حسن روحانی در اولین گفتگوی مستقیم خود با مردم بعد از پیروزی در انتخابات: رأی شما تاریخ کشور را از توقف و تردید دور کرد

 

خبرآنلاین _ حسن روحانی در اولین گفتگوی مستقیم خود با مردم بعد از پیروزی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، گفت: سلام و درود خالصانه من بر ملت بزرگ ایران که با حضور و مشارکت گسترده معنادار و موثر خود در انتخابات اردیبهشت ۹۶، گامی بلند در راه ائتلا و سرافرازی ایران عزیر برداشت.

وی تصریح کرد: بیش از ۴۱ میلیون رای شما تاریخ کشور را از توقف و تردید به در آورد و ایران را در تداوم راه توسعه و ترقی خویش قرار داد. شما دیروز به همه آنها که ما را به بازگشت به گذشته یا توقف در شرایط فعلی می خواندند نه گفتید و زمانه را به جلو راندید.

روحانی گفت: مشارکت تاریخی شما در پای صندوق رای فارغ از آنکه در این رقابتی ترین رقابت تاریخ ایران به چه کسی رای دادید شگفتی ساز شد و اعتماد دوباره شما به من سبب شد که بارسنیگنی را بر دوش خویش احساس کنم. امیدوارم وکیل شایسته ای برای نمایندگی مطالبات شما مردم عزیز ایران باشم.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد: شما با این رای نشان دادید ملتی یکپارچه هستید که با وجود قطب بندی های سیاسی هیچ کسی نمی تواند شما را به ورزه نزاع های بیهوده طبقاتی، قومیتی، فرقه ای، قبلیه ای، شهری یا روستایی بکشاند. رای منسجم شما در مناطق کشور نشان داد که یک ملتید و یک دولت دارید و یک رئیس جمهور می خواهید که رئیس همه جمهور و صد البته خادم همه ملت باشد.

حسن روحانی در ادامه صحبت هایش، تأکید کرد: درودم بر همه جوانان، دختران،پسران، مردان و زنان، شهری و روستایی، فارس،ترک، کرد و لر و مازنی و سیستانی و … در سرزمین پرستاره ایران. درود بر معلمان غیرتمند که بر تندباد سیاه تهمت خروشیدند.

او افزود: درود بر دانشجویان، اصحاب رسانه،کشاورزان و کارگران و کارمندان که با ایجاد موج خروشان به استقبال دولت دوازدهم آمدید.سلام بر رهبری که حکیمانه و مشفقانه امواج پرتلاطم انتخابات را به ساحل آرامش هدایت کردند که شور و هیجان انتخاباتی به صندوق اقتدار ملت هدایت شد.

روحانی گفت: ملت ایران پیروز انتخابات شما هستید. پیروز انتخابات جمهوریت و اسلامیت، آزادی و حاکمیت ملی است، این پیروزی پیروزی صلح و آشتی بر تنش، وحدت بر انشقاق بود، سپاس این فرزند کوچک ملت، فرزند حوزه و دانشگاه ارزانی رهبری و مراجع عظام تقلید و فضلای حوزه علمیه و حقوقدان و همه اقشار ملت است.

رئیس جمهور ادامه داد: سپاس این فرزند کوچک ملت، ارزانی مقام معظم رهبری، علما و مراجع، اساتید، فرهنگیان، ورزشکاران و همه اقشار ملت.

او در ادامه از آیت الله هاشمی به عنوان مرد اعتدال و سازندگی یاد کرد و گفت: جای ایشان در این صبح پیروزی خالی است. از سیدمحمد خاتمی و خاندان امام (ره) بویژه سیدحسن خمینی، علی اکبر ناطق نوری و برادرم اسحاق جهانگیری و خانواده های شهدا بویژه شهید مطهری و شهید بهشتی، احزاب و ستادها، رئیس مجلس و فعالان فضای مجازی که این امواج خروشان پرمعنا را به اعماق جامعه گستراندند، سپاسگذارم.

