حمله یک سردار سپاه به اصلاح طلبان و خیام نامه

در جلسه رسمی شورای اداری شهرستان  نیشابور اتفاق افتاد:

حمله یک سردار سپاه به اصلاح طلبان و خیام نامه

فرمانده تیپ زرهی امام رضا(ع) نیشابور در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان در سال۹۲ در اظهاراتی کم سابقه نشریه خیام نامه را به توهین به ارزش ها، تخریب مدیران باقیمانده از دولت احمدی نژاد، سیاه نمایی اقدامات دولت گذشته وترویج فساد متهم کرد و از حضور اصلاح طلبان در فعالیت های انتخابات ریاست جمهوری گذشته و برنامه ریزی آنان برای انتخابات مجلس و خبرگان آینده با عنوان تداوم فعالیت های زالوگونه این جریان نام برد.

به گزارش خبرنگار خیام نامه، سردار قاجاریان ، از سیاست های فرهنگی دولت روحانی نیز به شدت انتقاد کرده و با «حسن علی بقال» خواندن علی جنتی، وزیر فرهنگ و ارشاد دولت حسن روحانی، برگزاری کنسرت موسیقی در شهرستان های مختلف و از جمله نیشابور را توهین به ارزش های اسلامی و انقلاب دانست.

وی با بیان این که در این نشریه کسانی هستند که به گفته او خبیث تر از آنها نمی شناسد، «خیام نامه» را ادامه دهنده خط تخریب دولت قبلی و فرمانداران و ـ به گفته وی ـ نمایندگان اصولگرا و یا سالم فعلی ارزیابی کرد.

سرتیپ دوم پاسدار، محسن قاجاریان، در جلسه شورای اداری شهرستان که در هفته پایانی اسفندماه گذشته در محل سالن شهیدعابد فرمانداری نیشابوربرگزار شد و به موضوع آمادگی ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان و جمع بندی عملکرد ادارات در سال ۹۲ اختصاص داشت، با اشاره به حضور جناح های مختلف در انتخابات ریاست جمهوری گذشته بیان کرد: اصلاح طلبان و این فتنه گران که دیدند در نزد مردم جایگاهی ندارند و کورسویی را هم که برای شان ایجاد شده، دارند از دست می دهند، با یک مانور سیاسی پشت سر آقای روحانی قرار گرفتند و افرادی هم که ادعای اصولگرایی دارند؛ متاسفانه دیدیم که چطور عمل کردند. تا این که به هر حال منتخب مردم مشخص شد و حالا اصلاح طلب ها می خواهند از موفقیت های دولت روحانی استفاده کنند در حالی که روحانی را هم قبول ندارند.

وی در ادامه تحلیل سیاسی خود از فضای کشور افزود: خط مشی ای که الان دارند این است که خاتمی و یک عده از رهبران اینها تصمیم دارند مجلس آینده را به دست بگیرند و از آن بزرگتر: برای انتخابات خبرگان برنامه دارند.

به گفته این فرمانده ارشد سپاه شهرستان، برنامه اصلاح طلبان تخریب نماینده های فعلی است و این که در هر جایی نماینده های «اصولگرا» یا افراد «سالم» روی کار هستند، باید تخریب شوند. (در مورد) فرمانداران و مسئولان دیگر دولت قبلی و موفقیت های دولت قبل سیاه نمایی می کنند و ایجاد جو نارضایتی در جامعه، سیاست این ها است.

فرمانده تیپ زرهی ۲۱امام رضا(ع) ادامه داد: حرکت سخیفی در یکی از این هفته نامه ها شروع شده و به تخریب فرماندار نیشابور می پردازد و عنوان می کند که این آقا فرهنگی نیست و مخالف فرهنگ است و (با انتشار) یکی دو نامه سرگشاده هنرمندان به رییس جمهور و یا جریان شورای شهر فیروزه و… بزرگنمایی مشکلات و کمبودها شروع به سیاه نمایی کردند. اینها از موش های فیروزه هم برای تخریب فرماندار آن شهرستان نگذشتند.

