حسین ا…کرم در مسجد قدس نیشابور: برجام، «جام زهر» است

 

* آقای سید محمد خاتمی رئیس جمهور دوره اصلاحات مسئول تبلیغات بود، یک نامه به امام دادند که مردم انگیزه رفتن به جنگ را ندارند، دولت و تیم اقتصادی آقای موسوی و روغنی و زنجانی نامه دادند که ما دلار نداریم نمی توانیم پشتیبانی کنیم و مهمات تهیه کنیم، حتی گندم و نان مردم را نمی توانیم تامین کنیم، جنگ را تمام کن. 

* هزینه سازش زیاد است و ممکن است منجر به تغییر رژیم به دست خودمان شود نه به دست آمریکایی ها، خودمان از ترس دشمن خودکشی کنیم.

آزاده مهدیار/ حسین ا…کرم در مسجد قدس نیشابور به دعوت بسیج منطقه و هیئت امنای مسجد، طی سخنانی برجام را با «جام زهر» و قطعنامه ۵۹۸ قیاس کرد و برخی مواضع رئیس جمهور را ضد رهبری نامید و از نیاز کشور به «چالش برای دشمن با عقلانیت انقلابی» سخن گفت. این سردار پیشین سپاه که تشکل متبوع ش (انصار حزب ا…)  در دهه ۷۰ خورشیدی به برخوردهای خشونت بار با مخالفان و ایجاد گروه های فشار شناخته می شود، همچنین دخالت سپاه در پروژه های اقتصادی را یک ضرورت دانست.

در این مراسم که روز پنجشنبه، پنج مرداد به مناسبت سالروز عملیات مرصاد و گرامی داشت شهدای ترور برگزار شد، این عضو موسس گروه «انصار حزب ا…» و رئیس شورای هماهنگی  این گروه با بیان سه موضوع اساسی بحث خود، گفت: یکی شهدای ترور، که از ۱۷ هزار شهید ترور در کشور ما بیش از ۷۵ درصد آن از نیروهای مردمی هستند؛ موضوع دیگر عملیات مرصاد است و سومین بحث منافقین است که می توانیم از آن به عنوان «نهروان ایرانی» نام ببریم.

وی در شبیه سازی میان تاریخ صدر اسلام با وقایع انقلاب گفت: از «منافقین خودمان» هم می توانیم به همین شکل نام ببریم چون این ها در بُعد محور دین تحت عنوان «مجاهدین خلق» شکل گرفتند و گرایش های اسلامی داشتند و در دهه ۴۰ وارد مبارزه مسلحانه با رژیم طاغوت شدند، دو تا اتفاق در این ها می افتد که نشان دهنده نفاق است؛ یکی انحراف ایدئولوژیک به سمت مارکسیست و گرایش به سمت لیبرالیسم پس از پیروزی انقلاب.

وی افزود: این نشان دهنده نفاق آنها بود چراکه اعتقاد کاملی به اسلام نداشتند، یک دفعه برای مبارزه به سمت الگوی مارکس می روند و یک بار برای اداره کشور به سمت لیبرالیسم.

وی افزود: وقتی با این ترورها به نتیجه نرسیدند مشهور است که با لباس مبدل از کشور به پاریس فرار کردند، بعد از آن منافقین دوره سوم تحول ایدئولوژیک شان صورت می گیرد و به شکل دشمن جدی و محارب در می آیند و در خدمت صدام جاسوسی می کنند.

وی در فراز دیگری از سخنان خود، پذیرش قطع نامه شورای امنیت و آتش بس با عراق را سازش هزینه بار و به ادعای او تحت تاثیر برنامه ریزی خارجی عنوان کرد و افزود:  این ها برنامه ریزی کردند برای براندازی؛ این بار از بیرون. بعد از قطعنامه ۵۹۸ دشمن احساس کرد ما سست شدیم، البته جام زهری که به امام خورانده شد بر همین اساس است؛ آقای خاتمی مسئول تبلیغات (جنگ) بود، یک نامه به امام دادند که مردم انگیزه رفتن به جنگ را ندارند جنگ را تمام کن! دولت و تیم اقتصادی آقای موسوی و روغنی و زنجانی نامه دادند که ما دلار نداریم نمی توانیم پشتیبانی کنیم و مهمات تهیه کنیم حتی گندم و نان مردم را نمی توانیم تامین کنیم جنگ را تمام کن! امام فرمودند اگر مردم به جبهه نمی آیند من دستور جهاد می دهم، باز گفتند اگر شما مشکل مالی دارید مالیات بگیرید، آن ها گفتند مالیات زیاد گرفتیم، مردم دیگر نمی توانند بپردازند، امام گفتند استقراض کنید، پیش فروش نفت کنید، امام تن نداده بود به جام زهر.

