرچین را جابجا می کرد دستگیر و به مراجع قضایی معرفی نمودند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور در این باره اظهار داشت : جهت این متخلف پرونده تشکیل و با رای قاضی پرونده متخاطی مجبور به تحویل بلدرچین ها به حفاظت محیط زیست طرقبه شاندیز گردید.

محمد مهدی نوربخش همچنین ادامه داد: پس از گشت وکنترل تعدادی از پرنده فروشی های سطح شهرنیشابور توسط یگان حفاظت محیط زیست این شهرستان با پرنده فروش متخلفی که اقدام به نگهداری و خرید و فروش ۸ قطعه چکاوک ؛ ۲ قطعه مینا و ۲ قطعه طوطی نموده بود برخورد قضایی گردید .

وی افزود: این فرد متخلف به استناد ماده ۲ و ۳۱ آئین نامه اجرایی شکار و صید مبنی بر ممنوعیت خرید و فروش و نگهداری حیوانات و پرندگان وحشی و ماده ۱۰ قانون شکار و صید( مصوب ۱۶/۳/۴۶ با اصلاحات مصوب ۳۰/۱/۵۳ و۲۵/۹/ ۷۵ ) و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شد.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.