حوادث نیشابور

خواب بلای جان راننده کامیون شد!

خواب آلودگی راننده کامیون در ده کیلومتری نیشابور در جاده سبزوار موجب خروج کامیون از جاده و برخورد با تیر چراغ برق شد .

به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی نیشابور شدت برخورد به قدری بود که دو تیر چراغ برق از جا کنده شده و کامیون نیز واژگون شده بود . با اعلام این حادثه به سامانه ۱۲۵ ستاد فرماندهی آتش نشانی نیشابور دو تیم از نجاتگران و آتش نشانان به محل اعزام شدند .

در این حادثه راننده کامیون به علت فشار آوردن فرمان به گردنش فوت کرده بود و راننده کمکی نیز از ناحیه سر و صورت مصدوم شده بود که آتش نشانان اقدام به خارج کردن آنها از بین آهن پاره های کامیون نمودند . توجه داشته باشید که حتی کیلومتر های آخر جاده را نیز نمی توانید با خواب آلودگی به پایان برسانید .

دستگیری سارق حرفه ای مغازه های نیشابور با ۶ فقره سرقت

پلیس آگاهی شهرستان نیشابور با دستگیری سارق حرفه ای مغازه ها پرده از شش فقره سرقت برداشت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی چند فقره سرقت از مغازه های هسته مرکزی شهر نیشابور دستگیری سارق در دستور کار تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی قرارگرفت. سرهنگ سید حسن حسینی افزود: ماموران دایره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی با بررسی سرقت های صورت گرفته و سرنخ های بجا مانده تحقیقات گسترده ای را در این خصوص شروع کردند.

پس از یک سری تحقیقات پلیسی سرانجام با استفاده از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار متهم را شناسایی و با هماهنگی مقام قضایی او را در اقدامی غافلگیرانه دستگیر کردند.

وی خاطرنشان کرد: متهم ۲۷ ساله در بازجویی های علمی به شش فقره سرقت از مغازه های خواربار فروشی در هسته مرکزی اعتراف و اظهار داشت مغازه هایی فاقد تحقیقات ایمنی را روزها شناسایی و شبانه با ورود به داخل مغازه ها وجوهات نقد داخل دخل را دستبرد می زدم.

سرهنگ حسینی با اشاره به معرفی متهم به دادسرا جهت پیشگیری از سرقت مغازه ها به واحدهای صنفی توصیه هایی را به شرح ذیل ارائه کرد:

ـ هنگام ساخت و ساز، خرید یا اجاره محل کسب، به استحکام و ایمنی ساختمان به اندازه زیبایی آن اهمیت دهید.

ـ برای قابل رویت بودن داخل مغازه خود از کرکره مشبک استفاده کنید و شب ها نیز چراغی را داخل مغازه روشن بگذارید.

ـ برای ایمنی بیشتر از تجهیزاتی مانند: دزدگیر، دوربین های مدار بسته، درهای ضد سرقت و.. استفاده کنید.

ـ به دلیل پایین بودن ضریب ایمنی قفل های معمولی، از قفل های سوئیچی، ضد برش و قفل هایی که ضریب ایمنی بالایی دارند استفاده کنید. یکی از قفل ها را بالاتر از سطح زمین و روی کرکره نصب کنید.

زورگیر حرفه ای؛ در پوشش چوپان!!

سارقی که در پوشش چوپان به اتفاق همدستش از مردم زورگیری می کرد توسط پلیس شهرستان نیشابور شناسایی شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: در پی یک فقره سرقت به عنف در یکی از راه های فرعی روستای صومعه به مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ بلافاصله ماموران کلانتری ۱۳ برای بررسی موضوع به محل اعزام شدند.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: با حضور ماموران در محل فردی سراسیمه به تیم گشت مراجعه و اظهار داشت به اتفاق دوستم با خودرو شخصی در حال تردد بودم که یک نفر چوپان درخواست کمک کرد و ما هم برای کمک به او خودرو را متوقف کردیم.

به محض توقف خودرو بلافاصله فردی که خود را چوپان معرفی و درخواست کمک داشت با کمک فردی دیگر با تهدید چاقو بیش از یم میلیون ریال وجه نقد و گوشی تلفن همراه را سرقت و از محل متواری شدند.

وی تصریح کرد: پس از بررسی اظهارات مالباخته با توجه به حساسیت موضوع پرونده پلیس آگاهی ارجاع شد.

سرهنگ حسینی بیان داشت: ماموران دایره مبارزه با جرائم جنایی با بررسی دقیق پرونده و با استفاده از چهره نگاری متهمان تحقیقات گشترده ای را در این خصوص شروع کردند.