روحانی خاطرنشان کرد: با کمال خضوع دست همه کسانی که به این خادم کوچک خود اجازه ماموریت دادند می بوسم و از خدا می خواهم که این شایستگی را به من ارائه دهد که اعتماد همه حتی آنها که به من رای ندادند را جلب کنم و پاسدار حقوق همه آحاد ملت باشم.

وی گفت: مردم عزیز ایران انتخابات صحنه تصمیم گیری و روشی مردمسالارانه برای حل مسالمت آمیز و اختلاف نظرهای سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بر پایه رای مردم است و نه آغازی برای توسعه و تداوم و عمیق تر کردن آنها.  مردم ما در انتخابات با درک نظرهای گوناگون راه آینده خود را انتخاب کردند. همه باید به خواست و تصمیم مردم احترام بگذارند. امروز انتخابات پایان یافته است و من رئیس جمهور همه ملت ایران هستم و نیازمند کمک تک تک مردم حتی کسانی هستم که مخالف من و سیاست های من هستند.

روحانی گفت: من دست یاری و دوستی خود را صمیمانه به سوی همه مردم، همه احزاب و همه اقشار مردم دراز می کنم. طبق قاعده مردمسالاری و به حکم قانون به مخالفان خود هم احترام می گذارم و به حق آنها در انتقاد دولت احترام می گذارم. مردمسالاری دینی یعنی همین اسلام رحمانی یعنی همین. امروز اسلام سربلندتر از هر زمانه یا دیگر آماده گسترش روابط خود با جهان و منافع ملی خود می باشد. پیام ملت ما به روشنی و وضوح در این انتخابات به جهانیان اعلام شد. ملت ایران مسیر زندگی تعامل با جهان بدور از خشونت را برگزیده است. ملت ما می خواهد با صلح دوستی با جهان زندگی کند اما حاضر نیست تحقیر یا تهدیدی را بپذیرد. این مهمترین پیامی است که ملت ایران انتظار دارد توسط همه دولت ها و همسایگان و قدرت های جهانی به درستی شنیده شود.

روحانی گفت: ما به نیرو های مسلح خود افتخار می‌کنیم و تداوم این اقتدار را ضامن صلح و ثبات و امنیت مردم خود می‌دانیم.

منتخب ملت در انتخابات ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: اینک رییس جمهور برگزیده شما با کوله‌باری از تجربه با ارزش دولت یازدهم و چشم‌اندازی روشن و امید بخش و روحیه‌ای تازه و شاداب و لبریز از عشق و محبت به تمامی ایرانیان، از شما ماموریت یافته تا با درس‌آموزی از تجربه گذشته و شتابی بیشتر و یارانی پرتلاش‌تر کار خود را آغاز کند و دست نیاز به سوی شما دراز می‌کند.

وی  گفت: انتخابات ما به همسایگان و منطقه اعلام کرد که راه تامین امنیت در این منطقه تقویت دموکراسی و مردمسالاری و احترام به آرای مردم است و نه تکیه بر قدرت های خارجی. اینک که رئیس جمهور برگزیده شما با کوله باری از تجربه با ارزش دولت یازدهم و با چشم اندازی روشن و امید بخش و روحیه ای تازه و شاداب و لبریز از عشق و محبت با دست آموزی از تجربه گذشته و با شتاب تر کار خود را آغاز کند بیش از گذشته دست نیاز به سوی نیاز دراز می کنم.

حجت الاسلام حسن روحانی افزود: در این راه پرمشقت ولی پرافتخار از خداوند می خواهم تا یک دل و یکپارچه دست به دست هم داده و برای ساختن ایران عزیز با امید و پرفشار پیش برویم.

وی با بیان اینکه خودش را متعهد به برنامه اعلام شده اش می داند، ادامه داد: با تکیه بر حمایت شما مردم عزیز به این راه ادامه می دهم. از دست اندرکاران برگزاری انتخابات، نیروهای اجرایی و نظارتی و امنیتی و رسانه ها تشکر ویژه دارم و از همت و مجاهدت شما را در حراست از آرای مردم به بزرگی یاد می کنم.

به اشتراک بگذارید:


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.