او در ادامه ادعاهای خود درباره تاریخ معاصر افزود: نامه سوم، نامه محسن رضایی است، این ها کسانی هستند که جام زهر به امام خوراندند، ایشان نفر سومی است که در کنار آقای هاشمی جمع بندی کننده جام زهر است. فرمانده سپاه هم به امام می گوید ما نیازمند سلاح های مختلف هستیم و با همین امکانات تا ۵ سال آینده پیروزی نداریم، این نقاط ضعفی که به امام می گویند به گوش دشمن هم رسیده و فکر می کند کشور ما ضعیف شده و باز حمله می کند. به همین خاطر در بیست و نهم تیر سال ۶۷ قطعنامه را اعلام رسمی می کنیم، دشمن متوجه این ضعف می شود و به جای این که قطعنامه ای را که قبلا امضا کرده بپذیرد، حمله مجدد به ایران می کند؛ این هزینه سازش است، چرا سازش می کنیم؟

وی افزود: وقتی که توان ایستادگی نداریم دشمن از این بهره گیری کرده و ما را عقب زده، چیزی که دوباره ما را در جنگ نگه داشت، انگیزه مقاومت و شهادت طلبی بود. چنان چه امام فرمودند اگر می دانستم مردم این طور انگیزه حضور در جبهه را دارند من قطعنامه را نمی پذیرفتم.  بالاخره موفق می شویم دشمن را به عقب برانیم.

این عضو انصار حزب ا… از این بخش از سخنان ش چنین نتیجه گرفت که با مقاومت بر دشمن غلبه کردیم نه با سازش.

ا…کرم در ادامه بیان کرد: نتیجه گیری من مقایسه پذیرش جام زهر با برجام است، برجام هم به نوعی از طرف رهبر انقلاب به عنوان نرمش قهرمانانه نامیده شده اما در حقیقت به عنوان یک حرکت سازشی مطرح شد. در برجام با کشورهای ۵ به اضافه یک وارد مذاکره شدیم و متاسفانه به دو دلیل که خطوط قرمز را رعایت نکردیم شاهد تبدیل شدن برجام به جام زهر شدیم، آن دو خط قرمزی که رهبری گفتند و ما عمل نکردیم، یکی این که شما به طور پلکانی از مسائل هسته ای هر چه قدر می خواهید به دست بیاورید در مقابل تحریم ها را بردارید، یعنی اگر می خواهید غنی سازی بیست درصدی را خاموش کنید در مقابل تحریم های مالی و بانکی را بردارید بعد مرحله دوم، اگر می خواهید در اراک مرکز اتمی را تعطیل کنید، قلب راکتورش را سیمان بکشید با آزاد سازی فروش نفت این کار را بکنید، در نهایت اگر در نطنز سانتریفیوژهای در حد بیست هزار تا را به زیر ۶ هزار تا برسانید، سرمایه گذاری در ایران و فروش قطعات هواپیما را آزاد کنید، اما متاسفانه ما همه تعهدات مان را یک جا انجام می دهیم آن ها منهای بخش نفت بقیه تعهدات را اصلا انجام نمی دهند.

وی با بیان این که در این جا از موضع آقای حسین شریعتمداری دفاع می کنیم که گفت دولت ما لیاقت ادامه پرونده هسته ای را ندارد اگر دست ایشان باشد باید دائم عقب نشینی کنیم، افزود: هزینه سازش زیاد است و ممکن است منجر به تغییر رژیم به دست خودمان شود نه به دست آمریکایی ها خودمان از ترس از دشمن خودکشی کنیم.

وی با متهم کردن دولت به اتخاذ  مواضع ضد رهبری مدعی شد: مثلا در سند ۲۰۳۰ حضرت آقا می گویند باید کنار گذاشته شود آقای رئیس جمهور می گوید من تا وقتی هستم ۲۰۳۰ را ادامه می دهم، این قابل قبول نیست، یا رهبر انقلاب می گوید ما باید کشور اول منطقه شویم ایشان می گوید «نه، منطقه ما باید پرقدرت شود.»

وی در پایان اظهار داشت: هزینه در چالش سازی اگر همراه با عقلانیت انقلابی باشد کمتر از هزینه در سازش است، ما امیدواریم این مسیر را با تعقل انقلابی به پیش ببریم.

 

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.