پس از یک هفته تحقیقات میدانی ردپای سارقان را در یکی از روستاهای بخش مرکزی پیدا و با هماهنگی مقام قضایی متهمان را در یک اقدام ضربتی دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور خاطرنشان کرد: تحقیقات از متهمان ۲۴ و ۲۵ ساله با هماهنگی مقام برای کشف سایر سرقت های احتمالی ادامه دارد.

دستبرد ۴۰ میلیارد ریالی به بنگاه های املاک و خودرو

سارق ۴۰ میلیارد ریال از بنگاه ها، املاک و خودرو در شهرستان نیشابور شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور با اعلام این خبر گفت: در پی چند فقره سرقت از دفاتر مشاوره املاک و نمایشگاه های خودرو در یکی از مناطق شهر نیشابور موضوع در دستور کار تیمی از مأموران کلانتری ۱۱ قرار گرفت.

سرهنگ سید حسن حسینی افزود: مأموران کلانتری طالقانی با بررسی سرقت ها دریافتند که سارق پس از ورود به بنگاه ها ضمن تخریب گاو صندوق ها، وجوهات نقد و اوراق بهادار به ارزش ۴۰ میلیارد ریال سرقت کرده است و در مواردی مغازه ها را به آتش کشیده است.

مأموران دایره تجسس کلانتری پس از یک سری تحقیقات میدانی با استفاده از سرنخ های بجامانده سارق را شناسایی و او را هنگام فروش تعدادی قولنامه سفید و چند فقره چک سفید امضاء با هماهنگی مقام قضایی دستگیر کردند.

متهم ۴۲ ساله پس از انتقال به مقر انتظامی در مواجهه با مستندات و ادله بدست آمده راهی جز بیان حقیقت نداشت و تا کنون به شش فقره سرقت از دفاتر مشاوره املاک و بنگاه های خرید و فروش خودرو فاقد تجهیزات ایمنی و هشدار دهنده اعتراف کرده است.

وی تصریح کرد: در بازرسی از مخفیگاه این سارق حرفه ای بیش از ۱۵۰ فقره چک و تعدادی اسناد و قولنامه های ملکی و خودرو ، لب تاپ و … کشف شده است.

سرهنگ حسینی با تشکر از تلاش همکاران خود در کلانتری ۱۱ طالقانی در پیگیری ضربتی این پرونده از مالکان این گونه صنوف که حساسیت شغلی بیشتری دارند خواست با نصب دوربین های مداربسته و سیستم های کنترلی و هوشمند پلیس را در تأمین امنیت و پیشگیری از سرقت یاری کنند.

مرگ راکب موتورسیکلت در برخورد با پراید

بر اثر برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با یک دستگاه پراید در شهرستان نیشابور راکب موتوسوار جان باخت.

به گزارش پایگاه خبری پلیس، جانشین فرمانده انتظامی شهرستان نیشابور در تشریح این خبر گفت: روز گذشته با دریافت خبری مبنی بر حادثه رانندگی در محور جاده سبزوار ـ نیشابور ماموران کلانتری ۱۲ جمهوری به اتفاق کارشناس پلیس راه جهت بررسی موضوع به محل اعلامی اعزام شدند.

سرهنگ حسن ناگهانی افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند یک دستگاه پراید به رانندگی فردی به نام محمد با یک دستگاه موتورسیکلت به راکبی فردی به نام ابوالفضل ۵۷ ساله به شدت برخورد کرده است.

در این سانحه راکب موتورسیکلت به علت شدت جراحات وارده در دم فوت و با کمک نیروهای امدادی به سردخانه منتقل شد.

کارشناس پلیس راه علت اصلی حادثه را عدم عدم رعایت حق تقدم توسط موتورسیکلت و نداشتن کلاه ایمنی از سوی وی اعلام کرد.

نجات جان مصدوم۲۲ساله با تلاش پرسنل حکیم

رئیس بیمارستان حکیم از نجات جان مصدوم۲۲ساله ای باتلاش پرسنل اورژانس بیمارستا ن حکیم خبرداد

رئیس بیمارستان حکیم در گفتگو با خبرنگار وبدا گفت : جوانی ۲۲ ساله به علت مسمومیت با قرص به این مرکز انتقال داده شد که در حضور خانم دکتر سالاری فورا عملیات CPR توسط پرسنل اورژانس شروع شد و با تلاشهای زیاد بیمار برگشت .

دکتر نوری ادامه داد : درحال حاضر بیمار پس از گذشت ۴۸ ساعت و با هوشیاری کامل جهت ادامه درمان به مراکز درمانی مشهد اعزام شده است .

وی در ادامه افزود: بر طبق آمارهای موجود در سال ۹۳ پرسنل اورژانس بیمارستان حکیم تعداد ۹۵ مورد CPR موفق داشته است که در اینجا از زحمات این عزیزان قدر دانی می کنیم .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.