حوادث نیشابور

آتش در گلستان

آتش سوزی در یک گل فروشی واقع در خیابان فردوسی شمالی نیشابور منجر به وروود خسارت سنگین مالی به اموال این فروشگاه شد.

در پی اعلام آتش سوری در مغازه گل فروشی در خیابان فردوسی شمالی، به سامانه ۱۲۵ آتش نشانی ۲ تیم از آتش نشانان ایستگاه ۴ و ۷ برای خاموش کردن آتش به محل اعزام شدند. آتش نشانان پس از مهار آتش اقدام به جدا سازی و خاموش کردن کامل آتش نمودند. ولی حساسیت گل ها و لوازم داخل این مغازه موجب خسارت بالای آن شد.

به گزارش آتش نشانی نیشابور، عدم وجود سیستم اعلام حریق و بروز حادثه در ساعات اولیه بامداد سبب گسترش آتش سوزی و خسارت فراوان به این گل فروشی شد. علاوه بر گل ها و لوازم داخل مغازه، به سقف و دیوارها نیز در اثر دود و حرارت خسارت وارد شد. علت این آتش سوزی در دست بررسی است .

توجه داشته باشید که نصب سیستم اعلام حریق در واحدهای کسبی در زمان تعطیلی مغازه می تواند تا حد زیادی از افزایش خسارت جلوگیری نماید.

سقوط کودک به درون چاه

بی احتیاطی مقنی و صاحب خانه حادثه آفرید

چاهی که برای فاضلاب در درون پارکینگ و درست مقابل درب خروجی منزل در حال حفر بود، در زمان تعطیلی کارگران بدون درپوش رها شده بود که کودک صاحب خانه هنگام خروج به درون این چاه ۵ متری سقوط کرد.

در پی تماس والدین کودک با سامانه ۱۲۵ آتش نشانی نیشابور یک تیم از نجاتگران ایستگاه ۱ به محل اعزام شدند.

پس از بررسی های اولیه یکی از نجاتگران به داخل چاه رفته و با قرار دادن کلاه ایمنی بر سر کودک، که خوشبختانه هیچ آسیبی به او نرسیده بود، با استفاده از سفره نجات و طناب وی را بالا کشیدند.

آتش نشانی نیشابور به شهروندان توصیه کرد که از حفر نمودن چاه در نزدیکی درها و مسیر های اصلی رفت و آمد خودداری نمایند و هرگز سر چاه را باز نگذارند.

بازداشت صیادان معرکه گیر

تسنیم: متخلفینی که با صید مارها در این شهرستان اقدام به معرکه‌گیری کرده بودند، دستگیر شدند..

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در نیشابور اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت محیط زیست با همکاری ماموران آگاهی شهرستان پس از گشت‌ و کنترل این متخلفان را در محل چهارشنبه‌بازار دستگیر کردند.

محمدمهدی نوربخش با بیان اینکه متخلفان اقدام به زنده‌گیری غیرمجاز یک حلقه مار افعی و تیر مار کرده و معرکه‌ گرفته بودند، عنوان کرد: متخلفان به استناد ماده ۲ و ۳۱ آئین‌نامه اجرایی شکار و ماده ۱۰ قانون شکار و صید و ماده ۶۸۰ قانون مجازات اسلامی ضمن تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی همچنین عنوان کرد: توزیع علوفه برای تامین منابع غذایی وحوش با توجه ریزش نزولات آسمانی در برخی از مناطق شهرستان مانند منطقه حفاظت شده رئیسی توسط ماموران این اداره انجام شد.

نوربخش از کشاوران و همشهریان خواست باقیمانده غلات و مواد غذایی خود را در اختیار پرندگان و وحوش گرسنه قرار دهند.

 

بازداشت شکارچی آهو در نیشابور

مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور طی بازرسی از منزل یک متخلف شکار و صید در روستای عطائیه لاشه کامل یک راس آهو را کشف کردند .

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی، محمد مهدی نوربخش گفت: پس از اخذ نیابت قضایی، مامورین یگان حفاظت محیط زیست شهرستان نیشابور طی بازرسی از منزل یک متخلف شکار و صید در روستای عطائیه لاشه کامل یک راس آهوی نر شامل سر و اجزای حیوان که تازه شکار شده بود را کشف و ضبط کردند .

رئیس اداره حفاظت محیط زیست نیشابور افزود: یکدستگاه دوربین شکاری بهمراه یک قبضه اسلحه تک لول به همراه ۲ فشنگ ساچمه زنی که متعلق به غیر می باشد و ۱۱ فشنگ اسلحه برنو ، ۱۵ عدد پوکه و یک فشنگ اسلحه کلاشینکف ، یک عدد قنداق چوبی ،۵ عدد تیر گلوله زنی از منزل این متخلف کشف و ضبط گردید .

نوربخش ادامه داد: شایان ذکر است به استناد بند ج ماده ۱۰ و بند الف ماده۱۱ وبند الف و ب ماده ۱۲قانون شکار و صید مصوب ( مصوب ۱۶/۳/۴۶ با اصلاحات مصوب ۳۰/۱/۵۳ و۲۵/۹/ ۷۵ ) قانون مجازات اسلامی پرونده ای در این خصوص تشکیل و متخلف به مراجع قضایی معرفی و ضمن توقیف اسلحه و مهمات مکشوفه ،نامبرده در بازداشت به سر می برد .

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.