حق نیشابور از برنامه های پایتخت معنوی جهان اسلام  فراموش نشود

سیدباقر میرعلمدار

مسؤلین استان و شهرستان  عنایت کنند، نیشابور در فرهنگ، هنر و معنویت خراسان نقش برجسته ای دارد و نباید سهم نیشابور فراموش شود.

امام جمعه و رییس شورای فرهنگ عمومی شهرستان نیشابور اظهارکرد: در سال ۲۰۱۷ میلادی مشهد پایتخت فرهنگی و معنوی جهان اسلام است که برنامه های معنوی، فرهنگی، هنری و اقتصادی و…در نظر گرفته شده و با حضور شخصیت های مختلفی از جهان اسلام این برنامه ها انجام می شود.

یعقوبی افزود: مسؤلین استان و شهرستان توجه کنند که نیشابور در فرهنگ، هنر و معنویت خراسان نقش برجسته ای دارد و نباید سهم نیشابور فراموش شود. باید این مسئله را پیگیری کنند که نیشابور در سالی که مشهد پایتخت معنوی جهان اسلام  است از برکات این توجه جهانی و ملی استفاده کند.

امام جمعه نیشابور خاطرنشان کرد: این حق نیشابور است که  از برنامه های پایتخت معنوی جهان اسلام  بهره مند شود چراکه دارای  شخصیت های بزرگ جهانی و ملی فرهنگی ومعنوی مثل فضل بن شاذان، عطار، خیام و دیگر شخصیت های نام آور را داریم .

وی تصریح کرد:  امیدواریم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی که متولی برگزاری این مراسم است و مسؤلین استان به این پایگاه فرهنگی و تمدن پرشکوه خراسان توجه ویژه داشته باشند.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.