وی با افزود: شما ببینید که از وقتی این آقای «حسن علی بقال» وزیر ارشاد شده در شهرهای مختلف کنسرت های موسیقی برگزار شده و در نیشابور، قوچان، شیروان، سبزوار و بجنورد چنان اقداماتی کردند و چنان افتضاحاتی کردند و حرکت هایی که ترویج بی بندوباری کردند. آیا درست است که در شهر نیشابور با ۲۳۰۰ شهید و با وجود این همه روحانی و با این تاریخ ولایتمداری، در این شهر با این فضای معنوی، درست است که کنسرتی انجام بشود و توهین به همه چیز بشود؟

سردار قاجاریان که همزمان با اوج گرفتن صدایش، انتقادات اش از برگزاری کنسرت را به انتقاد از خیام نامه مرتبط می نمود، ادامه داد: در شب شهادت شهید شوشتری کنسرت برگزار شد و کلاهبرداری کردند و فاتحه خواندند به همه چیز! حالا این هفته نامه چه می گوید؟ این ها کی هستند؟ چرا یک نفر نیامد بگوید: «آقای شورای تامین! آقای سپاهی، که مرض به آن درجه هایی بخورد که گذاشته ای روی شانه ات! این چه اتفاقی بود که افتاد؟» چرا یک نفر به این هفته نامه اعتراض نکرد؟

وی که برای چندمین بار در این جلسه، از فرمانداران بازمانده از دولت پیشین دفاع و از تخریب آنها اظهار نگرانی می نمود، افزود: حالا هم مدام ادامه می دهند، چون خط همان خطی است که «فرماندارها» باید تخریب شوند.

قاجاریان افزود: در این هفته نامه دوسه نفر هستند که من به خبیثی اینها در این شهر نمی شناسم. سابقه توهین شان به شهدا را دارم. کسانی را که خیانت شان در زمان امام مشخص بود، در زمان بنی صدر مشخص بود، در زمان ـ خدا نیامرزد! ـ بازرگان، مشخص بود، عکس آن ها را می اندازند. یکی شان که به خاطر پایین آوردن عکس شهدا در آموزش و پرورش زبرخان پیگیری کردند و توسط ملعون ترین روحانی این شهر پیگیری کرد و مدیر نمونه اعلام شد.

این فرمانده سپاه ضمن اظهارات غیر مستند و خالی از واقعیت دیگری، اتهام کذب دیگری را نیز به خیام نامه نسبت داده و گفت: آن دو تا خبیث دیگرشان را بروید ببینید؛ یکی شان در غائله خرو (اشاره به وقایع مربوط به ارتقای بخش زبرخان در سال ۱۳۸۳) و اعتراضات برای شهرستان شدن، آنجا بود. من هم آنجا بودم و دیدم یک خبرنگاری که برای این ها کار می کند، آنجا پشت ماشینی نشسته گزارش می نویسد، از او مجوز خواستم و او گفت نمی دانستم باید مجوز بگیرم. رفتم دیدم در این نامه اش نوشته بود: «برخورد بسیجیان با مردم با چماق!» در حالی که به وا… اگر یک بسیجی در ماجرای خرو پایش به آنجا رسیده بود! ولی بنای این ها این بود که تخریب کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان اش اضافه کرد: ما مخالف نیستیم که مدیران جابه جا بشوند. جابه جایی استانداران و اینها حق هر دولتی است. طبیعی هم هست. اصولگرا بیاید از آن طرف چپه می کند؛ اصلاح طلب بیاید از این طرف چپه می کند. این ها همه فقط شعار مردم را دارند. این ها نان می خورند از توی شعارهای شان. به ما هم ربطی ندارد. ولی این که تخریب کنیم و این طور برخورد کنیم شایسته نیست.

وی در پایان اظهارات اش از نمایندگان نیشابور خواست که بیش تر پیگیر مسایل مردم باشند ارتباط خود را با مردم نزدیک تر کنند و دنبال مسایل شهرستان باشند و انسجام خود را حفظ کنند. چرا که به گفته او، یک عده خنّاس در کمین هستند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.