حضور شهردار، مدیران مناطق و معاون مالی شهرداری در صحن علنی شورا ,تحقق ۵۳ درصدی بودجه مصوب

تقاطع باغرود، آماده بهره برداری است

انتقاد از حواله دادن طلبکاران شهرداری به اشخاص بدهکار:

1طلبکاران بیزینس راه انداخته اند!
آزاده مهدیار/
در چهارمین ماه حضور مسلمی در سِمت شهرداری، شورائیان جهت پاسخ به برخی شبهات مالی و عمرانی از وی، مدیران مناطق و معاون امور مالی برای حضور در صحن علنی شورا دعوت کردند و در حالی که صادقی و شریعتمداری پرسش هایی را مطرح کردند، شهردار و مدیران پاسخ هایی ارائه دادند که در پایان از سوی اعضای شورا قانع کننده تشخیص داده شد و  تایید اعضای شورا بر عملکرد شهرداری در این مدت را به همراه داشت.

در ابتدا محمد کاظم صادقی سوالات خود را از شهردار مطرح و از مسلمی در چندین مورد پاسخ خواست. سوالات صادقی از شهردار شامل لزوم ارائه گزارش از سوابق پیمانکاران شهرداری، ارائه لیست پروژه های عمرانی به شورا، ساماندهی ورودی های شهر، جداره سازی خیابان امام، تقاطع امام رضا(ع) بود. این عضو شورا همچنین در مورد شبهه تبعیض در پرداخت مطالبات پیمانکاران از شهردار سوال کرد و توضیح داد: شنیده شده که برخی پیمانکاران با توصیه و رابطه، دریافتی دارند و برخی همچنان طلبکارند و به برخی نیز بیش از مبلغ مقرر داده شده است.

صادقی از پیمانکاری سخن گفت که به جای مبلغ دویست میلیون تومان طلب ش ۴۰۰ میلیون تومان با وی تهاتر انجام شده است.

طلبکاران شهرداری بیزینس راه

 انداخته اند!

در خصوص پرداختی به پیمانکاران، حجت اله شریعتمداری نیز شبهه مشابهی داشت و گفت: شیوه ای در شهرداری باب شده که کارکنان شهرداری در ازای طلب پیمانکاران آنها را به بدهکاران شهرداری ارجاع می دهند و به این ترتیب درصدی بابت ارائه لیست بدهکاران می گیرند و مبلغی نیز از بدهکاران برای تخفیف در بدهی و به این ترتیب بیزینس برای خودشان راه انداخته اند.

شهردار در پاسخ به این اظهارات و در دفاع از عملکرد خود گفت: در تهاترها اعمال درصدی تخفیف به بدهکار طبیعی است، اما مورد خاصی را که گفتید با مستندات ارائه کنید تا بررسی کنیم.

مسلمی از ارائه لیست پروژه های اولویت دار طبق مصوبه شورای شهر خبر داد.  ثمانه سکاکی، رییس شورا، به میان صحبت شهردار وارد شد و گفت: آن گزارش خیلی کلی بود. اما مسلمی ادامه داد: اگر منظورتان جزئیاتی در حد جدول بندی ها است که خیر؛ در آن حد گزارشی ارائه نشده است.

وی در خصوص فاز ۲ تقاطع امام رضا (میدان باغرود) نیز گفت: کار تقریبا تکمیل است و تنها تیرهای چراغ برق و تهیه کابل مانده که تا اواسط هفته آینده این تقاطع آماده افتتاح خواهد شد.

در تکمیل سخنان شهردار، معاون امور مالی شهرداری در گزارشی مبالغ درآمدها و هزینه های شهرداری در تمامی مناطق را برای اعضای شورا قرائت کرد. گزارش قدمیاری شامل ریز مبالغ نقدی و تهاتر بود و بر اساس آن وی از تحقق ۵۳ درصدی بودجه مصوب شورا تا کنون خبر داد. این مطلب با ابراز رضایت و تحسین اعضای شورا روبه رو شد.

وی در خصوص عدم همزمانی پرداخت حقوق کارکنان شرکتی و سایر کارکنان گفت: معمولا هر شرکتی حقوق کارکنان را جهت تضمین کار یک ماه با تاخیر می پردازد و جدا از آن همیشه بیست و هشتم هر ماه حقوق ها واریز شده است. این مطلب با تایید سکاکی همراه بود.

در ادامه صدیق و شریعتی شهرداران مناطق به ارائه گزارش مالی پرداختند و درخواست کردند که در رابطه با بودجه و هزینه های مالی، اختیارات بیش تری داشته باشند.

صدیق، شهردار منطقه ۱ افزود: من درخواست دارم که درصدی از درآمدی که در منطقه تحت مدیریت خودمان به دست می آید در اختیار خودمان گذاشته شود. الان من به عنوان شهردار منطقه اختیار ندارم ده هزار تومان به یک کارگر بدهم که زباله تجمع شده را به صورت فوری جمع آوری کند.

این درخواست وی با موافقت  اعضا مواجه شد و مصوب شد ساز و کار اختصاص بیست درصد از درآمد مناطق به مدیران را تهیه و پس از تصویب، اجرایی شود.

اعضای شورا همچنین نسبت به لایحه شهرداری در رابطه با تمدید تخفیف سی درصدی بدهی ها و نقش این لوایح تشویقی در افزایش درآمد شهرداری سوال کردند.

معاون مالی توضیح داد: در شش ماهه اخیر ۱۹میلیارد تومان درآمد مناطق دوگانه و ۱۴میلیارد تومان درآمد ستاد بوده است و این نشان از تاثیرگذاری این لوایح است. این مورد نیز به تایید  اعضای شورا رسید.

در پایان نشست علنی شورا اعضای شورا از حضور و گزارش های شفاف شهردار و مدیران وی تشکر کردند.

لازم به ذکر است صائب نیا، شاملی و حسینی قاضی غایبین این جلسه شورا بودند که به گفته رئیس شورا درخواست مرخصی داده بودند.

همچنین ریاست کمیسیون عمران که هفته گذشته با شبهه وارد شده از سوی اعضا نسبت به برگزاری انتخابات آن و لحاظ نشدن فاکتور تخصص در انتخاب نهایی، موکول به برگزاری جلسه کمیسیون شده بود، به علت عدم برگزاری جلسه کمیسیون عمران در هفته گذشته، همچنان بلاتکلیف ماند.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.